Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Fotoğraf Stüdyonuzu Açmak İster Misiniz?

Markanızı Kurmanın ve Başarılı Bir Kariyerin Yolunu Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz! Foto Life Akademi Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Moda, ürün, yemek fotoğrafçılığının temeli stüdyoda atılır! Amatörlükten sıyrılmak, kendi stüdyonuzu açmak ya da çekim tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın! Yeteneklerinizden kazanç sağlamaya ve aranan bir fotoğrafçı olmaya ne dersiniz?

Fotoğraflarıyla konuşulan profesyonel bir fotoğrafçı olmayı istiyor, sadece tek branşla yetinmeyi düşünmüyor ve fotoğrafçılığın farklı dallarında da deneyim kazanmayı amaçlıyor, kariyer rotanızı fotoğraf tutkunuzla şekillendirmeyi düşünüyorsanız Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi ile ilk adımı atın!

Uygulamalı stüdyo çekimleri ile deneyim kazanacağınız, mesleğinizin sırlarını öğreneceğiniz, sosyalleşme imkanı bulacağınız ve fotoğraf tutkunuzu paylaşacağınız keyifli bir ortamda stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almanın tadını çıkarın…

Stüdyo fotoğrafçısı olma hayaliyle eğitim alan öğrencilerin %70’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için mesleki olarak kendilerini yetersiz hissediyor ve hayallerinden vazgeçiyorlar.

stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Tüm Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
7 Hafta 19 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

Pro Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyo Çekim Uygulaması, 4.,5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Foto Life Akademi

Stüdyonuzu açarak mesleğinizden daha çok kazanç sağlamak, stüdyo çekimlerinde deneyim kazanmak, üründen modaya, düğünden doğuma kadar farklı branşlarda stüdyo çekimi yapabilecek bilgi ve pratiğe ulaşmak için Türkiye’nin en güncel stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile ilk adımınızı atın!

stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmenleri

Ünlü Stüdyo Fotoğrafçıları

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılarından ve fotoğraf sanatçılarından stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın kurs tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı stüdyo fotoğrafçılığı kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı stüdyo fotoğrafçılığı kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların stüdyo fotoğrafçılığı kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Stüdyomu açarak fotoğrafçılığı meslek edinmek istiyorum, amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmeyi amaçlıyorum ancak hangi eğitimlere ihtiyacım olduğunu bilmiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası moda, düğün, doğum ve ürün fotoğrafçılığı alanlarında da eğitim alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan stüdyo fotoğrafçılığı dersleri veriyoruz.

stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi stüdyo fotoğrafçılığı dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yeni Bir Kariyeriniz Olsun! Başarılı Stüdyo Fotoğrafçıları Arasında Yer Almak İçin Mesleğinizin Tüm Detaylarına Hakim Olun…

Türkiye’nin en çok tercih edilen stüdyo fotoğrafçılığı kursu olan Foto Life Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size özel stüdyo fotoğrafçılığı eğitim planınızı yapalım!

fotolife akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi programını belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile deneyim kazanın, uzmanlaşarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin tadını çıkarın!

Kayıt Ol »

Başarılı Bir Stüdyo Fotoğrafçısı Ol!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyenler için keyifli ve ayrıcalıklı stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri sizleri bekliyor!

meb ruhsatlı stüdyo fotoğrafçılığı kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Foto Life Akademi stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için stüdyoda uygulamalı çekimler, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimi

Stüdyo fotoğrafçısı olmak isteyen öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız stüdyo fotoğrafçılığı kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı stüdyo fotoğrafçılığı dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek stüdyo çekimi ödevleri, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Stüdyo ekipmanları hakkında bilgi sahibi olacağınız çekimler, stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile stüdyo fotoğrafçısı olmak isteyen öğrencilerimizin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Stüdyo fotoğrafçılığı, bolca pratik yaparak ve deneyim kazanarak öğrenilir! Öğrencilerimizi mesleklerinde uzmanlaştıracak stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi
stüdyo fotoğrafçılığı dersi

Uluslararası Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 1250’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, stüdyo fotoğrafçılığı eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, stüdyo çekim eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Deneyimli bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için en iyi fotoğraf okullarının stüdyo fotoğrafçılığı kursları değerlendirilerek hazırlanan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi programımızla sizlere en kaliteli eğitim içeriklerini sunuyoruz.

+550 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alan 550’den fazla öğrencimiz fotoğraf stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası profesyonel kariyerine başlamak isteyen öğrencilerimiz Moda Fotoğrafçılığı, Doğum Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı, Styling, Photoshop, Video Kurgu ve Montaj Kursları ile Girişimcilik, Satış ve Pazarlama, Marka Yaratma gibi eğitimlerimizi bitirerek sektöre hızlı bir giriş yaptılar. Stüdyo fotoğrafçısı olarak kariyerlerini inşa ederken mesleki ve kişisel gelişimlerine de özen gösteriyorlar.

Stüdyoda ürün, moda, tekstil, doğum, düğün, yemek vb. fotoğraf çekimleri yaparak yeteneklerinden kazanç sağlayan öğrencilerimiz, markalarını büyütmeye devam ediyorlar. Foto Life Akademi olarak bizler de her zaman onlara destek oluyoruz!

stüdyo çekimi
stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Kariyer Danışmanlığı

Fotoğrafçılığı meslek edinmek isteyenlere, lise ya da üniversiteden yeni mezun olanlara, stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Tercih edilen ve çalışmaları beğenilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmayı amaçlayan ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek stüdyo fotoğrafçılığı alanında uzmanlaşmalarını sağlayacak, ihtiyaç ve beklentilerine en uygun fotoğrafçılık eğitimleri veriyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları ile birlikte iletişim gücü kuvvetli, imajıyla dikkat çeken, ikna becerileri gelişmiş bir şekilde sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf stüdyosu açmak isteyen öğrencilerimize, sektörel partnerlerimizle indirimli makine ve ekipman sağlıyor, dekorasyon ve pazarlama çalışmaları için yardımcı oluyoruz.

İş İmkanı

Fotoğrafçı olmak isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile görüntü işleme atölyelerimizi ve mesleki gelişim eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyor, stüdyo fotoğrafçılığını meslek olarak yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açma süreçleri hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyor, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar danışmanlık yapıyoruz.

Akademimizde stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmeni ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

stüdyo fotoğraf çekimi kursu
stüdyo çekim eğitimi

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Stüdyosunu açmak isteyen ve mesleği için en iyi fotoğraf makinelerini ve ekipmanlarını satın almayı düşünen öğrencilerimize anlaşmalı olduğumuz makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize hem eğitimde kullanacakları makineler hakkında bilgi veriyor hem de stüdyo fotoğrafçısı olarak kariyer yapmayı düşünenler için stüdyolarında ihtiyaç duyacakları ışık, dekor ve teknik ekipmanları indirimli satın almalarını sağlıyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını en iyi fiyatlarla almalarına yardımcı oluyoruz.

Mesleğinizi yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız makinenizi ve ekipmanlarınızı stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmenlerimizle seçecek, doğru makine ve ekipmanla mükemmel fotoğraflar çekeceksiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kendine değer katmaya ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Foto Life Akademi olarak sadece stüdyo fotoğrafçılığı kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman fotoğraf stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı hizmetlerinde fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Studyo Fotograf Cekimi 1
Studyo Fotografciligi 1

Mesleki Amaçlı Gelenler

Fotoğrafçılık becerilerini ilerletmek, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmek isteyen stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimlerimiz devam ediyor!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek, profesyonel fotoğrafçı ya da fotoğraf eğitmeni olmak için Ürün, Doğum, Yemek, Düğün, Moda, Hava Fotoğrafçılığı gibi Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri ile İleri Photoshop, Video Kurgu ve Montaj Kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Fotoğrafları beğenilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmak ve farklı alanlarda da uzmanlaşmak için mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi değerlendirin!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Öğrenci Yorumları

Stüdyonuzu mu Açmak İstiyorsunuz?

Markanızı kurarak daha çok müşteriye ulaşmak ve işinizi yüksek standartlarda yapmak mı istiyorsunuz?

En İyi Eğitim Programıyla Tanışın!

Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi’den mesleğinizin inceliklerini öğrenin!

Ünlü Fotoğrafçılar Arasına Girin!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile mesleğinizi başarıyla yapın, farklı ve dikkat çekici fotoğraflara imza atın.

stüdyo fotoğrafçılığı kursu yorumları

1250 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile mesleklerini daha iyi yapmanın sırlarını anlattık.

Stüdyo fotoğrafçılığı dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah stüdyo fotoğrafçılığı kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye mesleki eğitim verdik.

Stüdyonuzda büyüleyici fotoğraflar çekmenin sırlarını öğreneceğiniz, interaktif derslerle eğitmeninize dilediğiniz kadar soru soracağınız, eğlenceli bir atmosfer bulacağınız stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

35 Branş 13 Destekleyici Eğitim

Stüdyo fotoğrafçılığı dışında fotoğraf sanatının farklı branşlarında uzmanlaşmak isterseniz birbirinden keyifli fotoğrafçılık eğitimleri sizi bekliyor!

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf çekmeden duramayanlar ve fotoğrafçılığı meslek edinmek isteyenler için hobi fotoğrafçılık kursları ve meslek edindirme eğitimleri, görüntü işleme atölyeleri, özel fotoğrafçılık dersleri, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf workshopları hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel fotoğrafçılık dersi alın, fotoğrafçılığı uygulamalı programlarla ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası ilgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun diğer fotoğrafçılık eğitimleri ve atölyelerimizden yararlanın, kadrajınıza ölümsüz anları ve mutlulukları sığdırın.

fotoğrafçılık ve destekleyici eğitimler
sosyal etkinlikler stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu olarak öğrencilerimizin ünlü moda, doğum, düğün fotoğrafçıları ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Fotoğrafçılığı meslek olarak düşünen öğrencilerimiz için keyifli ve kendilerini geliştirecekleri bir stüdyo fotoğrafçılığı kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Foto Life Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi’de her yer sanat! Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

sanat cafe
stüdyo fotoğrafçılığı nasıl yapılır

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve stüdyo fotoğrafçılığı dersi eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir stüdyo fotoğrafçısı olmalarının yolunu açıyoruz.

Tanınmış moda, düğün, doğum ve diğer branşlardaki deneyimli fotoğrafçıların görüşlerinden yararlanarak başarılı stüdyo fotoğrafçıları yetiştiriyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli fotoğrafçıları ile tanışmanıza fırsat veren 50’den fazla workshop fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Stüdyo fotoğrafçılığının ustalarının sadece fotoğraflarına bakmakla kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, ürün, doğum ve moda fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile mesleğinizin püf noktalarını öğrenerek sanatınızı ve tekniğinizi geliştireceksiniz.

stüdyo fotoğrafçılığı workshop

Foto Life Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Foto Life Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eğitmenlerimizin bire bir ilgisiyle öğrencilerimize fotoğrafçılıkta deneyim kazandırdığımız, mesleklerini uzman bir şekilde yapmalarına destek olduğumuz, Türkiye’nin en çok tercih edilen stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile tanışın! Stüdyo fotoğrafçılığı eğitim programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak mesleğinize hemen başlayın!

Fotoğraf makinamızı, ekipmanlarımızı, çekim modlarını yakından tanıyoruz! Başarılı bir stüdyo fotoğrafçısı olmak için ilk adımlarımızı sağlam atıyoruz! Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığının Önemi Nedir?
 • Firmalar Neden Stüdyo Fotoğraflarını Çektirir?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığını En Önemli Kuralları Nelerdir?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığı İçin Hangi Marka ve Model Fotoğraf Makinesini Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre En Çok Kullanılan Lens Çeşitleri Ne?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • Reflektör ve Difüzör Stüdyo Fotoğraflarında Nasıl Kullanılır?
 • Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır, Ne Avantaj Sağlar?
 • Stüdyo Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Doğru Pozlama Nedir? + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 Nedir ve Stüdyo Fotoğrafı Çekimlerinde Hangisi Kullanılmalı?
Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; stüdyo çekimleri için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, temel fotoğraf bilgilerinizi tazeleyerek stüdyo fotoğrafçılığına özgü teknik çekim bilgisi edineceksiniz.

Stüdyoda yapacağımız çekimlerde ışığın ne kadar etkili olduğunu deneyimliyoruz! Stüdyo ışıkları ve ihtiyacınız olan ekipmanlar hakkında bilgi edineceğiniz bir eğitim olacak… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığında Işığın Önemi Nedir?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk ve Şiddette Işık Üretirler? Stüdyo Fotoğrafçılığında En İşe Yarar Olanı Hangisidir?
 • Flaşların Stüdyo Fotoğrafçılığındaki Gücü ve Etkisi Nasıldır?
 • Flaşın Tutarlılığı ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yüksek Kontrasta Neden Olan Etmenler Neler?
 • Yumuşak ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
1.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi ile birlikte stüdyoda ışık kaynaklarını doğru kullanmayı öğrenecek ve fotoğraflarınızdaki etkisini artıracaksınız.

Stüdyo fotoğraflarının gücü iyi bir kompozisyonla ortaya çıkar! Yaratıcı kompozisyonlar oluşturarak dikkat çekici ve farklı fotoğraflar çekiyoruz! Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta:
 • Stüdyo Çekimlerinde Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu Ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Giysi, Aksesuar, Ayakkabı, Takı Vb. Konseptli Çekimlerde Fark Yaratan Kompozisyonlar Nasıl Oluşturulur?
 • Sade Ancak Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Styling Nasıl Oluşturulur?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Çekim Öncesi Ekiple Koordinasyon Toplantısı Nasıl Yapılır?
 • Çekim Öncesinde Markanın İstekleri Doğrultusunda Çekim Planı Nasıl Belirlenir?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Çekilecek Stüdyo/Mekan/Yapı Daha Önceden Nasıl Kontrol Edilir?
 • Gerekli Hazırlıklar Nelerdir?
 • Hangi Ekipmanlar Ve Malzemeler Kullanılır?
 • Stüdyo Çekimi Ekibi Kaç Kişiden Oluşmalıdır?
 • Açık Ve Kapalı Mekanlarda Karşılaşılacak Zorluklar Nelerdir?
2.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda stüdyonuzu çekime hazırlamayı uygulamalı olarak öğrenecek, çekim hikayenizi oluşturarak mükemmel fotoğraflar çekmeye başlayacaksınız.

Dolu dolu bir uygulama bizi bekliyor! Stüdyoda ürün çekimleri yaparak, ışık kullanma ve çekim yapma deneyimi kazanıyoruz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta 1.Bölüm:
 • Ürün Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Softbox İçerisine Ürünü Nasıl Konumlandıracağız?
 • Renkli ve Büyük Ebatlı Ürünleri Nasıl Konumlandırırız?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Işık Düzeneği Kamera-Ürün Eksenine Kaç Derece Açıyla Bakmalıdır?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Difuze (Dağıtık) ve Direkt Yansıtmayı Engellemek İçin Fotoğrafçı Ne Yapmalıdır?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Yatay Ya Da Dikey Kadraj Kararı Nasıl Verilir?
 • Bakış Noktası ve Yüksekliği Nasıl Seçilir?
 • Ürün Çekimlerinde Kompozisyon Nasıl Yapılır?
 • Ürün Fotoğrafçılığında Fon Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Kadife, Ahşap vb. Dokulu Ürünlerin Fotoğrafı Nasıl Çekilir, Doku Nasıl Hissettirilir?
 • 3 Boyutlu Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
 • 3 Boyutlu Çekimlerde Aydınlık-Karanlık Dengesi İçin Dikkat Edilecekler?
 • Koyu Gölgeleri ve Parlamaları Önleyerek Ürün Çekimleri Nasıl Yapılır?
 • Ürün Çekiminde Direkt Yansıtıcı ve Difüze Yansıtıcı Reflektörler Ne Kadar Işık Yansıtır?
 • 3 Boyutlu Parlak Cisimlerde Direkt Yansımayı Önleyecek Teknikler Nelerdir?
 • Metal Yüzeyler Nasıl Fotoğraflanır?
 • 3 Boyutlu Metal Yüzeyler İçin Kullanılacak Zemin Nasıl Seçilir?
 • Şeffaf ve Buzlu Ürünler İçin Geçirgenlik Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • Işık Cisim Tarafından Nasıl Absorbe Edilir?
 • Difüze ve Direkt Yansıtma Ürün Çekiminde Nasıl Kullanılır?
 • Parlak, Cam, Metal ve Ayna Fotoğraflarında Yansıma Nasıl Kontrol Edilir?
 • Işığı Direkt Yansıtan Yüzeyler İçin Çekim Teknikleri Neler?
 • Cam Ürünler Nasıl Çekilir?
 • Ürünün Kenarlarının Vurgulanmasını Sağlayan İki Teknik: Aydınlık Fonda Koyu Hatlar, Koyu Fonda Aydınlık Hatlar Nasıl Kullanılır?
 • İçi Dolu Cam Ürünleri Nasıl Fotoğraflanır?
 • Sıvıları Hangi Fonda Daha Gerçekçi Gösterebiliriz?
 • Katalog Ve Reklamlar İçin Ürün Nasıl Fotoğraflanır?
3.hafta stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi ile ürün fotoğraflarını doğru açılarla çekmeyi, hatasız bir fotoğraf için kullanmanız gereken ışık kaynaklarını öğrenecek, satış rakamlarını artıracak ürün fotoğrafları çekeceksiniz.

Stüdyo fotoğrafçısı olmak için moda çekimi yapmayı da bilmelisiniz elbette! Modelle iletişimden kostüm seçimine kadar stüdyonuza hakim olmanızın sırlarını bu eğitimde öğreneceksiniz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta 2.Bölüm:
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Model Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Makyaj – Kostüm Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Konuya Uygun Saç - Makyaj Nasıl Yapılır?
 • Kostümler Nasıl Seçilir, Hangi Sırada Çekilir?
 • Kaç Kostüm Kullanılır?
 • Kaç Farklı Formatta Çekim Karesi Çıkarılır?
 • Modele Çekim Planı Hakkında Nasıl Bilgiler Verilir?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Modelin Yüzünü Ve Vücudunu Nasıl Aydınlatmalısınız?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Kompozisyona ve Arka Plana Göre Model Nasıl Konumlandırılır?
 • Modelin Beden Dilini Nasıl Yönlendireceksiniz?
 • Modelin Jest ve Mimiklerini Nasıl Kontrol Edeceksiniz?
 • Modele Doğru Poz Verdirme Teknikleri Neler?
 • Ayak, Baş ve Kolların Temel Pozisyonları Ne Olmalı?
 • Ayakta ve Oturarak Verilecek Model Pozları Nelerdir?
 • Modelle Doğru İletişim Kurma Teknikleri Neler?
 • Çekmek İstediğiniz Pozu Nasıl Anlatırsınız?
 • Modeli Zayıf Gösterme Yolları Neler?
 • Birden Fazla Modeli Nasıl Fotoğraflayacaksınız?
 • Arka Plan ve Çekim Açıları Nasıl Olmalı?
 • İlgi Noktası Yaratacak Fon Çalışmaları Nasıl Yapılır?
 • Katalog ve Reklamlar İçin Model Nasıl Fotoğraflanır?
 • Çekim Ne Kadar Sürmelidir?
Eğlenceli bir stüdyo fotoğrafçılığı kursu uygulama çekimini tamamladık! Artık stüdyo fotoğrafçılığında makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, modelle doğru iletişim kurabilen ve yaratıcı bir stüdyo fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Stüdyo çekimlerinizi yaptınız, peki fotoğraflarınızı nasıl daha etkili hale getirirsiniz? Temel Photoshop eğitimi sonrasında stüdyo fotoğraflarınız mükemmel olacak! Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta:
 • Photoshop Nasıl Bir Programdır?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı İçin Photoshop’un Önemi Nedir?
 • Photoshop Klavye Kısayolları Neler?
 • Photoshop Programının Renk Ve Arayüz Ayarlarını Nasıl Yaparız?
 • Döndürme/Kesme Nasıl Yapılır?
 • Crop Tool Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Fotoğraflarını Nasıl Boyutlandırmalıyız?
 • Objelerin Seçilmesi İçin Pen Tool Nasıl Kullanılır?
 • Arka Fon Nasıl Düzenlenir?
 • Aydınlık Ayarının Yapılması İçin Adjustments Nasıl Kullanılır?
 • Ton Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Levels, Curves, Brightness Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafların Renkleriyle Nasıl Oynanır?
 • Etkileyici Renk Doygunlukları Ve Filtreler Nasıl Yaratılır?
 • HDR Tonlamalar Fotoğrafımıza Ne Katar?
 • Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter Komutları Nasıl Uygulanır?
 • Neden Ham (RAW) Fotoğraf Çekmemiz Gerekiyor?
 • RAW Fotoğraflarımızda Sıcaklık, Pozlama Ve Doygunluk Ayarları İle Başarılı Renk Tonlamaları Nasıl Yaparız?
4.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi sonunda stüdyo çekimlerinde fark yaratacak Photoshop kullanma deneyimini yavaş yavaş kazanmaya başlayacaksınız.

Photoshop’ta renklerle oynayarak stüdyo çekimlerimizde yaptığımız ışık hatalarını ve gölgeleri yok ediyoruz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu programında her şey var… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta:
 • Beyaz Ayarını En Kolay Nasıl Yaparız?
 • Levels İle Otomatik Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafın Bir Parçasına İşlem Yapmak İçin Neler Kullanılır?
 • Spotlar Nasıl Temizlenir?
 • Fotoğrafın Bir Bölümünün Aydınlatılması Ya Da Karartılması İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Burn Tool Ve Dodge Tool İle İstenen Bölümler Nasıl Boyanır?
 • Stüdyo Fotoğraflarının Arka Planı Nasıl Temizlenir?
 • Yaratıcı Arka Planlar Nasıl Olur?
 • Yeşil Perde Kullanarak Stüdyoü İstediğimiz Kompozisyona Nasıl Ekleriz?
 • Unsharp Mesk Komutu İle Keskinleştirme Nasıl Yapılır?
5.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda portföyünüze ekleyeceğiniz fotoğraflara ufak dokunuşlarla ne kadar büyük bir etki yapacağınızı gözlemleyeceksiniz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 6.haftasında Photoshop’un layer araçlarını kullanarak hatasız fotoğraf oluşturmayı öğreniyoruz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta:
 • Kusursuz Stüdyo Fotoğrafları İçin Katmanlar Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Çekimlerinde Layer Kullanarak Nasıl Yaratıcı Olunur?
 • Hatasız Fotoğraflar İçin Maskeleme Nasıl Kullanılır?
 • Objenin Rengini Nasıl Değiştiririz?
 • Seçili Bölgelerin Renkleriyle Nasıl Oynarız?
 • Alan Derinliği Yaratan Photoshop Sırları Neler?
 • Action Kaydetme Ve Plugin Nedir?
 • Nik Color Ve Silver Efektleri Kullanırken Fotoğrafımız Nasıl Olmalı?
 • Modelli Stüdyo Fotoğraflarında Gözaltı Torbalarını Ve Morlukları Yok Etmek İçin Neyi Bilmelisiniz?
 • Gözleri Nasıl Renklendiririz, Nasıl Aydınlatırız Ve Parlatırız?
 • Modelinizi Yeniden Yaratacak Kirpik, Göz Farı, Allık, Ruj Nasıl Eklenir?
 • Fotoğraflar Nasıl Saklanır?
 • JPG Ve TIFF Formatları Arasındaki Fark Nedir?
 • İnternet Ve E-Posta İçin Kullanılacak Fotoğraflar Nasıl Kayıt Edilir?
 • Baskı İçin Fotoğraf Nasıl Kayıt Edilmelidir?
6.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda kişisel fotoğraf tarzınızı oluşturmak için yapmanız gereken görsel düzenlemeleri öğrenecek, fotoğrafçı olmayı çok seveceksiniz…

Stüdyo fotoğraflarınızı düzenleyerek bilgilerinizi pekiştirirken portföyünüzü de yavaş yavaş oluşturmaya ve temel Retouch deneyimi kazanmaya başlayacaksınız…

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 7.haftasında; Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Stüdyo fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Sivilce nasıl alınır? Göz altı torbalarını ve morlukları yok etmek için neyi bilmelisiniz? Gözleri nasıl renklendiririz, nasıl aydınlatırız ve parlatırız? Göz renklendirme, kirpik ve göz farı ekleme, allık ekleme, dudak renklendirme ve dolgunlaştırma, liquify ve kullanımı (burun estetiği), yüz pürüzsüzleştirme, diş beyazlatma nasıl yapılır? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz stüdyo fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursları sayesinde siz de mesleğinizi yaparken sahip olmanız gereken tüm bilgi ve deneyime ulaşmış olacaksınız. Hem de Foto Life Akademi’nin keyifli ve samimi ortamında…

Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimiz için faydalı bir eğitim hazırladık! Kariyerinizi şekillendirecek dijital pazarlama dersiyle siz de girişimlerinizi hayata geçireceksiniz… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 2.Bölüm:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığı Nasıl Bir Meslek?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığından Para Kazanılır Mı?
 • Markanızı Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Başarılı Girişimlerin Ortak Özelliği Ne?
 • Stüdyo Nasıl Kurulur?
 • Hangi Belgelere İhtiyacınız Var?
 • Yasal Süreçler Neler?
 • Hangi Ekipman, Makine ve Malzemeleri Almalısınız?
 • Stüdyonuzu Online Platformlarda Nasıl Duyurmalısınız? Dijital Dünyanın Farkında Mısınız?
 • Online Olmak Pazarlama Stratejinize Ne Katar?
 • Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı Olarak Sosyal Medya Kanallarını Nasıl Kullanmalısınız?
 • Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Yaratacak Profili Nasıl Oluşturmalısınız?
 • Instagram ve Facebook Algoritması Nedir ve Nasıl Çalışır?
 • Kendi Altın Gün ve Saatlerinizi Nasıl Keşfedersiniz?
 • Reklam, Tanıtım ve Sponsorlu Yayın Çalışmalarınızı Kimlerle, Nasıl Yapmalısınız?
 • Post ve Story İçin Sponsorlu Yayın Oluşturmanın Sırları Neler?
 • En Fazla ve En Doğru Kitleye Ulaştıracak Reklam Modelleri Neler?
 • Hedef Kitlemizin Etkin Olduğu Sosyal Mecraları Nasıl Bulacağız?
 • Hedef Kitlenin İlgisini Çekmek Ve Etkileşimi Arttırmak İçin Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube Sayfalarının Profil Ve Paylaşım Görsellerini Nasıl Tasarlamalıyız?
Tercih edilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için ihtiyacınız olacak dijital pazarlama tekniklerine sektörün en prestijli fotoğraf eğitimi merkezi Foto Life Akademi ile ulaşacaksınız.

Sosyal medya hesaplarınızı elden geçiriyoruz! Daha çok kişiye ulaşarak stüdyonuzu nasıl tanıtacağınızdan bahsediyoruz… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 3.Bölüm:
 • Sosyal Medyada Nasıl Hitap Edilir?
 • Yaratıcı Reklam Spotları Oluşturmak İçin Güçlü Bir Beyin Ekibi Nasıl Kurulur?
 • Kendini Okutan ve Paylaştıran İçerik Nasıl Yazılır?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı Olarak Markanıza Nasıl Güven Kazandırırsınız?
 • Sosyal Medya Sayfalarınızın Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Gizli Yollar Neler?
 • Daha Çok Beğeni ve Etkileşim Almak İçin Pazarlama ve Paylaşım Diliniz Ne Olmalı?
 • Rakiplerinizi Nasıl Analiz Edersiniz ve Onlara Karşı Hangi Tanıtım Silahlarınızı Kullanmalısınız?
 • Kısa ve Uzun Vadede Sosyal Medya Hedefleri Nasıl Belirlenmeli?
 • Dolaylı Yoldan Müşteri Kazanmak İçin Hangi Psikolojik Yöntemleri Kullanmalısınız?
 • Gelen Müşterileri Kaçırmamanın Yolları ve Etkin İkna Teknikleri Neler?
 • En İyi Stüdyo Fotoğraflarınızla Portföyünüzü Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Müşterileri Etkileyecek Sunumların Püf Noktaları Neler?
Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonunda hem stüdyoda fotoğraf çekmeyi hem de markanızı potansiyel kitlenize ulaştırmayı öğrenmiş olacaksınız. Mesleki deneyim kazanarak sektöre hızlı ve başarılı bir giriş yapacaksınız!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Programı – 1250’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 1250’nin üzerinde stüdyo fotoğrafçısı mezun eden Foto Life Akademi Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Programı

E-ticaret siteleriniz, müşterileriniz ya da markanız için etkileyici fotoğraflar çekmek istiyorsanız ya da profesyonel stüdyosu olan bir fotoğrafçı olmayı amaçlıyorsanız Türkiye'nin en iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi ile tanışın!

Pro Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyo Çekim Uygulaması, 4.,5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu; temel fotoğrafçılık eğitimi alan ve stüdyo fotoğrafçısı olmak isteyen fotoğrafçılar ile sektöre yeni giren ve kendini geliştirmek isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği, ünlü fotoğrafçılardan işin inceliklerini öğrenerek tecrübe kazanacakları, çekim tekniklerinden ekipman kullanımına, ışık ve kompozisyondan modelle iletişime, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Her yıl stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

stüdyo fotoğrafçılığı dersi

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Stüdyo fotoğrafçılığı kursuna katılabilmeniz için temel fotoğrafçılık eğitimi almış olmanız gerekiyor. Temel fotoğrafçılık çekim tekniklerini bilmeniz, makine ve ekipmanları kullanabilmeniz, ışık ve kompozisyon konuları hakkında bilgi sahibi olmanız stüdyo fotoğrafçılığı eğitiminin verimli geçmesi için önemlidir.

7 haftalık stüdyo fotoğrafçılığı kursumuza katılarak stüdyo fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, model ve ürün çekimi sırlarını, temel düzeyde Photoshop kullanarak çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeyi öğrenirsiniz. Ancak mesleğinizde uzmanlaşmak ve tercih edilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmak için ürün, doğum, düğün, yemek vb. fotoğrafçılık branşlarında da bilgi ve deneyim sahibi olmalısınız. Ayrıca müşterilerinize daha iyi hizmet verebilmek için Photoshop, Video Kurgu ve Montaj, Albüm Tasarımı, Styling, Modele Poz Verdirme gibi eğitimler almalısınız.

En iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi olarak Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ilk haftasında teorik olarak stüdyo fotoğrafçılığında kullanacağınız makine ve ekipmanları, makinenizin ayarlarını yapmayı öğrenirsiniz. 2.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi ile kompozisyon oluşturmayı, konunuza göre stüdyonuzu hazırlamayı uygulamalı olarak görürsünüz. 3.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi teorik bilgilerinizi pratiğe aktaracağınız uygulamalı stüdyo çekimleri ile geçer. 4. -7.hafta aralığında ise çektiğiniz stüdyo fotoğraflarını düzenlemek için Photoshop programını temel düzeyde kullanmayı öğrenirsiniz. 7.haftanın son bölümünde de stüdyonuzu açmak için ihtiyacınız olacak makine ve ekipmanları, belgeleri, ekip kurmanın yollarını öğrenerek sosyal medya ve pazarlama hakkında bilgi edinirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sertifikalarımız, stüdyo fotoğrafçılığı mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için Fotoğraf Stüdyosu Nasıl Açılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu alan 500’den fazla öğrencimiz meslek olarak yapmak için kariyer hayatına atıldı ve kendi işlerini kurdular. Ürün, doğum, düğün, moda ve yemek fotoğrafçılığı gibi branşlarda hizmet veriyor ve başarılı işlere imza atıyorlar. Foto Life Akademi olarak biz de stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar danışmanlık sunuyoruz.

Fotoğraf stüdyosu açma maliyeti; stüdyonun lokasyonuna, stüdyonun büyüklüğüne, satın alınacak makine ve ekipmanlara, verilecek hizmete uygun ışık, fon, dekor ve aksesuarlara, dükkân kirası, işletme giderleri, sarf malzeme giderleri gibi masraflara göre değişiklik göstermektedir. Stüdyo açma maliyeti ve süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için akademi kurucumuzla görüşebilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilirler. Stüdyo fotoğrafı çekimlerinde ihtiyaç duyacakları ışık, dekor ve makineleri de anlaşmalı firmalarımızdan indirimli fiyatlarla karşılamaları mümkün.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları; kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Foto Life Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Foto Life Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu Florya, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Bahçelievler, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Ataköy, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Yeşilköy, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Zeytinburnu, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Avcılar olarak hizmet veren stüdyo fotoğrafçılığı kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Evet, online stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi veriyoruz. Ancak stüdyo fotoğrafçılığı kursu teorik ve uygulama olarak 2 bölümden oluşan bir programdır. Uygulama stüdyo çekimi derslerimiz yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla stüdyo fotoğrafçılığı eğitiminizi kurumumuzda almanızı öneririz.

Stüdyo fotoğrafçılığından kazanç sağlamak istiyorsanız rakiplerinizden ayrılmanızı sağlayacak Photoshop, Lightroom, Video Kurgu ve Montaj, Adobe Premiere ve Adobe After Effects eğitimleri alabilirsiniz. Ayrıca Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu, Ürün Fotoğrafçılığı Kursu, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ve Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu ile uzmanlık alanlarınızı genişleterek daha çok gelir elde edebilirsiniz. Tercih edilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmak için kişisel gelişiminize de önem vererek Diksiyon, Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Satış ve Pazarlama, Sosyal Medya gibi eğitimler alabilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize portfolyolarını hazırlamaları konusunda da destek veriyoruz. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde fotoğraf eğitimi almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

fotolife akademi iletişim
stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile mesleğinin teorik ve pratik bilgilerini edinen öğrencilerimiz Ürün Fotoğrafçılığı Kursu, Doğum Fotoğrafçılığı Kursu, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu ve Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ile Photoshop, Lightroom, Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak fotoğrafçılık becerilerini geliştirmeye ve başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Kendinizi geliştirmek için hangi eğitimleri almanız gerektiğini merak ediyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sınıflarımızı, fotoğraf stüdyolarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo çekim etkinliklerimizi ve çekim gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Foto Life Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Foto Life Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu merkezimizi, stüdyo fotoğrafçılığı kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Foto Life Akademi.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş stüdyo fotoğrafçılığı eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1250+

Mezun Öğrenci

Profesyonel stüdyosunu açarak mesleğine adım atmış yüzlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

391

kişi sizinle beraber bu kursu inceliyor.

Bu eğitimi toplam 1.955 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30