Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Temel Fotoğrafçılık Kursu

İçinizdeki Fotoğrafçıyı Keşfedin!

Ayrıcalıklı Bir Hobiniz Olsun, Duygularınız, Hayalleriniz ve Hikâyeniz Fotoğraflarınıza Yansısın! Foto Life Akademi Temel Fotoğrafçılık Kursu

Sıkıcı ve sıradan bir hayattan kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Günlük koşturmalar ve iş yoğunluğu sizi yoruyor mu? Stres atmak ve kendinize zaman ayırmak için hayatın içinden bir sanat dalıyla uğraşmak ister misiniz?

Fotoğraf çekerek yapmaktan hoşlanacağınız bir hobi edinin, sosyalleşin ve sorumlulukları bir kenara bırakın! Siyah beyaz hayatınıza renk katın, geleceğe güzel hikayeler ve unutulmaz anılar bırakın!

Fotoğraf tutkunuza kulak vereceğiniz, temellerinizi sağlam atacağınız, samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir temel fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın. Temel fotoğraf eğitimi ile bakış açınızı değiştirin...

En iyi makina en iyi fotoğrafı çekseydi, en iyi daktiloya sahip olan en iyi romanı yazardı. Ara GÜLER

fotoğrafçılık kursu

Tüm Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Başlangıç Seviye
Süre
8 Hafta 20 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Temel Fotoğrafçılık Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

Temel fotoğrafçılık kursu; haftada 1 gün 2,5 saatten 8 haftalık bir program olup; 4 teorik, 3 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 8 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 8 haftada 9 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriğini İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Temel Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf tutkunuza kulak vermek, hobi olarak fotoğraf çekerek hayatınızı renklendirmek, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve sosyalleşmek için temel fotoğrafçılık kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel temel fotoğrafçılık kurs programları ile öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan fotoğrafçılık eğitimleri alın!

fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları ve başarılı akademisyenlerinden temel fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Temel fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı temel fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında temel fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların temel fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve temel fotoğraf eğitimi içeriğimizi tüm detaylarıyla anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre bir fotoğrafçılık kursu alın. Temel fotoğraf eğitimi ile ilk adımınızı atın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun temel fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre temel fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan temel fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Temel fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Temel fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Samimi ve Keyifli Bir Atmosfer, Hem Sosyal Hem Eğitici Bir Temel Fotoğrafçılık Kursu Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen temel fotoğrafçılık kursu olan Foto Life Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Temel fotoğrafçılık kursu programımızı inceleyin, size özel fotoğrafçılık eğitimi planlayalım!

fotolife akademi fotoğrafçılık kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
fotoğrafçılık kursları

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik temel fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
fotoğrafçılık eğitimi

Kadrajınızı Hayata Çevirin!

Temel fotoğrafçılık eğitimi ile hem ayrıcalıklı bir hobi kazanın hem de fotoğraf çekme becerilerinizi geliştirerek kendinize değer katın!

Kayıt Ol »

Sıradanlıktan Kurtulun!

Hafta sonlarınızı değerlendireceğiniz bir hobiye mi ihtiyacınız var? Sosyalleşmek ve duygularınızı fotoğraflarınızla mı yansıtmak istiyorsunuz? Birbirinden keyifli fotoğrafçılık eğitimleri Foto Life Akademi’de sizleri bekliyor!

meb ruhsatlı fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Foto Life Akademi temel fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan temel fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan temel fotoğrafçılık kursu, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Temel fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan temel fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 3000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz temel fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası temel fotoğraf eğitimi standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, temel fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı fotoğraf çekmek isteyin, isterseniz fotoğrafçılığı meslek edinme amacınız olsun dünyanın en iyi sanat okullarının fotoğrafçılık kursları değerlendirilerek hazırlanmış temel fotoğrafçılık kursu programımızla fotoğraf çekmeyi tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.

fotoğrafçılık eğitimleri
uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi

Uygulamalı Temel Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız temel fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı temel fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf sanatı en iyi sahada öğrenilir! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak temel fotoğrafçılık kursu sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı temel fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

fotoğraf eğitimi
fotoğraf kursu

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Temel fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

3000 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tam donanımlı temel fotoğrafçılık kursu merkezlerimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel temel fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmeyi öğrettik.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre temel fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

fotoğrafçılık dersi
sosyal etkinlikler fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi temel fotoğrafçılık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek temel fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için kendilerini keyifli ve huzurlu hissedecekleri bir temel fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Foto Life Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Temel Fotoğrafçılık Kursu Öğrenci Yorumları

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet! Ayrıcalıklı Bir Hobin Olsun!

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyor ancak başlamaya cesaret edemiyor musunuz?

Zaman Ayırın, Fotoğraf Çekin!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile fotoğraf sanatının büyüleyici dünyasına adım atın!

Hikâyelere Hayat Verin, Anı Ölümsüzleştirin!

Yaşama ve sanata kendi kadrajınızdan bakın, gezin, eğlenin, öğrenin! Hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

sanat cafe

Sanat Cafe

Temel fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece temel fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi’de her yer sanat! Temel fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

temel fotoğrafçılık kursu
fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli fotoğrafçılarıyla tanışmanıza fırsat veren 50’den fazla workshop fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, ustasından öğrenilir!

35 Branş 13 Destekleyici Eğitim

Hobinizi mesleğe dönüştüreceğiniz, fotoğrafın farklı alanlarında uzmanlaşmanızı sağlayacak branş fotoğrafçılık eğitimleri ile yanınızdayız.

Yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için 35 branş ve 13 destekleyici fotoğraf eğitimleri, hobi ve mesleki fotoğrafçılık kursları, görüntü işleme atölyeleri, özel fotoğrafçılık dersleri, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf seminerleri hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel fotoğrafçılık dersi alın, fotoğrafçılığı uygulamalı programlarla ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

İlgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun fotoğrafçılık eğitimleri ve atölyelerimizden yararlanın, kadrajınıza ölümsüz anları ve mutlulukları sığdırın. Temel fotoğraf eğitimi sonrası ne yapacağınızı düşünmeyin...

fotoğrafçılık ve destekleyici eğitimler
temel fotoğrafçılık kursları

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi temel fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu sonrası mesleki fotoğrafçılık kursu ve görüntü işleme atölyelerimizi bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Temel fotoğraf eğitimi artından markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim veriyor ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

temel fotoğrafçılık eğitimi
temel fotoğrafçılık dersi

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Foto Life Akademi olarak sadece temel fotoğrafçılık kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir fotoğrafçı olmanız için temel fotoğrafçılık eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Hobi Amaçlı Gelenler

Hobi amaçlı fotoğrafçılık eğitimi alan öğrencilerimizi Foto Life Akademinin sosyal ve samimi atmosferi, keyifli gezileri ve etkinlikleri bekliyor!

Temel fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz ileri fotoğrafçılık tekniklerini öğrenebileceğiniz Pro fotoğrafçılık kursumuza katılarak fotoğrafları konuşulmaya başlanan fotoğrafçılar arasında yer almanızı sağlayacak bilgi ve deneyime ulaşabilirsiniz.

Pro Fotoğrafçılık kursunu bitirdikten sonra amatör olarak fotoğraf çekmeye devam etmek isterseniz turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılarak keyifli bir atmosferde hem sosyalleşebilir hem de yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca isteyen öğrencilerimizle özel sergi çalışmaları da yapmaktayız.

Foto Life Akademi ailesinin bir parçası olan öğrencilerimizin fotoğraf tutkusunu canlı tutmaya devam ediyor, her zaman yanlarında oluyoruz!

temel fotoğrafçılık
temel fotoğrafçılık kursu fiyatları

Mesleki Amaçlı Gelenler

Fotoğrafçılık becerilerini ilerletmek, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmek isteyen öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimlerimiz devam ediyor!

Temel fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz Pro Fotoğrafçılık Kursu ve MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılabilir, profesyonel fotoğrafçı ya da fotoğraf eğitmeni olmak için Moda, Ürün, Yemek, Doğum, Düğün, Stüdyo, Hava Fotoğrafçılığı gibi Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri ile Fotoğraf ve Video İşleme Kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Adından söz edilen bir fotoğrafçı olmak, fotoğrafı hayatınızın merkezi haline getirmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi değerlendirin!

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Temel fotoğrafçılık eğitimi ve ileri fotoğrafçılık kursları ile mesleki atölyelerimizden görüntü işleme kurslarımıza kadar farklı fotoğrafçılık eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

fotoğrafçılık kursu fiyatları

Foto Life Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Temel fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Foto Life Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Temel Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Avrupa standartlarında uygulamalı temel fotoğrafçılık eğitimi, keyifli geziler ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüven için, Türkiye’nin en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile tanışın! Temel fotoğraf eğitimi programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için eğitim danışmanlarımıza ulaşın!

Senin kadrajın, senin hikayen! Fotoğrafla anlat! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile ilk adımını at! 1.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
Fotoğraf tutkunuza kulak vereceğiniz, temellerinizi sağlam atacağınız, samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Temel fotoğrafçılık becerileri kazanmaya başlıyoruz. Fotoğraf çekerken ihtiyacımız olacak ekipmanları yakından tanıyoruz.1.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. haftanın sonunda fotoğraf makinesi ve objektif türlerini tanıyacak, kendiniz için en doğru fotoğraf makinesi ve lensleri belirleyebilecek, çekim türüne göre hangi fotoğraf makinesi marka ve modelleri kullanılır, konuya göre hangi objektif açıları tercih edilir ve yardımcı ekipmanların fotoğrafa olan etkisini öğreneceksiniz.

İyi fotoğraf çekmek için iyi bir fotoğrafçı, iyi bir fotoğrafçı olmak için de fotoğraf makinesine hakim olmak gerekir. Fotoğraf makinemizi tanıyor, temel ayarlarını ve özelliklerini öğrenerek ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz! 2.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
Temel fotoğrafçılık kursu 2.hafta programıyla birlikte fotoğraf makinenizi doğru kullanmayı öğrenecek, çekim türünüze göre makine ayarınızı yapabileceksiniz.

2.haftamız tüm hızıyla devam ediyor! Çekim modlarına odaklanıyor, mükemmel fotoğraflar için nasıl pozlama yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. 2.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta temel fotoğrafçılık eğitimi sonunda sahaya çıkmaya hazır hale gelecek, iyi bir fotoğraf karesi yakalamak için fotoğraf makinesinin teknik özellikleri hakkında uzman olacaksınız…

3.haftamızda ilk iki haftada edindiğimiz teorik bilgilerimizi örnek fotoğrafları yorumlayarak tekrar ediyor, eksikliklerimizi fark ediyor ve eğitmenimizden fotoğraf çekmenin inceliklerini öğreniyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu 3.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı çekim teknikleri ile çekilmiş fotoğraflar göstererek onlardan ISO, diyafram ve enstantane ayarlarını söylemelerini, ölçüm modlarını değerlendirmelerini, hangi beyaz ayarının kullanıldığını, pozlamanın nasıl yapıldığını, hangi objektiflerden yararlanılmış olduğunu, AF işletimlerini, görünüm oranlarını ve çekim modlarını belirtmelerini istiyor. Böylece fotoğraf okumayı öğrenen kursiyerlerimiz ilk 2 haftayı da tekrar etmiş oluyorlar.

3.hafta temel fotoğrafçılık kursu ile öğrencilerimiz sadece teorikte fotoğrafçılığı öğrenmiyor, bir fotoğrafı tüm detaylarıyla ele alabilecek bilgi ve deneyime ulaşıyorlar.

Fotoğraf makinesine ne kadar hakimseniz o kadar iyi sonuç elde edersiniz. 2. haftada öğrendiğimiz temel ayarları ve özellikleri kullanarak fotoğraf çekiyor ve fotoğraf makinesi üzerindeki hakimiyetin fotoğraflarımıza nasıl yansıdığını keşfediyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu 3. hafta programımızda; fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Fotoğraf uygulama atölyemizde eğitmenlerimiz her öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenerek teorik bilgilerinin pekişmesini sağlıyor, eksikleri giderirken anlaşılmayan noktaları tekrar tekrar anlatıyor. Bolca fotoğraf çekeceğimiz bir hafta bizi bekliyor…

Fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Stüdyo çekim uygulaması sayesinde temel fotoğrafçılık çekim tekniklerine tam anlamıyla hakim olacaksınız!

Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda fotoğraf çekmek için gerekli olan 3 ana değişken; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha güçlü hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Fotoğrafa boyut kazandırmak ve daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığın fotosanatsal kullanımını ve ışığı konumlandırmayı öğreniyoruz... 4.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim olun!
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve DüşÜk (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Fotoğrafçılık eğitimi sayesinde doğal ışıktan yararlanmayı ve onu doğru kullanmayı öğrenecek, günün en güzel ışıklarında mükemmel kareler yakalayabileceksiniz.

Hikayelere yön vermeyi ve kendi hikayenizi yazmayı bu atölyede öğreneceksiniz. Fotoğrafta kompozisyon oluşturmanın detayları bu eğitimde…4.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta temel fotoğrafçılık dersi sonunda fotoğrafla hikaye anlatmayı öğrenirken o hikayeyi bir usta gibi şekillendirecek, kompozisyon unsurlarına hakim olacaksınız.

5.haftamızda teorik olarak öğrendiğimiz ışık ve kompozisyon bilgilerimizi fotoğraf değerlendirerek pekiştiriyoruz. Örnek fotoğraflarla daha iyi fotoğraf çekmenin yollarını öğreniyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu 5.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı ışık kaynakları ile kompozisyon kuralları ve temaları kullanılmış fotoğraflar göstererek onlardan bu fotoğraf karelerini değerlendirmelerini istiyor. Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, açısı ve miktarı ile doğal ışığın kullanımı ile ilgili yorumlar yapan öğrencilerimiz aynı zamanda 1/3 kuralı, altın oran, perspektif, simetri, doku ve ritim gibi kompozisyon kuralları açısından fotoğrafları eleştiriyor. Fotoğrafın dengesine, görsel ögelerin yerleştirilmesine, renk kullanımına ve kompozisyonun gücüne dikkat ediliyor.

5.hafta temel fotoğrafçılık dersi ile öğrencilerimiz fotografik anlatımın sırlarını, ışık kullanımının önemini ve güçlü fotoğrafların sırlarını öğrenirken teorik bilgilerini de kalıcı hale getirmiş oluyorlar.

Şimdi uygulama zamanı! Yaratıcılığınızı ışıkla ve etkileyici kompozisyonlarla şekillendirin…

5.hafta fotoğrafçılık kursu programında; Stüdyoda ışık kaynağından gelen ışığın yönüne, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf makinesinin ayarlarını rahatlıkla yapabilen, doğal ve yapay ışık kaynaklarına hakim, kompozisyon kurallarını bilen ve ilgi uyandıracak fotoğraflar çeken bir fotoğrafçı haline geleceksiniz.

Işık ve kompozisyon bilgilerimizi dış mekan çekimleriyle test etme zamanı geldi! 6.haftamızda Sultanahmet’te uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahımız oluyor. Makine ayarlarımızı yaptıktan sonra turistleri, tarihi yapıları, sokak satıcılarını kadrajımıza alıyoruz. Farklı ışık teknikleriyle portre, panoramik ve mimari fotoğraflar çekiyoruz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi ile doğal ışığı en iyi şekilde kullanmayı, anın fotoğrafını çekmeyi ve hikayeleri ölümsüzleştirmeyi öğreniyoruz.

6.hafta uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz devam ederken temel fotoğraf temaları ve kompozisyon kurallarından yararlanarak dikkat çekici fotoğraflara imza atıyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi ile edindiğiniz bilgileri uygulamaya dökeceğiniz, doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflarınız üzerindeki etkisini gözlemleyeceğiniz, yaşamı kadrajınıza sığdıracağınız bir deneyime ne dersiniz?

Uygulama derslerimiz devam ediyor! Hayatın renklerini kullanarak en güzel duyguları fotoğraflarımızla anlatıyoruz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi 7.hafta programında; öğrencilerimizle birlikte Balat uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

Farklı ışık ve açıları kullanarak, sokak fotoğrafçılığını deneyimleyeceğimiz bu haftada anı yakalamayı, insanları, canlıları ve sokakları anlatmayı öğreniyoruz.

Balat sokaklarında diyafram, ISO ve enstantane bilgilerimizi sınarken fotoğrafçılığın olmazsa olmaz tema ve kompozisyon kurallarından yararlanarak kendimizi geliştiriyoruz.

Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

7.hafta temel fotoğrafçılık eğitimi sonunda dış mekân fotoğraf çekimlerine hakim, makinesini iyi kullanan ve fotoğrafçılıktan beklentilerinin farkında bir fotoğrafçı olacaksınız!

Temel fotoğrafçılık kursumuzun son bölümünde çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek ve ileri fotoğrafçılık kurslarımız hakkında bilgi vererek eğitimimizi noktalıyoruz.

8.hafta temel fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz. İleri fotoğrafçılık eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimizle bir sonraki haftamıza geçiyor, temel fotoğrafçılık kursunu tamamlayanlara ise mezuniyet sertifikalarını veriyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu sonunda amatör düzeyde fotoğraf çekmeyi öğrenmiş, bakış açısını genişletmiş, yeteneklerini keşfetmiş ve büyük bir fotoğraf ailesine katılmış bir fotoğrafçı olarak mezun olacaksınız… İyi ki yolumuz kesişti…

Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı – 3000’in Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Temel fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Samimi ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimlerimizle bugüne kadar binlerce fotoğraf tutkununa fotoğraf çekmenin teoriğini ve pratiğini aktardık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Senin kadrajın, senin hikayen! Fotoğrafla anlat! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile ilk adımını at!

Temel fotoğrafçılık kursu; haftada 1 gün 2,5 saatten 8 haftalık bir program olup; 4 teorik, 3 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 8 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 8 haftada 9 ders alırsınız.

Bu program temel düzeyde fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyen, başlangıç düzeyindeki fotoğraf tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır. Amatör düzeyde fotoğraf çekmek ya da mesleki fotoğrafçılık tekniklerini öğrenmek isteyenler için Pro Fotoğrafçılık Kursu ya da MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu önerilir.

Her yıl temel fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

temel fotoğrafçılık eğitimi

Temel Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi temel fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak Temel Fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Temel fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Temel fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Temel fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Temel fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Foto Life Akademi temel fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Foto Life Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Temel fotoğrafçılık kursu Florya, temel fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, temel fotoğrafçılık kursu Ataköy, temel fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, temel fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, temel fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren temel fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Temel fotoğrafçılık kursları için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf çekimi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık eğitimi alarak günlük hayatın stresinden uzaklaşır, kendinize vakit ayırırsınız. Sosyalleşme imkanı veren fotoğrafçılık eğitimi, yeni arkadaşlıklar edinmeyi sağlarken özgüveninizi artırır, iletişim becerilerinizi geliştirir, kendinizi daha iyi ifade etmenize destek olur. Hayata, insanlara ve canlılara duyarlılığınız artar, doğa sevgisi kazanırsınız. Fotoğraf çekmek sizi mutlu ve motive eder. Temel Fotoğrafçılık Kursu ile fotoğraf kültürü ve fotoğrafçılığın temel kavramları olan ISO, diyafram ve enstantaneyi öğrenir; fotoğraf makinelerinin hangi modda (Manual Diyafram, Enstantane ve Otomatik) çalıştığı ve hangi çekim türlerinin kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olursunuz. Fotoğraf makinesi objektiflerini ve yardımcı ekipmanlarını tanıyarak çekimlerde nasıl kullanıldığını öğrenirsiniz. Bunun yanında yapay ve doğal ışık kaynaklarının kullanımını ve ışığın fotoğraftaki etkisini, fotoğrafta altın oran ve kompozisyon kurallarını öğrenerek “Fotoğraf nasıl oluşturulur?” konusunun mantığını ve felsefesini kavramış olursunuz. Dolayısıyla doğru fotoğraflar çeker, fotoğrafçılıkta deneyim kazanmış olursunuz.

Fotoğraf çekmek istiyorsanız ilk olarak temel fotoğrafçılık eğitimi almanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık kursları ile temel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ve ekipmanlarınızın ayarlarını yapmayı, doğal ve yapay ışık kaynaklarını kullanmayı, kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Sizin için en iyi fotoğrafçılık kursu programının belirlenmesi için seviye ve ihtiyaç analizinizin yapılarak beklentilerinize ve hedeflerinize göre alacağınız eğitimlerin planlanması gerekir. Temel fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi almak, ileri ve mesleki fotoğraf atölyeleri hakkında aklınıza takılanları sormak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

fotolife akademi iletişim
temel fotoğrafçılık kursu fiyatları

Hayatın, Anın ve Anıların Fotoğrafını Çekmeye Ne Dersiniz?

Temel Fotoğrafçılık Kursu Erken Kayıt Kampanyasını Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Ol

Temel Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotoğraf tutkusuna kulak veren öğrencilerimiz Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrası yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri Pro Fotoğrafçılık Kursu ile mesleki bilgi ve beceri kazanacakları Moda, Ürün, Doğum, Düğün, Stüdyo Fotoğrafçılığı kurslarımızdan da yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Temel Fotoğrafçılık Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Temel fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Foto Life Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Foto Life Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, temel fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Temel fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş fotoğraf eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

3000+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf çekmeyi öğrenerek hayatına renk katmış binlerce mutlu fotoğrafsever.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

2.127

kişi sizinle beraber bu ürünü inceliyor.

Bu ürünü toplam 11 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30