Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Canon Fotoğraf Makinesi Atölyesi

Makinenizi Yakından Tanımak İster Misiniz?

Canon fotoğraf makineniz var ama kullanmayı bilmiyor musunuz? Makinenizin tüm özelliklerini öğrenmek ve kullanabilmek istiyorsanız Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtım Atölyemizi kaçırmayın!

Canon fotoğraf makinesi almış ancak hiç kullanmamış olan, fotoğraf makinesinden daha çok verim almak isteyen, hobi ya da mesleki fotoğraf eğitimi alma amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Canon fotoğraf makinelerinin özelliklerinden ışık ve pozlama ayarlarına, ISO ve diyafram değerlerinden lens özelliklerine, arıza kodlarından basit sorunları gidermeye kadar Canon makinelerin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Canon fotoğraf makinenizdeki her tuşun anlamını bilecek ve her özelliğini kullanabilmeyi öğreneceksiniz! İyi fotoğraf çekmek için önce makinenize hakim olun!

Canon Menu Tanitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Canon’un Tüm Özelliklerini Öğreniyoruz!

Canon Fotograf Atolyesi 1

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 1.Bölüm

Haydi başlayalım! Canon DSLR fotoğraf makinelerin özelliklerini, makinenin temel tuşlarını ve kontrol panelindeki ifadelerin anlamlarını öğreniyoruz.

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi ilk bölümünde; Canon fotoğraf makinenizi tanıyor musunuz? Doğru makineyi mi aldınız? Canon en iyi fotoğraf makinesi mi? Canon’un tarihi ve sektöre sunduğu fotoğraf makineleri nelerdir? Canon DSLR fotoğraf makinesinin yapısı nasıldır? Canon-DSLR makinelerin genel özellikleri nelerdir? Canon fotoğraf makinesinde hangi tuşlar var ve anlamları neler? Resim Kalitesi ve Resim Boyutu nedir? İki düğme ile sıfırlama nasıl yapılır? Deklanşör modu kadranı kilidi serbest bırakma düğmesi ve kadranı, WB düğmesi, I düğmesi, Stereo mikrofonu, Film kayıt düğmesi, Açma/kapama düğmesi, Deklanşör düğmesi, Kontrol paneli, Dioptri ayar kontrolü, Odak düzlemi işareti (E), Aksesuar kızağı, Otomatik-zamanlama lambası, Ölçüm kadranı, Basamaklama düğmesi, Flaş senk terminal kapağı, Ses konektör kapağı, USB konektör kapağı, HDMI konektör kapağı, AF modu düğmesi, Netleme modu seçici, Objektif çıkartma düğmesi, Ayna, Flaş senk terminali, On pinli uzak terminal, Kulaklık konektörü, Harici mikrofon için konektör, USB konektörü, HDMI konektörü nedir? konularını işleyeceğiz.

Canon fotoğraf makinenizin gövdesindeki tüm tuşlara ve kullanımlarına hakim olacağınız, makinenizden %100 verim alacağınız bu atölyeyi kaçırmayın!

Uygulamalı Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 2.Bölüm

Dünyanın en iyi fotoğraf makinesi markalarından olan Canon’un menüsünü yakından incelemeye devam ediyoruz! Makinemizin üzerindeki ve ekranındaki düğmelerin isimlerini ve özelliklerini öğreniyoruz.

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi programının 2.bölümünde; Vizör nedir? Göz merceği deklanşör kolu nasıl çalışır? Fotoğraflar nasıl silinir? İki düğmeyle formatlama nasıl yapılır? Resim izleme nedir? MENU düğmesi nerede? Zoom işlevi nasıl çalışır? Picture Control’leri, yardım düğmesi, Fn2 düğmesi, AF-ON düğmesi, çoklu seçici, netleme seçici kilidi, INFO düğmesi, OK düğmesi nedir? Flaşlı çekim ve flaş telafisi işlevi, dik açılı ekran, vizör göz merceği, hoparlör, alt seçici, ana ayar kadranı, ne işe yarar? Fotoğraf ve filmin canlı görüntüsü ile film kaydı ve izleme özellikleri nasıl kullanılır? Resim boyutu (JPEG ve TIFF resimler), Resim kalitesi, B (“saat ayarlı değil”) göstergesi nerede? Canon fotoğraf makinelerinde dosya formatları ve kayıt kalitesi ayarları nasıl kullanılır? Dokunmatik ekran kullanımı, kaydırma, genişletme, sıkıştırma nasıl yapılır? konularını işleyerek makinemizi kurcalamaya devam ediyoruz.

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi fotoğraf makinesi almak isteyen ya da fotoğraf makinesinin tüm ayarlarını kullanmak isteyenler için dolu dolu bir eğitim!

Uluslararası Eğitim Standardı
Canon Fotograf Makinesi Egitimi 1
Canon Fotograf Makinesi Menu Tanitimi 1

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 3.Bölüm

Canon’a özel ISO, diyafram ve enstantane ayarlarına bir bakalım! Makinemiz ne kadar iyi çekim yapıyor görelim…

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi son bölümünde; Kontrol paneli nedir? Foto çekim menü kümesi nerede? Pozlama modları ve poz telafisi nedir? Pozlama göstergesi ve Pozlama telafisi ekranı ne anlama gelir? Canon ölçüm modları nelerdir? AF mode seçenekleri (One Shot, AI Focus, AI Servo) nelerdir? AF alanı modu, Otomatik netleme modu nasıl kullanılır? Otomatik pozlama (AE) kilidi nerede? Çekim modları Av, Tv, M ve P nedir? ISO duyarlılığı ve ayarları neler? Otomatik ISO hassasiyet göstergesi nedir? Enstantane hızı özellikleri nedir? Perde hızı kilidi simgesi ne? Diyafram (f değeri) nasıl ölçülür? Diyafram duruş göstergesi, Diyafram kilidi simgesi, Diyafram (duruş sayısı) nedir? Beyaz ayarı (WB) nedir? Ön ayarlı beyaz dengesi kayıt göstergesi özelliği ne? Canon DSLR netleme özellikleri nelerdir? Yuvarlanma göstergesi, AF alanı parantezleri, Kadraj kılavuz çizgileri, Eğim göstergesi, Işık titremesi algılama, Flaş telafisi, Etkin D-Lighting miktarı, Flaş hazır göstergesi, FV kilidi göstergesi, Flaş senk göstergesi, Düşük pil uyarısı, Pozlama/flaş basamaklama göstergesi, WB basamaklama göstergesi, ADL alternatifli pozlama göstergesi, XQD kart simgesi, SD kart simgesi, Kalan poz sayısı, PC mod göstergesi ne işe yarar? konularımız var.

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi sonunda fotoğraf makinenizi en ince ayrıntılarına kadar kullanmayı öğrenecek, tüm teknik özelliklerine hakim olacak ve fotoğraf çekmeye son sürat başlayabileceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Canon Kursu

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 5

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından DSLR fotoğraf makinelerinin teknik ve kullanım özelliklerini öğrenecek, makinenizden maksimum verim alabileceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çekim teknikleri ve temel fotoğraf ayarlarını da öğrenerek fotoğraf tutkunuzu hayata geçireceksiniz. İşin uzmanlarıyla beraber makinenize hakim olacaksınız…

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Canon fotoğraf makinelerinizin bilmediğiniz özelliklerini öğrenin, çekim tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirin!

Fotoğraf makinenizin bütün özelliklerini kullanmayı öğreneceğiniz Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Daha önce hiç fotoğraf çekmemiş olsanız bile Canon Eğitimi sonrasında DSLR makinelerin çalışma mantığını kavrayacak, ilk pozlarınızı çekecek, fotoğraf makinenizi doğru kullanmanın faydalarını sanatınız üzerinde hemen fark edeceksiniz.

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 3
Fotografcilik Kursu Workshop 5

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hayatın ve doğanın güzelliklerini kadrajınızdan anlatabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi, DSLR fotoğraf makinelerini derinliklerine ineceğimiz Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı atölyemizde öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğraf çekmeden önce doğru ayarları yapmayı, fotoğraf makinenizi profesyonelce kullanmayı, hikayeleri özgün fotoğraf dilinizle anlatmayı ve tekniğinizi oluşturmayı, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Canon Fotograf Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Fotografcilik Kursu Workshop 1

%100 Öğrenme Garantisi

Canon Fotoğraf Makinesi Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 6

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 77

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 20
Fotograf Gezileri 41

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Canon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Eğitimi ile birlikte Pro-Fotoğrafçılık Kursu, Pro-Plus Fotoğrafçılık Eğitimi, Moda, Düğün, Doğum, Ürün, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30