Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Albüm Tasarımı Workshop

Yıllarca Saklanacak Albümler Hazırlıyoruz!

Fotoğraflarınızı mükemmel albümlerle müşterilerinize teslim etmek, dijital çekimlerinizi kolaj baskılar yapmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Düğün, doğum ve moda albümleri hazırlamak, albümler için doğru fotoğrafları seçmeyi öğrenmek, müşteri memnuniyeti yüksek çalışmalara imza atmak, fotoğrafçılıkta bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Albüm Tasarımı Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Albüm hazırlamak için gerekli olan Lightroom sekmelerinden fotoğraf kırpmaya, kolaj hazırlamaktan fotoğraf yerleşimine, imza eklemekten albüm teslimine kadar Albüm Tasarımı yapmanın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Nesilden nesile aktarılacak albümler hazırlayacak, fotoğraf okumayı ve en iyi fotoğraflarla müşterilerinizi etkilemeyi öğreneceksiniz!

Album Tasarimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Başarılı Albümlere İmza Atıyoruz!

Album Tasarimi

Albüm Tasarımı Workshop 1.Bölüm

Lightroom ile albüm tasarımı yapmadan önce en iyi fotoğraflarımızı seçmekle işe başlıyoruz. Müşteriyi memnun eden albümlerin sırrı doğru fotoğrafları bulmaktır!

Albüm Tasarımı Workshop ilk bölümünde; Fotoğraf nasıl seçilir? Hızlı fotoğraf okuma yöntemleri nelerdir? Çekilen yüzlerce görsel arasından en idealini bulmanın sırları nedir? Güzel fotoğraf mı akılda kalıcı fotoğraf mı seçilir? Albüm tasarımı için fotoğrafların çözünürlüğü kaç olmalıdır? Doğru fotoğrafları seçmek için kaç poz çekilir? İyi fotoğraflarda teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? İlk bakışta sizi etkileyen fotoğraflar gerçekten iyi mi? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? Düğün fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Ürün fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Doğum fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Moda fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Seyahat fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Dergi ve afişler için fotoğraf nasıl seçilir? Portfolyo için fotoğraf nasıl seçilir? Kullanılmaması gereken fotoğraflar nelerdir? Lightroom nedir? Bize sağladığı kolaylıklar nelerdir? konularını işleyerek Ligtroom üzerinde fotoğraflarımızı düzenlemeye başlıyoruz.

Albüm Tasarımı Eğitimiyle fotoğraflarınız arasından hızlıca seçim yapabilecek; onları kolajlara, sayfalara, albümlere ve fotoğraf kitaplarına çevirebileceksiniz.

Uygulamalı Albüm Tasarımı Workshop

Albüm Tasarımı Workshop 2.Bölüm

Fotoğraflarımızdan albümler yapıyoruz! Kolajlarınızı nasıl kitap formatına getireceğinizi ve baskıya hazırlayacağınızı öğreneceksiniz!

Albüm Tasarımı Kursu 2.bölümünde; Seçilen fotoğraflar toplu şekilde Lightroom’a nasıl aktarılır? Fotoğraf albümleri ve klasör nasıl oluşturulur? Fotoğraflarınızı nasıl arayacaksınız? Lightroom CC'den toplu fotoğraf boyutlandırma ve kaydetme seçenekleri neler? Crop paneli nasıl kullanılır? Fotoğrafa açı ve boyut nasıl verilir? As Shot nedir ve diğer otomatik fotoğraf boyutları nasıl kullanılır? Custom moduyla fotoğraflara istenen boyutu vermenin avantajı ne? Rotate & flip nedir? Fotoğraftaki obje sağa ve sola nasıl alınır? Kadrajlama/ kroplama nedir? Fotoğrafları sağa, sola döndürme ve yatay, dikey çevirme nasıl yapılır? Lightroom “Book” modülü nedir ve ne işe yarar? Book Settings ile standart ayarlar nasıl oluşturulur? Lightroom da fotoğraflarınızı albüm ya da kitap için nasıl organize edebilirsiniz? Albüm-Kitap tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler? Sayfa büyüklüklerine göre fotoğraf yerleşimi nasıl yapılır? Tek sayfada nasıl kolaj oluşturulur? Albüm ya da kitaba, yazı ve imza nasıl eklenir? Düzenlenen albüm nasıl kaydedilir? Baskı alınacak fotoğrafları export ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? konularını işleyerek dikkat çekici fotoğraf albümleri hazırlıyoruz.

Atölyemizin 2.bölümüyle beraber albüm tasarımının kolayca nasıl yapılacağını, kolajları nasıl kitap formatına getireceğinizi, baskı için nasıl hazırlayacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Album Tasarimi Kursu
Album Tasarimi Egitimi

Albüm Tasarımı Workshop 3.Bölüm

Doğum, düğün, moda albümleri tasarlarken, baskıya gönderirken ve müşterilerimize teslim ederken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğreniyoruz!

Albüm Tasarımı Workshop programımızın son bölümünde; Lightroom Book sekmesini kullanarak düğün, doğum ya da moda fotoğraflarımız için albüm tasarımı yapmaya devam ediyor, sayfaya fotoğraf yerleştirmede, kolaj oluşturmada, imza eklemede ve kapak tasarımı yapmada ustalaşıyoruz. Kağıt ebatlarına göre fotoğraf sayısını belirliyor, albüm sayfalarına yerleştirerek göze hoş gelip gelmediğine bakıyoruz. Baştan sona bir fotoğraf albümünü tasarlayarak imzamızı atıyoruz. Aynı zamanda; Albüm tasarımlarında görsel standartlar nelerdir? Albüm çeşitleri neler? Hangi albüm ebatlarını tercih etmeliyiz? Albüm setleri nasıl oluşturulur? Tasarımı yapılmış albüm için müşteriden onay nasıl alınır? Nerede ve nasıl baskı yapılır? Baskı standartları nelerdir? Baskı türleri ve kağıt seçenekleri neler? Hangi formatta teslim edilir? Albümler ne kadar sürede teslim edilir? Teslimat nasıl yapılır? Zor müşterilerle nasıl iletişim kurulur? Memnuniyet nasıl sağlanır? Beğenilmeyen albümlerin tasarımı tekrar yapılır mı? gibi aklınıza takılan sorulara da yanıt veriyoruz.

Bu eğitimin sonunda Lightroom’da albüm tasarımı yapmanın püf noktalarını öğrenmiş olacak, müşterilerinize mükemmel albümler sunacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Album Tasarimi Dersi

Albüm Tasarımı Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 50

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından albüm hazırlamanın tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve teknolojiden yararlanarak başarılı çalışmalar ortaya çıkaracaksınız. Deneyimli hocalarımızdan albümlerinize yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber yıllarca saklanacak fotoğraf albümleri oluşturacaksınız.

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi fotoğraf çekmek yetmez, fotoğraflarınızı müşterilerinize kaliteli albümlerle sunmayı da bilmelisiniz!

Lightroom’da albüm tasarımı yapmanın tekniklerini öğreneceğiniz, fotoğraf okumada, yerleştirmede ve imzanızı atmada kendinize özgün yöntemler geliştireceğiniz Albüm Tasarımı Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Görsel algınızı arttıracağınız, en iyi fotoğraflarınızla albüm tasarlayabileceğiniz bu eğitimi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 33
Fotografcilik Kursu Workshop 42

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi şekillendirin, kırpın, yerleştirin! Albüm Tasarımı atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini teknolojiyle bir araya getirerek başarılı albümler hazırlamayı öğreneceksiniz.

Müşteri memnuniyetini arttıracak, özgün bir üslupla albüm tasarlamayı öğreneceğiniz atölyemizde hikayelere kendi kadrajınızdan yön vereceksiniz…

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Album Tasarimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Album Tasarimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Albüm Tasarımı Kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 40

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 112

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 55
Fotogaf Gezileri 26

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Albüm Tasarımı Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Albüm Tasarımı Eğitimini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Photoshop Kursu, Lightroom Eğitimi, Düğün Fotoğrafçılığı, Doğum Fotoğrafçılığı, Portre Fotoğrafçılığı, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30