Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafta Kompozisyon Teknikleri

Daha İyi Fotoğraflar İçin Kompozisyon Teknikleri Atölyesi - Fotoğraflarına Anlam Kat!

Fotoğraflarınızın etkileyici ve anlamlı olması için gerekli kompozisyon bilgilerini edineceğiniz, sahada uygulama yaparak deneyim kazanacağınız bu atölye tam size göre!

Fotoğraflarında farklı öğelerin uyumlu birlikteliğini oluşturarak yaratıcı kompozisyonlar oluşturmak ve sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Daha İyi Fotoğraflar İçin Kompozisyon Atölyesi 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Fotoğrafın zengin anlatım dilini doğru kullanmaktan, yalın ve etkileyici kareler elde etmeye, kompozisyonda gerekli olan denge, renk, sadelik, bütünlük, ritim, uyum, perspektif gibi kriterlerin uygulamalı öğretiminden fotoğraf değerlendirmeye kadar fotoğrafçılıkta kompozisyonun A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

“İşimin uzmanıyım.” demek isteyenler için fotoğrafın en önemli adımını öğretiyoruz! Yaratıcılığını pekiştirmek ve kadrajını güçlendirmek isteyenler bu eğitimi kaçırmamalı…

Kompozisyon Teknikleri Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafın Anlamına Yön Vermek İster Misiniz?

Fotografta Kompozisyon 2

Fotoğrafta Kompozisyon Kursu 1.Bölüm

Hayalinizdeki fotoğraf karesine yaklaşmak ister misiniz? Hikayelere yön vermeyi ve kendi hikayenizi yazmayı bu atölyede öğreneceksiniz.

Fotoğrafta Kompozisyon Kursu ilk bölümünde; Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı nasıldır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Yatay, dikey ve diagonal çizgiler nasıl bir anlam katar? Desenler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Çerçeveleme nasıl yapılır? Sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Bakış açısı nasıl belirlenir? Konunun hangi kısmı fotoğrafın dışında bırakılır? Kompozisyonda kırpma nedir? Alan derinliği nasıl kullanılır? Arka plan nasıl kullanılır? Derinlik algısı nasıl oluşturulur? Ölçeklendirme ve bölümlendirme nasıl yapılır? Odak noktası nasıl belirlenir? Neresi flu, neresi net olmalıdır? Işık nasıl kullanılır? konularını işleyerek fotoğrafta en önemli unsur hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Fotoğrafta Kompozisyon Atölyesi ile iyi bir plan ve kurgu yapma becerisi kazanacak, kompozisyon oluşturmanın altın öğeleri olan; ışık, renk, uyum, doku, ritim, kontrast, grafik, sembol gibi bilgilere hakim olacaksınız.

Uygulamalı Fotoğrafta Kompozisyon Atölyesi

Fotoğrafta Kompozisyon Kursu 2.Bölüm

Hikayesini etkileyici şekilde anlatan ve mesajını en net biçimde aktaran fotoğraflar çekmeyi öğreniyoruz. Kompozisyon kurallarını kullanarak dikkat çekici kareler oluşturuyoruz!

Fotoğrafta Kompozisyon Kursu programının 2.bölümünde; Kapalı kompozisyon nasıl yapılır? Açık kompozisyon nasıl yapılır? Metafor nasıl yaratılır? Doğal kadrajlama nasıl yapılır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Fotoğraflarımız ne kadar etkili? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? Fotoğrafta kontrast nasıl oluşturulur? Konsept nasıl yaratılır? Kompozisyon kurallarından; çerçeveleme, ilgi merkezi, altım kesim, belirginlik, yalınlık, derinlik, perspektif, net alan derinliği, boyutlar, denge/oranlar, boşluklar, form/biçim, doku, ritim, dinamizm, uyum, görsel bağ, kritik an, yaşam ögesi, renk, kontrast, yansıma, doğrultu/yön nasıl kullanılır? sorularına yanıt veriyor, profesyonel fotoğrafçı olmak için kompozisyonu öğreniyoruz.

Fotoğrafta Kompozisyon Atölyesi sayesinde kadrajınızı doğru konuya, doğru bir açıyla yönlendirmeyi öğrenecek; olayların ve durumların ardındakini görebileceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotografta Kompozisyon Atolyesi
Fotografta Kompozisyon Kursu 1

Fotoğrafta Kompozisyon Kursu 3.Bölüm

Kadrajımızı şehrin hikayelerine çeviriyoruz! Fotoğraf sanatına özgü kompozisyon temalarını yaşamın eşsiz duyguları ve anlarıyla birleştiriyoruz…

Fotoğrafta kompozisyon kursu son bölümünde; Fotoğraf temalarından; kent manzaraları, eski şehirler, mimari yapılar, galeri ve müzeler, cadde ve sokaklar, meydanlar, kutsal alanlar, yakın plan/makro, siluet, kapılar ve pencereler, gülümseten fotoğraflar, 4 mevsim İstanbul, hayatın enerjisi, ters ışık, alın teri, yansıma, kurgu, sokak satıcıları, şehir heykelleri, kalabalıklar, şehir ve çiçekler gibi konular için nasıl kompozisyonlar kullanılır? Can sıkıntısı, umutsuzluk, hayal kırıklığı, üzüntü, memnuniyet, huzur, şefkat, dostça, sevgi, şaşkın, kaygı, endişe, keyif, sevinç, heyecan, mutluluk, eğlenceli, imrenme, stres, şok, gerginlik, umut, güven gibi duyguları hangi fotoğraf kompozisyonlarıyla anlatmalıyız? Moda, ürün, doğum, düğün, portre, mimari ve hava fotoğrafçılığında kompozisyon unsurları nasıl kullanılır? Çektiğimiz fotoğrafların anlatımını nasıl eleştireceğiz? Fotoğraflarımızı nasıl değerlendireceğiz? Hangi fotoğraflarla sergi açılır? Hangi fotoğraflar kullanılmaz? Sanatsal bakış açısı nasıl geliştirilir? konularını işleyerek daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz.

Fotoğrafçılar için hazırladığımız Kompozisyon Atölyesi sonunda tekniğinizi ve sanatınızı geliştirmiş olacak, bir kare fotoğrafta binlerce şey anlatabileceksiniz. Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek bu eğitimi kaçırmayın…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Fotografta Kompozisyon Egitimi

Daha İyi Fotoğraflar İçin Kompozisyon Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Fotoğrafta kompozisyon tekniklerinde uzman, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, etkili bakış açılarıyla ve yaratıcı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla fotoğrafta kompozisyonun inceliklerini sahada deneyimleyeceksiniz.

Fotoğrafın tarihine ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

“Fotoğrafı makine değil, insan çeker.” Henri Cartier-Bresson

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak kompozisyon teknikleri atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teknik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün tarzınızı geliştirmenizi sağlarken yanlış bildiklerinizi doğrularıyla değiştiriyor, sanatsal bakış açınızı arttırıyoruz. Çektiğim fotoğraflar istediğim gibi olmuyor, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları fotoğraflara aktarmak istiyorum diyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız işin uzmanından eğitim alın!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop
Fotografcilik Kursu Workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hikâyelere hayat veren bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraf karelerine sığdırmak için ihtiyacınız olan her şeyi, fotoğraf sanatının derinliklerine ineceğimiz kompozisyon teknikleri eğitimimizle öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, doğayı ve hayatı anlatmayı, kişisel bakış açınızı ve tekniğinizi oluşturmayı, yaşamın güzel anlarını ölümsüzleştirmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Kompozisyon Teknikleri Atolyesi

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Fotografta Kompozisyon

%100 Öğrenme Garantisi

Kompozisyon Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 1

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 72

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 15
Fotogaf Gezileri 1

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafta Kompozisyon Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Daha İyi Fotoğraflar İçin Kompozisyon Teknikleri Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Kompozisyon Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafla Anlatmak, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30