Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30
Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Profesyonelim Demek İçin Stüdyonuzun Hakimi Olun!

Moda, ürün, yemek fotoğrafçılığının temeli stüdyoda atılır! Amatörlükten sıyrılmak, kendi stüdyonuzu açmak, çekim tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

E-ticaret siteleriniz, müşterileriniz ya da markanız için etkileyici fotoğraflar çekmek istiyorsanız ya da kariyer rotanızı stüdyo fotoğrafçılığına çevirme amacınız varsa bu özel atölyeyi kaçırmayın! Stüdyo Fotoğrafçılığı için Stüdyo ve Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı stüdyo çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı stüdyo fotoğrafçılığı atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Stüdyo atölyesi sektöre yeni giren ve stüdyo fotoğrafçılığı yapmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği stüdyo çekimi tekniklerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Makinamızı, ekipmanlarımızı, çekim modlarını yakından tanıyoruz! Başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olmak için ilk adımlarımızı sağlam atıyoruz!

İlk dersimizde; Stüdyo fotoğrafçılığının önemi nedir? Firmalar neden stüdyo fotoğrafları çektirir? Stüdyo fotoğrafçılığını en önemli kuralları nelerdir? Stüdyo fotoğrafçılığının yanıltıcıları nelerdir? Stüdyo fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Stüdyo fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Stüdyo çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve stüdyo fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? Konularını işleyerek stüdyo fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; stüdyo çekimleri için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, temel fotoğraf bilgilerinizi tazeleyerek stüdyo fotoğrafçılığına özgü teknik çekim bilgisi edineceksiniz.

Uygulamalı Stüdyo Çekimi

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Stüdyo fotoğraflarının gücünü arttırıyoruz! Işığı ve gölgeyi doğru kullanmayı öğrenerek markayı sattıracak çekimler yapıyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 1.haftamızın devamında; Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Stüdyoda ürün ve model aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Stüdyo ışık tipleri nelerdir? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, stüdyo fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların stüdyo fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Softbox, şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işliyoruz.

Işığı ve gölgeyi doğru yönlendiremezseniz başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olamazsınız! 1.haftayla birlikte stüdyoda ışık kaynaklarını verimli kullanarak etkileyici fotoğraflar çekmeyi öğreneceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 3.Bölüm

Stüdyo fotoğrafçılığında kompozisyon olmazsa olmaz! Çekim modumuzu ayarlıyor, ışık ölçümünü yapıyor ve farklı açılarda yaratıcı kompozisyonlar deniyoruz!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasının son bölümünde; Stüdyo çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Giysi, aksesuar, ayakkabı, takı vb. konseptli çekimlerde fark yaratan kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Styling nasıl oluşturulur? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim öncesi ekiple koordinasyon toplantısı nasıl yapılır? Çekim öncesinde markanın istekleri doğrultusunda çekim planı nasıl belirlenir? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Gerekli hazırlıklar nelerdir? Hangi ekipmanlar ve malzemeler kullanılır? Stüdyo çekimi ekibi kaç kişiden oluşmalıdır? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? gibi konuları işleyerek hatasız bir çekim için son hazırlıklarımızı yapıyoruz!

1.haftanın sonunda stüdyonuzu çekime hazırlamayı, ışık kaynaklarınızı doğru kullanmayı, makine ayarlarınızı yapmayı ve çekim açılarınızı belirlemeyi öğreneceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Sıra geldi ürün fotoğrafı çekmeye! Çekim modumuzu ayarlıyor, ışık ölçümümüzü yapıyor ve farklı açılar deniyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Ürün fotoğrafçılığında kullanılan ekipmanlar nelerdir? Softbox içerisine ürünü nasıl konumlandıracağız? Renkli ve büyük ebatlı ürünleri nasıl konumlandırırız? Mankenli – mankensiz ürün fotoğrafı çekimindeki farklar neler? Kamera-ürün- ışık üçlüsünün pozisyonu nedir? Işık düzeneği kamera-ürün eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Objektif seçimi nasıl olmalı? Sabit odaklı objektifler ürün fotoğrafına nasıl bir etki yapar? Değişken odak uzaklıklı objektifler hangi açılar için kullanılır? Uzaktan kumanda nasıl kullanılır, ne avantaj sağlar? Ürün fotoğrafı çekerken hangi çekim modu kullanılır? Histogram nasıl kullanılır? Işık ölçümü için pozometre nasıl kullanılır? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Bakış noktası ve yüksekliği nasıl seçilir? Şeffaf ve buzlu ürünler için geçirgenlik fotoğrafa nasıl etki eder? Işık cisim tarafından nasıl absorbe edilir? Difüze ve direkt yansıtma ürün çekiminde nasıl kullanılır? Ürün ışığı nasıl yansıtır? Difuze ve direkt yansıtmayı engellemek için fotoğrafçı ne yapmalıdır? Parlak, cam, metal ve ayna fotoğraflarında yansıma nasıl kontrol edilir? Dikkat çekici styling çalışmaları nasıl yapılır? Ürün çekiminde kompozisyon nasıl düzenlenir? Ürün fotoğrafçılığında fon seçimi nasıl yapılır? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? konularını işleyerek bolca ürün fotoğrafı çekiyoruz.

2.haftanın ilk bölümüyle birlikte stüdyoda ışık ayarı yapmayı, styling oluşturmayı ve ürüne uygun fon seçerek yaratıcı çekimler yapmayı öğrenmiş olacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Ürünümüz ve stüdyomuz çekime hazır! Işık kaynaklarımızı doğru kullanarak 3 boyutlu metal yüzeylerin ve cam ürünlerin fotoğraflarını çekmeyi öğreniyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu programımızda; Dokulu ürünlerin fotoğrafı nasıl çekilir, doku nasıl hissettirilir? Işık hangi açıdan ne şiddetle gelmeli? Kadife, ahşap vb. ürünlerde yüzeyin parlaklığı ve dokusu nasıl gösterilir? 3 boyutlu ürün fotoğrafı nasıl çekilir? Cisimlerin şekil ve kenarları nasıl vurgulanır? 3 boyutlu çekimlerde aydınlık-karanlık dengesi için dikkat edilecekler? Perspektif bozulma nedir, fotoğrafçı objeye ne kadar uzak olmalıdır? Işığın büyüklüğü ile 3 boyut algısı nasıl verilir? 3 boyutlu parlak cisimlerde direkt yansımayı önleyecek teknikler nelerdir? Metal yüzeyler nasıl fotoğraflanır? 3 boyutlu metal yüzeyler için kullanılacak zemin nasıl seçilir? Cam ürünler nasıl çekilir? Ürünün kenarlarının vurgulanmasını sağlayan iki teknik: aydınlık fonda koyu hatlar, koyu fonda aydınlık hatlar nasıl kullanılır? İçi dolu cam ürünleri nasıl fotoğraflanır? Sıvıları hangi fonda daha gerçekçi gösterebiliriz? Katalog ve reklamlar için ürün nasıl fotoğraflanır? E-ticaret için 360 derece ürün nasıl çekilir? konularını işleyeceğiz.

2.haftada ürün fotoğraflarına gerçeklik duygusu katmayı, 3 boyutlu ürünlerde ışığı ve gölgeleri doğru kullanmayı, parlak ve cam objelerin fotoğraflarını hatasız çekmeyi öğrenecek, ürünü istediğiniz gibi vurgulayacak hatları ön plana çıkarabileceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 3.Bölüm

Stüdyoda moda çekimi yapmanın tekniklerine hakim, iletişimi kuvvetli, markaların ve modellerin çalışmak isteyeceği bir fotoğrafçı olmanızı sağlıyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Moda çekimi öncesi stüdyoda hangi hazırlıklar yapılır? Model çekime nasıl hazırlanır? Makyaj – kostüm seçimi nasıl yapılır? Kaç kostüm kullanılır, kaç farklı formatta çekim karesi çıkarılır? Modele çekim planı hakkında nasıl bilgiler verilir? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Bakış noktası ve yüksekliği nasıl seçilir? Işık düzeneği kamera-model eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Fotoğraf makinesi ışık ayarları nelerdir? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? konularını uygulamalı olarak işleyerek stüdyomuzu çekime hazır hale getiriyoruz.

Stüdyoda moda çekimi uygulaması ile ekipmanlarınızı kullanmayı ve ekibinizle doğru iletişim kurmayı öğrenecek, yaratıcı bir bakış açısı ve özgün bir tarz kazanacaksınız!

Ders Telafi İmkanı

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 4.Bölüm

Markaya ve konsepte uygun çekim yapmanın tekniklerini öğrencilerimizle paylaşıyoruz. 2.haftada stüdyo çekimlerinin her ayrıntısına hakim olmanızı sağlayacağız!

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 4.Bölümünde; Stüdyoda manken nasıl konumlandırılır? Modelin beden dilini nasıl yönlendireceksiniz? Model aydınlatma teknikleri nelerdir? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? Katalog ve reklamlar için model nasıl fotoğraflanır? Çekim ne kadar sürmelidir? konularını uygulamalı olarak işleyerek modelimizin fotoğraflarını çekmeye başlıyor, doğru iletişim kurmanın yollarını öğreniyoruz. Çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, markaların reklam konseptlerine göre fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğreniyoruz.

Eğlenceli bir uygulama çekimini tamamladık! Artık stüdyo fotoğrafçılığında makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, modelle doğru iletişim kurabilen ve yaratıcı bir stüdyo fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

İleri Seviye Eğitimler

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta

Çektiğimiz fotoğrafları düzenlemeyi öğreniyoruz! Başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için Photoshop kullanmanız gerek!

3. hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursunda; Adobe Photoshop nasıl bir programdır? Stüdyo fotoğrafçısı için Photoshop’un önemi nedir? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool nasıl kullanılır? Stüdyo fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Objelerin seçilmesi için Pen tool nasıl kullanılır? Arka fon nasıl düzenlenir? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Fotoğrafın renkleriyle nasıl oynanır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

3.haftanın sonunda stüdyoda çektiğiniz farklı konseptlerdeki fotoğrafları istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz. Hatalarınızı ve kusurlarınızı örtebileceksiniz!

Photoshop Kursu

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta

Arka planı temizlemeyi, obje renklerini değiştirmeyi ve gölgelerden kurtulmayı öğreniyoruz! Sanatsal bakış açısı kazanmayı da ihmal etmiyoruz…

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 4.haftasında; Beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile istenen bölümler nasıl boyanır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Yeşil perde kullanarak modeli istediğimiz kompozisyona nasıl ekleriz? Unsharp Mask komutu ile keskinleştirme nasıl yapılır? Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Objenin rengini nasıl değiştiririz? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Panorama nasıl yapılır? konularını işleyerek Photoshop bilgi ve becerilerimizi geliştiriyoruz.

4.haftanın sonunda fotoğraflarınızdaki kusurları yok edecek püf noktaları öğrenecek, portföyünüz için en iyi fotoğrafları seçebilecek deneyimi kazanacaksınız.

Lighroom Kursu

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alarak hayallerindeki mesleğe adım atan öğrencilerimizin fotoğraflarına bir bakın, tutkunuzu hayata geçirmek için aradığınız motivasyonu bulacaksınız! Kendime özgü bir tarz yaratmalıyım, ünlü markalarla çalışan bir fotoğrafçı olmak, kendi stüdyomu açmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta

Photoshop ve Retouch’ta deneyim kazanmanızı sağlıyoruz! En iyi stüdyo çekimleriniz üzerinde teorik bilgilerinizi pratiğe aktarma imkanı bulacaksınız…

5. hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu programında; Photoshop tekniklerini daha fazla uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Stüdyo fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Sivilce nasıl alınır? Göz altı torbalarını ve morlukları yok etmek için neyi bilmelisiniz? Gözleri nasıl renklendiririz, nasıl aydınlatırız ve parlatırız? Göz renklendirme, kirpik ve göz farı ekleme, allık ekleme, dudak renklendirme ve dolgunlaştırma, liquify ve kullanımı (burun estetiği), yüz pürüzsüzleştirme, diş beyazlatma nasıl yapılır? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz stüdyo fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

5.haftanın sonunda fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratarak stüdyoda çektiğiniz fotoğrafları istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz!

Fotoğraf ve Video İşleme Kursları

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Türkiye’nin ünlü fotoğrafçılarından biri olmak için girişiminizi hayata geçirmenin ve ayakta tutmanın püf noktalarını öğrenin! Bu hafta kariyerinizi şekillendireceğiz…

Stüdyo fotoğrafçılığı 6.haftada; Stüdyo fotoğrafçılığı nasıl bir meslek? Stüdyo fotoğrafçılığından para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Stüdyo fotoğrafçısı olarak sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

Alanında uzman ve başarılı bir fotoğrafçı olmak için sosyal medyayı iyi analiz etmenizi sağlayacak, marka oluşturma, sürdürme ve sosyal medya platformlarında adınızı duyurmanın püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz!

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Ünlü markaların tercih ettiği bir fotoğrafçı olabilmek için potansiyel kitlenize ulaşmanız şart! Bu bölümde sizlere doğru fotoğraflar ve paylaşımlarla nasıl adınızı duyuracağınızı anlatacağız!

Stüdyo fotoğrafçılığı 6.hafta son bölümünde; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Stüdyo fotoğrafçısı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi stüdyo fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Etkileyici sunumların püf noktaları neler? sorularımızla birlikte markası konuşulan bir stüdyo fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

6.haftanın sonunda çektiğiniz fotoğrafları nasıl pazarlayabileceğinizi ve etkileyici müşteri sunumları yapmayı öğreneceksiniz. Sektördeki yerinizi sağlam adımlarla oluşturacaksınız…

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan, sanatını ve tekniğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Moda Fotoğrafçılığı, Ürün Fotoğrafçılığı, Styling, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı stüdyo fotoğrafçılığı kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Stüdyo fotoğrafçılığı kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler stüdyo fotoğrafçılığı eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Stüdyo Fotoğrafçılığı kursumuza katılarak stüdyo fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, ürün ve mankenli çekim yapmayı, modelle iletişim yollarını öğrenebilir, stüdyo fotoğrafı çekiminde deneyim kazanabilirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Stüdyo fotoğrafçılığı kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere stüdyo çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel stüdyo fotoğrafçılığı mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan eğitim alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilir ve stüdyo fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!