Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Nikon Fotoğraf Makinesi Atölyesi

Fotoğraf Makinenizin Sınırlarını Zorlayın!

Nikon’un farklı serilerinden fotoğraf makinesi olanlar ya da fotoğraf makinesi alacak kişilere rehber olmak amacıyla hazırladığımız Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtım Atölyemiz sizi bekliyor!

Nikon fotoğraf makinesini daha iyi kullanmak, fotoğraf makinesi almak ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyenler, hobi ve mesleki fotoğrafçılık kurslarına katılma amacı olanlar için hazırladığımız Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Nikon fotoğraf makinelerinin özelliklerinden ışık ve pozlama ayarlarına, ISO ve diyafram değerlerinden menü özelliklerine, flaş kullanımından görüntü kaydetmeye kadar Nikon makinelerin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Nikon fotoğraf makinenizi yakından tanımak, daha verimli kullanmak ve mükemmel pozlar yakalamak istemez misiniz? Cevabınız evetse bu özel atölye tam size göre!

Nikon Menu Tanitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Nikon’un Tüm Özelliklerini Öğreniyoruz!

Nikon Fotograf Atolyesi

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 1.Bölüm

Fotoğraf makinesi gövdesini tanımakla işe başlayalım! Nikon DSLR fotoğraf makinelerin özelliklerini, makinenin temel tuşlarını ve kontrol panelindeki ifadelerin anlamlarını öğreniyoruz.

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi ilk bölümünde; Nikon fotoğraf makinenizi tanıyor musunuz? Doğru makineyi mi aldınız? Nikon en iyi fotoğraf makinesi mi? Nikon’un tarihi ve sektöre sunduğu fotoğraf makineleri nelerdir? Nikon DSLR fotoğraf makinesinin yapısı nasıldır? Nikon-DSLR makinelerin genel özellikleri nelerdir? Nikon fotoğraf makinesinde hangi tuşlar var ve anlamları neler? Resim Kalitesi ve Resim Boyutu nedir? İki düğme ile sıfırlama nasıl yapılır? Açma/Kapama düğmesi, Deklanşör tuşu, Film kayıt düğmesi, Kontrol paneli, Çekim mod kadranı, Otomatik zamanlayıcı, Pozlama telafisi ve diyafram kontrolü tuşu, Bilgi tuşu, AF destek ışığı, Dahili flaş, Flaş tuşu, Programlanabilir FN tuşu, Lens çıkarma tuşu, Flaş yuvası, Diyoptri ayarı, Optik vizör, İzleme tuşu, Menü tuşu, Küçültme tuşu, Büyütme tuşu, Çekim modu kadranı, Pozlama kilitleme, Genel kontrol kadranı, Canlı ön izleme ve video kayıt tuşu, Joystick ve OK tuşu, USB konektör kapağı, Sil tuşu, Video çıkışı, HDMI çıkışı, Aksesuar bağlantısı, Ses girişi nerede? konularını işleyeceğiz.

Nikon fotoğraf makinenizi yakından tanıyacak, daha önce hiç kullanmadığınız özelliklerinin ne kadar işinize yaradığını göreceksiniz!

Uygulamalı Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 2.Bölüm

Fotoğraf makinenizin menüsünde neler olduğunu incelemeye devam ediyoruz! Makinemizin üzerindeki ve ekranındaki düğmelerin isimlerini ve özelliklerini öğreniyoruz.

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi programının 2.bölümünde; MENU düğmesi nerede? Vizör nedir? Çerçeve alanı nedir? Bakış noktası nedir? Zoom işlevi nasıl çalışır? Diyoptri ayarı nasıl yapılır? Netleme ekranı nasıl kullanılır? Yansıma aynası nedir? Objektif diyaframı nedir? Deklanşör tipi, deklanşör modları, otomatik zamanlama, kare ilerleme hızı, ölçüm yöntemi, ölçüm aralığı, pozometre bağlantısı nedir? Fotoğraflar nasıl silinir? Resim izleme nedir? Yardım düğmesi, çoklu seçici, netleme seçici kilidi nedir? Dik açılı ekran, vizör göz merceği, hoparlör, alt seçici, ana ayar kadranı ne işe yarar? Fotoğraf ve filmin canlı görüntüsü ile film kaydı ve izleme özellikleri nasıl kullanılır? Resim boyutu (JPEG ve TIFF resimler), Resim kalitesi nasıl görüntülenir? Nikon fotoğraf makinelerinde dosya formatları ve kayıt kalitesi ayarları nasıl kullanılır? Dokunmatik ekran kullanımı, kaydırma, genişletme, sıkıştırma nasıl yapılır? konularını işleyerek makinemizi kurcalamaya devam ediyoruz.

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi fotoğraf makinesi almak isteyen ya da fotoğraf makinesinin tüm ayarlarını kullanmak isteyenler için keyifli bir atölye olacak!

Uluslararası Eğitim Standardı
Nikon Fotograf Makinesi Egitimi
Nikon Fotograf Makinesi Menu Tanitimi 1

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 3.Bölüm

Nikon’a özel ISO, diyafram ve enstantane ayarlarına bir bakalım! Fotoğraf makinemizin çekim özellikleri hakkında bilgi sahibi olalım…

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi son bölümünde Kontrol paneli nedir? Pozlama kilidi nerede? Pozlama modları ve poz telafisi nedir? Pozlama göstergesi ekranı ne anlama gelir? Nikon ölçüm modları nelerdir? AF mode seçenekleri (Tek nokta AF, dinamik alan AF, otomatik alan AF, 3D-izleme) nelerdir ve nasıl kullanılır? Netleme noktaları neler? Netleme kilidi nedir? Algılama aralığı nedir? Otomatik pozlama (AE) kilidi nerede? Çekim modları A, S, M ve P nedir? ISO duyarlılığı ve ayarları neler? Otomatik ISO hassasiyet göstergesi nedir? Enstantane hızı özellikleri nedir? Perde hızı kilidi simgesi ne? Diyafram (f değeri) nasıl ölçülür? Diyafram duruş göstergesi, Diyafram kilidi simgesi, Diyafram (duruş sayısı) nedir? Beyaz ayarı (WB) nedir? Ön ayarlı beyaz dengesi kayıt göstergesi özelliği ne? Flaş modu, flaş kontrolü, flaş telafisi nasıl yapılır? Flaş hazır göstergesi nerede? Işık titremesi algılama, Etkin D-Lighting miktarı, FV kilidi göstergesi, Flaş senk göstergesi, Senkron terminali, AF alanı parantezleri, Kadraj kılavuz çizgileri, Eğim göstergesi, Düşük pil uyarısı, Pozlama/flaş basamaklama göstergesi, WB basamaklama göstergesi, SD kart simgesi, Kalan poz sayısı, PC mod göstergesi ne işe yarar, Canlı görüntü, Film ölçüm yöntemi, Film dosya ve video sıkıştırma, Ses kayıt biçimi nedir? konularımız var.

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi sonunda fotoğraf makinenizi en ince ayrıntılarına kadar kullanmayı öğrenecek, tüm teknik özelliklerine hakim olacak ve daha iyi fotoğraflar çekeceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Nikon Kursu

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 6

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından Nikon fotoğraf makinelerinin teknik ve kullanım özelliklerini öğrenecek, makinenizden maksimum verim alabileceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çekim teknikleri ve temel fotoğraf ayarları hakkında da bilgi edinerek fotoğraf tutkunuzu hayata geçireceksiniz. İşin uzmanlarıyla beraber makinenize hakim olacaksınız…

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Nikon fotoğraf makinelerinizin bilmediğiniz özelliklerini öğrenin, çekim tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirin!

Fotoğraf makinenizin bütün özelliklerini kullanmayı öğreneceğiniz Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Daha önce hiç fotoğraf çekmemiş olsanız bile Nikon Eğitimi sonrasında DSLR makinelerin çalışma mantığını kavrayacak, ilk pozlarınızı çekecek, fotoğraf makinenizi doğru kullanmanın faydalarını sanatınız üzerinde hemen fark edeceksiniz.

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 4
Fotografcilik Kursu Workshop 6

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hayatın ve doğanın güzelliklerini kadrajınızdan anlatabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi, DSLR fotoğraf makinelerini derinliklerine ineceğimiz Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı atölyemizde öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğraf çekmeden önce doğru ayarları yapmayı, fotoğraf makinenizi profesyonelce kullanmayı, hikayeleri özgün fotoğraf dilinizle anlatmayı ve tekniğinizi oluşturmayı, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Nikon Fotograf Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Nikon Fotograf Makinesi Egitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Nikon Fotoğraf Makinesi Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 7

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 78

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 21
Fotogaf Gezileri 3

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Nikon Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Pro-Fotoğrafçılık Kursu, Pro-Plus Fotoğrafçılık Eğitimi, Moda, Düğün, Doğum, Ürün, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30