Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Hangi Aynasız Gövdeyi Almalıyım?

En İyi Aynasız Kameralar Hangileri?

Aynasız fotoğraf makineleri, DSLR fotoğraf makinelerinden farklı olarak bünyelerinde ayna mekanizmasını bulundurmayan fotoğraf makineleridir. Aynasız fotoğraf makineleri gövdeleri küçülmesine rağmen, sensörleriyle görüntü kalitesi çok yüksek olan makinelerdir.

En iyi aynasız fotoğraf makineleri günümüzde DSLR modellerini geride bırakacak potansiyele sahiptir. Ancak aynasız fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri artı ve eksileriyle bilirseniz iyi bir aynasız gövdeyi sahip olabilirsiniz. Size yardımcı olabilecek en iyi aynasız fotoğraf makinelerini hazırladık.

1.Nikon Z6

Aynasız fotoğraf makineleri arasında olan Nikon Z6 tercih edebileceğiniz çok yönlü bir aynasız makinedir. Etkili kavrama yöntemi ile otomatik netleme ve otomatik pozlamayı korumanızı sağlar. Aynasız fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesini gerekenlerden biri kuşkusuz görüntü kalitesidir. Nikon Z6 ise size bu mükemmel görüntü kalitesi sağlamaktadır. Ayrıca rafine taşıma işlemi de Nikon Z6’ın artılarından biridir. Aynasız fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de aynasız gövdenin eksi yönleridir. Nikon Z6 da ise sınırlı tampon derinliği ve sadece bir kart yuvası olması eksi yönlerinden biridir.

2.Fujifilm X-T20

X-T20,  özellikle boyutu ve performansıyla en iyi aynasız fotoğraf makineleri arasına girmeyi başarmıştır. X-T20, hareketli LCD ekran ile dâhili bir flaşa sahiptir. Bu sayede düşük ışıklı ortamlarda çekim yapmanızı kolaylaştırıyor. Eğer aynasız gövde alacaksınız X-T20 yüksek fotoğraf kalitesi ve kompakt gövde imkânıyla satın alabileceğiniz aynasız gövdeler arasında sizin için en ideal olanıdır. Ancak şunu da bilmelisiniz X-T20 maalesef su geçirmez bir gövdeye sahip değildir.

3.Leica T2

Herkesten farklı olmak isteyenlere hitap eden T2,  alüminyum bir gövde üzerine kurulan ve taşıması oldukça kolay olan aynasız kameralardan biridir Aynı zamanda RAW çekimi bulunan ve akıllı telefonlara kablosuz veri aktarabilen bir aynasız fotoğraf makinesidir. Artıları olarak yüksek fotoğraf kalitesi ve 4K video özelliği sunmaktadır. Eksi yönlerini düşünerek hareket etmek istiyorsanız da düşük AF performansı ve dâhili vizörün olmadığını da bilmelisiniz. Tasarıma önem veriyorsanız T2 tercih edebileceğiniz bir aynasız gövdedir.

4.Sony A9

Aynasız fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de İSO değeridir. Sony A9 bu değeri en iyi şekilde sunan aynasız gövde modellerinden biridir. Yüksek İSO değeri ile birlikte başarılı netleme sitemine sahip olan bu makine en iyi aynasız fotoğraf makineleri arasında yerini alıyor. Vizör çekim desteği ve çok yüksek çekim hızının olması da artı yönlerini ortaya koyuyor.  Ayrıca bu aynasız gövdeye sahip olacaksanız kayıpsız RAW desteğinin olmadığını da bilmelisiniz.

5.Fujifilm GFX 50S

Aynasız kamera seçiminde önemli bir makine olan Fujifilm GFX 50S, görüntü kalitesinde üst limiti olan bir aynasız gövdedir. Kesinlikle alınması gereken makinelerden biridir. Yüksek çözünürlüklü orta format sensörü ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan makine başarılı netle performansını da ortaya koyuyor. Sınırlı lens çeşidi ve yüksek fiyatının olması eksi bir yönü olsa da aynasız kamera seçiminde kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir makinedir.

En iyi aynasız fotoğraf makinelerini artı ve eksi yönleriyle anlatmaya çalıştık. Aynasız fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerinde başında performans, fiyat ve özellikler gelir. Eğer bir aynasız gövde satın alacaksanız size isteğinizi verebilecek bir model seçmelisiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30