Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Eğitimi

Çekin, Kesin, Biçin, Birleştirin! Müşterilerinize Daha İyi Hizmet Verin!

İmzanızı atacağınız videolarla binlerce kişiyi aynı anda yakalayın, hedef kitlenizi etkileyin, hem hizmet verdiğiniz müşterilerinizi hem de kendinizi en iyi şekilde anlatın!

Profesyonel anlamda video çekmeyi, kurgu ve montaj yapmayı öğrenmek, başarılı reklam ve tanıtım filmlerine imza atmak, kariyerine katkıda bulunmak isteyen fotoğrafçılara özel Video Kurgu ve Montaj Eğitimi hazırladık! Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Kursumuzun Süresi 7 hafta 35 saattir. Video Kurgu atölyemiz sektöre yeni giren, müşteri potansiyelini arttırmak, bilgi ve deneyim kazanmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği, video çekiminden sahne kurgusuna, yazı ve renk efektlerinden ses eklemeye, montaj tekniklerinden kısa film ve reklam filmi kurgusu yapmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Dikkat çekici videolara, tanıtım ve reklam filmlerine imzasını atmak isteyenler bu eğitimi kaçırmayın!

Video Kurgu Montaj Egitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Video Kurgu Montaj Kursu

Video Kurgu ve Montaj Kursu 1. – 2.Hafta

10 parmağında 10 marifet olan bir fotoğrafçı! Fotoğrafçılığa dair her alanda hizmet vermek ve daha çok müşteriye ulaşmak ister misiniz? Çektiğiniz videolara nasıl kurgu ve montaj yapacağınızı bu eğitimde öğreneceksiniz…

Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Eğitimi 1.haftasında; Ürün ve hizmet tanıtımında videonun gücünü nasıl kullanırsınız? Firmanızı ve çalışmalarınızı nasıl daha iyi anlatırsınız? Görsel tanıtımlar insanları ne kadar etkiliyor? Videonun tarihsel gelişimi nasıldır? Dijital kameralar nelerdir? Sensör boyutları ve mount çeşitleri neler? Flange Focal Mesafesi, Cmos / Ccd, Global / Rolling Shutter nedir? Dijital görüntü nasıl oluşur? Video çözünürlüğü nedir? Codecler, Bitrate, Progressive / Interlace, Ntsc / Pal nedir? Dijital görüntü ve renk arasında nasıl bir ilişki vardır? Logaritmik görüntü nedir? Video çekmek için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Makine ve yardımcı gereçler arasından en iyi markalar hangisi? Doğru kamerayı nasıl seçersiniz? Objektif ve kamera aksesuarları nasıl seçilir? Video ve çekim formatları neler? Çekim ölçekleri ve açılar neler? Kamera hareketleri nasıl yönlendirilir? Kamera düzenekleri nasıl kurulur? Konularını işleyerek profesyonel videolar çekmek için gereken tüm bilgi birikimine sahip oluyoruz.

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu 1.haftasında video çekmek için gerekli kamera ve ekipman bilgisini edinmiş olacak, kendiniz için en doğru kamerayı belirleyebilecek, sahne ve çekim açısı bilgisi edinmiş olacaksınız.

Uygulamalı Video Çekimi

Video Kurgu ve Montaj Kursu 3. – 4. Hafta

Prodüksiyonumuzu kuruyor, çekime hazırlanıyor ve kaliteli videolar çekiyoruz. Kurgu aşamasına geçmeden önce video arşivimizi zenginleştiriyoruz.

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu 3. – 4.haftasında; Video nasıl çekilir? Kadraj nasıl ayarlanır? Zoom nasıl yapılır? Videoda altın oran nasıl kullanılır? Time Code nedir? Çekim planı nasıl oluşturulur? Videoda çerçeve ne demek ve çerçeve oranları nedir? Temel kompozisyon kuralları nelerdir? Objektif tercihi nasıl yapılır? Perspektif nasıl oluşturulur? Alan derinliği nasıl yaratılır? Marker ve Grid nedir, nasıl kullanılır? Pozlama nasıl yapılır? Kameranın Diyafram, ISO, Kelvin ayarları nasıl yapılır? Shutter, Waveform, False Color, Histogram, Vectorscope nasıl ayarlanır? Temel ışık kuralları nelerdir? Stüdyoda kullanılan yapay ışık kaynakları nelerdir? Hangi ışık ekipmanları kullanılır? Dış mekanda doğal ışık kaynağıyla nasıl video çekilir? Videoda ses nasıl kullanılır? Temel ses kayıt kuralları nelerdir? Mikrofon tipleri nedir? Doğru mikrofon seçimi nasıl yapılır? Pick-Up Pattern nedir? Kayıt cihazları nasıl kullanılır? Tanıtım, reklam, belgesel, klip ve kısa film yapım süreçleri nelerdir? Video senaryosu nasıl yazılır? Firma, fabrika, otel, turistik mekan tanıtımlarında içerik nasıl yazılmalı, kim okumalı? konularını işledikten sonra senaryomuzu hazırlayarak video çekmeye başlıyoruz.

4.haftanın sonunda video çekim tekniklerinin tamamına hakim olacak, kurgu ve montaj eğitimi için ihtiyacınız olan videoları çekmiş olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Video Kurgu Montaj Dersi
Video Kurgu Montaj Kursu Fiyatlari

Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Kurgu Montaj Kursu

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu Programı 5. – 6.Hafta

Kurguya başlıyoruz! Kaba ve ince kurgu hakkında bilgi sahibi oluyor, plan ve sahneler arası geçişleri öğreniyoruz.

5.-6.hafta video kurgu ve montaj kursu programımızda; Kurgu Nedir? Tarihçesi ve gelişimi nasıl olmuştur? Kurgu çeşitleri nelerdir? Kaba kurgu ve ince kurgu ne demek? Kuleşov kurgusu nedir? Plan ölçekleri ve hissettirdikleri nelerdir? Sahne, sekans, aks, ölçek ve açılar neler? Kurgunun psikolojik temeli nedir? Etkileyici bir kurgu için nasıl bir videoya ihtiyacınız var? Röportaj, haber, belgesel, tanıtım filmi, drama, tralier ve video klip kurguları nasıl yapılır? Prodüksiyon süreçlerinde sizleri neler bekliyor? Devamlılık kurgusu nedir ve nasıl yapılır? Kurgu programlarının en iyisi hangisi? Adobe Premiere, AVID, Edius, Final cut hangisini kullanmalısınız? konularını işleyerek kurgunun bir videoyu nasıl etkileyeceğini öğreniyoruz.

6.haftanın sonunda videolarınıza kurgu yapabilmek için gerekli teorik bilgiyi edinmiş olacaksınız. En iyi video kurgu programlarını kullanarak videolarınızı montajlamaya, renkleriyle ve sesleriyle oynamaya hazırsınız…

Öğrenme Garantisi

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu 7. – 8.Hafta

Pratik kurgu teknikleriyle hem kaliteli hem de hızlı işler çıkarıyoruz! Adobe Premiere programını kullanmayı, videolarımızı kesmeyi, kaba kurgu yapmayı öğreniyoruz.

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu programında; Kurgu programları nelerdir ve çalışma mantıkları nasıldır? Adobe Premiere programı arayüzü nasıl çalışır? Klavye kısayolları nelerdir? Film ve videoda temel teknik kavramlar nelerdir? Klasör organizasyonu nasıl yapılır? Yeni proje nasıl oluşturulur? Videolar Premiere Pro içerisine nasıl aktarılır? Selection, riple edit, razor, slide ve pen tool ne işe yarar? Kurgu çeşitleri nasıl uygulanır? Video hızlandırma, yavaşlatma ve kesme nasıl yapılır? Harekette kesme ve durağanda kesme nasıl yapılır? Kurgunun 10 temel kuralı nedir? TV, sinema, bilgisayarda görüntü nasıl oluşur? Sayısal görüntüyü oluşturan temel öğeler nelerdir? sorularını uygulamalı olarak cevaplarken fotoğraf ve müzik ile ritmik kurgu çalışması konularını işliyoruz.

8.haftanın sonunda Adobe Premiere programının tüm özelliklerini kullanmayı öğrenecek, yavaş yavaş ince kurgu yapmaya başlayacaksınız.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Video Kurgu Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Video kurgu ve montaj kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Video Montaj Kursu 1

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Kurgu Egitimi

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu 9. – 10. Hafta

Bu hafta videolarımıza efekt yapmaya başlıyoruz! Hareketli sahneler ve ilgi çekici renkler ile videolarımızın kompozisyonunu değiştiriyor, seyir zevkini arttıran sahneler yaratıyoruz…

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu 9.-10.haftasında; Lineer Editing-Non Lineer Editing nedir, nasıl yapılır? Temel video efektleri nelerdir? Motion, Opacity efektleri nasıl kullanılır? Geçiş efektleri nasıl yapılır? Efektleri hareketlendirmek mümkün mü? Fotoğraflarla anahtar kare uygulamaları nasıl yapılır? Sinema filmlerinde hangi kurgu tipleri kullanılır? Tanıtım filmleri ve Instagram paylaşımları için video kurgusu nasıl yapılır? Tanıtım filmlerinin Youtube kurgusu nasıl yapılır? İdeal reklam ve tanıtım filmi süreleri nedir? Işık ve renk teorisi arasındaki ilişki ne? Kamerada renk oluşumu nasıl olur ve kurguda yapılması gerekenler neler? Renk düzenlemede temel ve ileri kavramlar nedir? Color correction nedir? Fotoğraflar ve videolarla kurgu uygulaması nasıl yapılır? Videoda hız kavramı nedir? Premiere’de hızlandırma/yavaşlatma, siyah beyaz renk efekti, cinematic renk efekti konularını işleyerek videolarımıza bambaşka bir hava katıyoruz.

Yavaş yavaş ustalaşacağınız 10.haftanın sonunda temel efekt yapma becerileri kazanacak, videolarınızın temposunu değiştirmeyi ve renklendirmeyi öğreneceksiniz.

Adobe After Effects Kursu

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu 11. – 12.Hafta

Görüntü montajlamayı, sahnelere yazı eklemeyi, ses montajı ve efekt düzenlemeyi öğreniyoruz! Montajda deneyim kazanacağınız 2 hafta sizi bekliyor!

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu programının devamında; Planlar nasıl birleştirilir? Ayrıntılar nasıl öne çıkarılır? Arka planlar nasıl düzenlenir? Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar nelerdir? Premiere’de yazı teknikleri neler? Hareketli yazı ve yazı efektleri nasıl kullanılır? Durağan bir kare nasıl çıkarılır? Adobe After Effects entegrasyonu ile yazı nasıl yazılır? Bir sahnenin kurgulanıp yazı, renk, efekt ve müzik uygulanması ile tamamlanması nasıl olur? Görüntü işleme nedir? Katman sistemi nasıl çalışır? Video için efektler ve çeşitleri neler? After Effects arayüzü nasıl çalışır? Opacity ve katmanlar nelerdir? Motion ve Keyframe nedir? Speed, Timeline Arayüzü, Sequence Mantığı nasıl kullanılır? konularını işleyerek montaja geçiş yapıyoruz.

Hem çektiğiniz videolar hem de sektördeki dizi ve filmler için kurgu ve montaj yapabilecek bilgi birikimine sahip olacak, plan çözümlemede ve görüntü işlemede uzmanlaşacaksınız.

Adobe Premiere Kursu
Video Cekimi Egitimi

Video Kurgu ve Montaj Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Video Kurgu ve Montaj eğitimini tamamlayan, kendini farklı branşlarda geliştirerek mesleğine katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Düğün, Moda, Belgesel, Hava Fotoğrafçılığı, Photoshop, Adobe Premiere gibi eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Video Cekmek

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu 13. -14. Hafta

Sessiz bir video düşünülemez! Ses efektlerini kullanmayı öğrenerek sahnenin duygusunu izleyiciye ulaştırmayı öğreniyoruz…

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu programında; Ses kurgusu nedir? Videoda ses kullanımı ve sesin önemi nedir? Ses efektleri nelerdir? Foleyler nasıl kullanılır? Ses miksajının temelleri nedir ve Premiere’de ses bandı nasıl kullanılır? Adobe Audition ile ses nasıl temizlenir? Ses efekti nasıl verilir? Equalizer kullanmak ve Premiere ile entegre etmek nasıldır? Export ve Convert işlemi nasıl yapılır? Sahneler birbiri üzerine nasıl yazdırılır? Sahneye nasıl ses eklenir? Ses ve görüntü seviyesi nasıl düzenlenir? Görüntü ve ses birleştirme teknikleri neler? Time effect ve freze frame nasıl yaratılır? 2D-3D çalışmaları nasıl yapılır? Ses kanalları nasıl ayrılır? Sinema-dizi sektöründe müzik kullanımı ve telif hakları kuralları nelerdir? Tanıtım filmlerinde hangi müzikler kullanılır? konularını işleyerek videomuzu yavaş yavaş tamamlıyoruz.

Hem kurgu hem montaj öğelerini kullanacağımız 14.haftanın sonunda senaryonuza ve çekim planınıza uygun olarak ses efektlerini ve müzikleri kullanmayı öğrenecek, sektörde fark yarayan bir fotoğrafçı olacaksınız.

Workshoplar

15. – 16. Hafta Video Kurgu ve Montaj Teknikleri Kursu Programı

Daha çok uygulama daha çok profesyonellik! Seçtiğimiz sahneleri kurgulayarak öğrendiklerimizi pekiştirecek, son 2 haftamızla birlikte kurgu ve montaja tam anlamıyla hakim olacağız.

Video Kurgu ve Montaj Teknikleri kursu programımızda; İki kişilik çekimler ile aks kuralı nedir? Premiere’de kaybolmadan çalışabilmek mümkün mü? Dosyalama nasıl yapılır? Premiere’de Sequence mantığı nedir? Bir diyalog sahnesi tüm unsurlarıyla nasıl kurgulanır? Codecler nasıl kullanılır? Render nasıl alınır? Tüm çalışmanın çıktısı nasıl alınır? başlıklarıyla birlikte tüm aşamalarıyla video çekimi, kurgu ve montaj yapmayı öğreniyoruz. Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip kurgusu üzerine çalışıyor, ileri düzey kurgu teknikleri, Adobe Media Encoder ile çalışmak, export ayarları, Adobe Soundbooth ile çalışmak, proje seçimi ve sunumu konularıyla eğitimimizi tamamlıyoruz. Her öğrencimiz ödev olarak bir video çekimi ve kurgu-montajdan sorumlu oluyor.

16 hafta süren Video Kurgu ve Montaj Teknikleri eğitimimizin sonunda hem ustaca çekimler yapacak hem de kurgu ve montajda yaratıcılığınızı göstereceksiniz. Mesleğinizin tüm sırlarına vakıf olarak adınızı Türkiye’nin ünlü video-kurgu-montaj uzmanları arasına yazdıracaksınız!

Kişisel Gelişim Kursları
Kurgu Ve Montaj Yapmak

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Fotograf Ve Video Isleme Kurslari 1

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Video Kurgu ve Montaj eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Video Kurgu ve Montaj eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Video Kurgu ve Montaj eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Video Kurgu ve Montaj eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve görsel sanatlara gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir isim olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Fotograf Isleme Kurslari 1
Egitim Sonrasi Destek 15

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Kursu Fiyatları

Video Kurgu Montaj Eğitim Ücretleri

Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj Eğitim fiyatları; uzmanlaşmak istediğiniz alana, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle ve hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl Fotoğrafçılar İçin Video Kurgu ve Montaj eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, bilginize, seviyenize ve uzmanlaşmak istediğiniz alana göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

16 Haftalık Video Kurgu ve Montaj kursumuza katılarak video çekmeyi, kamera ve ekipman kullanmayı, ışık ve kompozisyon tekniklerini, sahne kesmeyi ve birleştirmeyi, videolarınıza ses ve efekt eklemeyi, hızlandırmayı ve yavaşlatmayı, klip ve tanıtım filmi kurgusu yapmayı öğrenebilir, hem hizmetlerinizin hem de müşterilerinizin tanıtımlarını başarıyla yapacak bilgi ve beceriye ulaşırsınız. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

Video Kurgu ve Montaj eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Video Kurgu ve Montaj kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı video çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden çalışmalarınıza yorumlar olmak üzere video çekiminde, kurgu ve montaj yapmada bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Video Kurgu ve Montaj Kursu sonrasında yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya video projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyenler için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Başarılı ve yetenekli kursiyerlerimize mezun olduktan sonra Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerimiz olan reklam ve fotoğrafçılık firmalarında staj ve asistanlık yapma fırsatı sunuyoruz. Eğitmenlerimize eğitimlerde ve çekim gezilerinde asistanlık yaparak, partnerlerimizin reklam ve fotoğraf çekimlerinde staj yaparak deneyim kazanan öğrencilerimiz kariyerlerine daha sağlam adımlarla başlıyorlar.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 125
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30