Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30
Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Doğum Fotoğrafçılığı Kursu

Daha Önce Bir Mucizenin Fotoğrafını Çektiniz Mİ?

Bir annenin en özel ve mutlu anlarını yakalamak, filizlenen bir hayatın heyecanına ortak olmak, en duru ve duygu dolu fotoğraflara imzanızı atmak istemez misiniz? Bu atölyede hayat var!

Doğum Fotoğrafçılığı için Uygulama ve Pro-Doğum Fotoğrafçılığı olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız vardır. Uygulama Eğitimimizin Süresi 2 Gün / 8 saattir. 2 günlük uygulama eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı doğum fotoğrafçılığı atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Doğum Fotoğrafçılığı Eğitiminin süresi 6 hafta 20 saattir. Pro-Doğum atölyesi sektöre yeni giren ve doğum fotoğrafçılığı yapmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği çekim tekniklerinden albüm tasarımına, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Bir ailenin en özel anlarını ölümsüzleştirmeden önce doğum fotoğrafçılığını yakından tanıyoruz… Makinemizi ve ekipmanlarımızı inceliyoruz, hamilelik ve doğum sürecini öğreniyoruz!

İlk dersimizde; Doğum fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Doğum fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Doğum çekimleri manuel modda mı yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Doğumhanede ISO kaç olmalıdır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve doğum fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? konuları anlatılmaktadır.

Doğum fotoğrafçılığı kursumuzun ilk haftasında mesleğinizi başarıyla yapabilmek için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, temel fotoğraf bilgilerinizi tazeleyerek doğum fotoğrafçılığına özel çekim tekniklerini öğreneceksiniz.

Uygulamalı Doğum Çekimi

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Doğumhaneye girmeye hazır mısınız? Fotoğraf makinemizin ayarlarını yapıyor ve ameliyathane ortamında makinemizi doğru kullanmanın ve ışığa hakim olmanın fotoğraf karelerine nasıl yansıdığını keşfediyoruz.

Doğum fotoğrafçılığı kursu 1.hafta 2.bölümünde; Hastaneye giriş yaparken hangi bilgiler işimize yarar? Doğum nasıl bir süreçtir? Doğum şekilleri nelerdir? Doğum şekillerine göre bir fotoğraf çekiminin planını yaparız? Doğum öncesi ve sonrası çekim hazırlıkları nasıl yapılır? Doğum çekimi sırasında karşılaşılacak zorluklar nelerdir? Hastane çekimi nasıl ve hangi aşamalardan oluşur? Işık, renk, kontrast ameliyathane ortamında ne kadar önemli? Doğumhane ve ameliyathaneye girerken hangi objektifleri ve ekipmanları almalıyız? Ameliyathanedeki ışık kaynakları nasıldır ve fotoğrafa etkiler? Doğumhane ve ameliyathane ortamında makinenin ortalama değerleri ne olmalıdır? Anne ve baba adayını nasıl pozlandırmak gerekir? Doğumhane ve ameliyathane ortamında hangi açılardan en iyi fotoğrafı elde ederiz? Her hastanenin doğumhane ve ameliyathane bölümlerine girebilir miyiz? başlıklarını işleyerek hamile çekimleri ve doğum sürecinde fotoğrafçının edinmesi gereken tüm bilgi ve beceriyi kazandırıyoruz.

1.haftanın sonunda hamile ve doğum çekimlerinde hangi makine, objektif ve ekipmanları kullanacağınızı öğrenecek, doğumhanede çekim yapmak konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Doğum fotoğrafçılığı ile ilgili öğrenecek çok şeyimiz var! Haydi, mucizelere tanık olmaya başlayalım…

Uluslararası Eğitim Standardı

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Gelişmeye devam! Hastane odasında bebeğin ilk fotoğraflarını çekmeyi, anne ve babayla doğru iletişim kurmayı, mutlulukları yakalamayı öğreniyoruz!

Doğum fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Doğum sonrasında fotoğrafçıyı neler bekler? Bebek bakım odasında hangi işlemler yapılır? Her hastanenin bebek bakım odasına girebilir miyiz? Bebek bakım odasında hangi anları fotoğraflamak önemlidir? Hastane odası çekimlerinde hangi objektifler kullanılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa etkisi nedir? Hastane odasında beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Hastane odasının çekimi yapılmalı mıdır? Oda süslemesi yapıldıysa süslemelerin ve ikramlıkların fotoğrafı nasıl çekilmelidir? Ailenin bebeğini ilk gördüğü anlarda fotoğrafçı ne yapmalı? İlk emzirme fotoğrafı için aileden izin alınmalı mı? İlk emzirme fotoğrafları nasıl çekilir? Doğum sonrası anne ve babayla doğru iletişim nasıl kurulur? Anne, baba ve bebek fotoğrafları nasıl çekilir? Doğum sonrası aile pozları ne zaman çekilmelidir? Doğum sonrası çekimine yakın aile fertleri dahil edilir mi? Anne, baba ve bebeğe nasıl pozlar verdirmeliyiz? Bebeğin ve ailenin sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz? konularını işleyerek makine ayarlarımızı yapıyor, ekipmanlarımızı yerleştiriyor ve bir annenin en güzel anlarına tanık oluyoruz.

Eğitimimizin 2.haftası ile bebek fotoğrafı çekerken gerekli olan makine ayarlarını yapmayı öğrenecek, etkileyici fotoğraf kareleri yakalamak için aileyle doğru iletişim kurmanın önemini kavrayacak, anı kaçırmamanın fotoğrafa etkisini gözlemleyeceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Doğum Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Bir bebeğin en masum ve doğal hallerini kadrajımıza yansıtıyoruz! Yenidoğan çekimlerimizde orijinalliği yakalamayı, ışığı ve bebeği konumlandırmayı, kompozisyon oluşturmayı öğreniyoruz.

Doğum fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Yenidoğan çekimleri ne zaman yapılır? Yenidoğan çekim teknikleri nelerdir? Çekim öncesi hazırlık aşamaları nelerdir? Çekim planı nasıl hazırlanır, aile ile iletişim nasıl sağlanır? Stüdyoda hangi makine ve objektifler kullanılır? Bebeğin portre çekimi için hangi lensi kullanmalısınız? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod neye göre tercih edilmelidir? Stüdyoda diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa etkisi nedir? Stüdyoda beyaz ayarı nasıl yapılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Sahneye göre çekim stilinin keskinlik ve doygunluk yaratmadaki önemi nedir? Doğru pozlama nedir ve fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Hangi ışık kaynakları kullanılır? Işığa göre bebek nasıl konumlandırılır? Kompozisyon nasıl oluşturulur ve fotoğrafa etkisi nedir? Yenidoğan çekimlerinde kullanılan kıyafetler, aksesuarlar ve dekorlar nelerdir? Yenidoğan çekimlerinde renklerin önemi nedir, nasıl kullanılmalıdır? Anne-baba nasıl giyinmelidir? Çekime gelirken neler getirmeliler? Çekim kaç dakika sürmelidir? Bebeği en iyi ve sağlıklı şekilde nasıl tutup pozlandırmalıyız? Bebek kundaklama çeşitleri nelerdir ve hangi pozlar çekilir? Bebek nasıl sakinleştirilir? Bebeğin baş, omuz ve bedenini fotoğrafın mesajına göre nasıl konumlandırırız? Bebek portre çekimi için hangi açılar göze daha hoş gelir? Anne, baba ve bebek pozları nasıl çekilir? En özel ve anlamlı kareleri nasıl yakalarız? başlıklı konuları işliyoruz.

2.hafta doğum fotoğrafçılığı kursu sonunda mesleğinizi başarıyla yapmak için gerekli tüm bilgi ve deneyime sahip olacak, stüdyoda çekim yapmada ve aileyle iletişim kurmada uzmanlaşacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 3.Bölüm

En güzel pozları, en doğal kareleri ailelerimize teslim ediyor, yıllarca saklanacak yenidoğan ve bebek albümlerimizi nasıl hazırlayacağımızı öğreniyoruz!

Doğum fotoğrafçılığı kursumuzun 2.haftasında ayrıca; Yeni doğan ve bebek albümü tasarımlarında görsel standartlar nelerdir? Albüm çeşitleri neler? Hangi albüm ebatlarını tercih etmeliyiz? Albüm setleri nasıl oluşturulur? Albüm satışında fiyatlandırmayı nasıl yapmalıyız? Yenidoğan ve bebek fotoğrafçısı olarak çalışma prensiplerimizi nasıl belirleriz? Albüm için fotoğraf seçimi nasıl yapılmalıdır ve aileye hangi formatta teslim edilmelidir? Çekilen fotoğrafları ne kadar sürede aileye teslim etmek gerekir? Teslimat nasıl yapılır? Teslimat kargo ile yapılırsa ödeme kime aittir? Aileler hangi yollarla seçtikleri fotoğrafları sizlere gönderirler? Seçilen fotoğraflar için albüm nasıl tasarlanmalıdır? Tasarımı yapılmış albüm için aileden nasıl onay alınır? Nerede ve nasıl baskı yapılır? Baskı merkezleriyle anlaşma yapmak gerekir mi? Basılacak olan albümlerin ödemesi nasıl gerçekleşir? Albümler baskıdan çıkınca kimin adresine gönderilir? Zor müşterilerle nasıl iletişim kurulur? Memnuniyet nasıl sağlanır? Beğenilmeyen albümlerin tasarımı tekrar yapılır mı? konularını işliyoruz.

2.haftayla birlikte yenidoğan ve bebek albümü hazırlama kriterlerini, doğru fotoğrafları seçmeyi öğrenmiş olacak, albüm tasarımlarının müşteri memnuniyetindeki önemini fark edeceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta

Photoshop programını kullanarak çektiğimiz yenidoğan ve bebek fotoğraflarını düzenlemeyi öğreniyor, albüm tasarımı yapabilecek teknik ve pratik bilgiyi kazanıyoruz.

3. hafta doğum fotoğrafçılığı kursu programında; birbirinden güzel anne-baba ve bebek fotoğraflarımızı renklendiriyor, kırpıyor, düzeltiyoruz. Adobe Photoshop nedir, özellikleri nelerdir? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının; renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Görüntü araçları nelerdir, nasıl kullanılır? Gürültü(noise) nasıl azaltılır? Yenidoğan, anne ve aile fotoğraflarındaki hataları nasıl düzeltirsiniz? Keskinlik ve görüntü boyutlandırma nedir? Fotoğraf nasıl kaydedilir? Renk tonları nelerdir? Işık ve kontrast ayarları nasıl yapılır? Levels ve curves nasıl kullanılır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? Siyah beyaz ve HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Yeni doğan fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Crop tool nasıl kullanılır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını uygulamalı işleyeceğiz. Tasarımları konuşulan bir fotoğrafçı olmak için ilk adımı atacağız.

Ailelere kusursuz fotoğraflar teslim etmek için Photoshop programının inceliklerini öğrenmeniz şart! Doğum fotoğrafçılığında başarı, aileyi memnun etmektir…

Photoshop Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta

Fotoğraflarınızın kusurlarını örtmek, renkleriyle ustaca oynamak, ailelerin mutluluklarını öne çıkaracak kompozisyon teknikleri için Photoshop’un sırlarını öğrenin…

4. hafta doğum fotoğrafçılığı kursu programında; Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Objenin rengini nasıl değiştiririz? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Panorama nasıl yapılır? Yenidoğan çekimlerinde panorama nasıl kullanılır? Temel Retouch teknikleri nelerdir? Anne ve bebekte hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Sivilce nasıl alınır? Göz altı torbalarını ve morlukları yok etmek için neyi bilmelisiniz? Gözleri nasıl renklendiririz, nasıl aydınlatırız ve parlatırız? Göz renklendirme, kirpik ve göz farı ekleme, allık ekleme, dudak renklendirme ve dolgunlaştırma, liquify ve kullanımı (burun estetiği), yüz pürüzsüzleştirme, diş beyazlatma nasıl yapılır? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz yenidoğan fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

Kendi tarzınızı yaratacağınız, bakış açınızı ve becerilerinizi geliştireceğiniz Photoshop eğitimi sonrasında fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

Lighroom Kursu

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta

Şimdi uygulama zamanı! Yaratıcılığınıza yön vereceğiniz, teorik bilgilerinizi pratiğe dökerek öğrendiklerinizi sınayacağınız bir hafta sizi bekliyor!

Doğum fotoğrafçılığı kursu 5.haftasında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Layer ve maskeleme adımlarıyla birlikte anne ve bebeğin yüzünü pürüzsüzleştiriyor, sivilceleri ve gözaltı morluklarını yok ediyor, gözleri renklendiriyor, anneye makyaj yaparak doğumun etkilerinin fotoğrafa yansımasını engelliyor, fotoğraf keskinleştirmenin etkili fotoğraflar elde etmedeki farkını görüyoruz. Yenidoğan, anne ve aile fotoğraflarımıza çerçeve ve imza ekleyerek albüm tasarım stilimizi belirliyor, ailelerin yıllarca mutlu bir anı olarak saklayacakları ilk albümlerimizi hazırlamış oluyoruz.

5.haftanın sonunda fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm değişkenleri ve kriterleri öğrenmiş ve uygulamış olacak, kişisel retouch tarzınızı edinerek fotoğraflarınızı daha etkili hale getireceksiniz.

Workshoplar

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Doğum fotoğrafçılığı kursu ile sanatını ve tekniğini geliştiren öğrencilerimizin çalışmalarını inceleyin, değişmeye ve gelişmeye hazır olun! Çektiğim doğum ve yenidoğan fotoğrafları istediğim gibi olmuyor, tekniğimi ve bakış açımı değiştirmem lazım diyorsanız doğru adrestesiniz! İyi bir fotoğrafçı, yaratıcılığını, ışık ve gölgelerle olan ilişkisini, kendini ve bakış açısını daima geliştirmelidir.

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Eğitimimizin son haftasında sosyal medya hesaplarımızda etkili bir marka gücü yaratmayı öğreneceğiz. Doğum fotoğrafçılığından para kazanmaya başlayacağız...

Doğum fotoğrafçılığı 6.haftada; Doğum fotoğrafçılığı nasıl bir meslek? Doğum fotoğrafçılığından para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Doğum fotoğrafçısı olarak sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

Instagram ve Facebook’ta binlerce kişiye ulaşan, rakiplerinden hizmetleri ve kalitesiyle sıyrılan, telefonları hiç susmayan bir doğum fotoğrafçısı olmak ister misiniz? Bu haftanın sonunda sosyal medyanın gücünün farkına varacak, kendinizi değiştirmeye online platformlardan başlayacaksınız.

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Binlerce takipçiye ulaşmanın, fenomen bir doğum fotoğrafçısı olmanın sırları bu eğitimde! Daha çok anne adayına ulaşacak, sanatınızı kazanca dönüştüreceksiniz.

Doğum fotoğrafçılığı 6.hafta son bölümünde; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Doğum fotoğrafçısı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi yenidoğan ve bebek fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Anne ve baba adaylarını etkileyecek sunumların püf noktaları neler? sorularımızla birlikte markası konuşulan bir doğum fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

Türkiye’nin en çok tavsiye edilen doğum fotoğrafçıları arasına girmenizi sağlayacak dijital pazarlama stratejilerini uzmanından öğrenin! Başarılı bir yenidoğan ve bebek fotoğrafçısı olarak sektördeki yerinizi hemen alın…

Kişisel Gelişim Kursları

Doğum Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Doğum fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan, sanatını ve tekniğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Stüdyo Fotoğrafçılığı, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Doğum fotoğrafçılığı eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı doğum fotoğrafçılığı kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir doğum fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Doğum fotoğrafçılığı eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-doğum fotoğrafçılığı eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adınızdan söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Doğum Fotoğrafçılığı Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Doğum Fotoğrafçılığı Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl doğum fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Doğum fotoğrafçılığı kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler doğum fotoğrafçılığı eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Doğum Fotoğrafçılığı kursumuza katılarak doğum ve yenidoğan fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini öğrenebilir, doğum fotoğrafı çekiminde deneyim kazanarak anne adaylarının doğum anlarını ve stüdyoda yenidoğan fotoğraflarını rahatlıkla çekebilir bilgi ve beceriye ulaşırsınız. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir doğum fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Doğum Fotoğrafçılığı Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Doğum Fotoğrafçılığı Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Doğum fotoğrafçılığı eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Doğum fotoğrafçılığı kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere doğum çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel doğum fotoğrafçılığı mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Doğum fotoğrafçılığı kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan eğitim alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilir ve doğum fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!