Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Sony Fotoğraf Makinesi Atölyesi

Fotoğraf Makinenizden Maksimum Verim Alın!

Sony fotoğraf makinenizin tüm özelliklerine hakim olmak, pozlamadan flaş kullanımına kadar makinenizin sınırlarını öğrenmek istiyorsanız Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtım Atölyemiz sizi bekliyor!

Fotoğraf makinesi almak isteyenler ya da fotoğraf makinesini değiştirecek olanlar, Sony fotoğraf makinesi olan ancak henüz hiç kullanmamış olanlar, Sony makinelerinin menüsünü tanımak isteyenler için hazırladığımız Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Sony fotoğraf makinelerinin dosyalama özelliklerinden netleme ayarlarına, ISO ve diyafram değerlerinden AF modlarına, video kaydetmeden ölçüm modlarına kadar Sony makinelerin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Sony fotoğraf makinenizi daha verimli kullanmak ve etkileyici fotoğraflar çekmek ister misiniz? Bu atölyeyi kaçırmayın…

Sony Menu Tanitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Sony Fotoğraf Makinelerini Yakından Tanıyoruz!

Sony Fotograf Atolyesi

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 1.Bölüm

Fotoğraf makinemizin ana bileşenlerini tanıyarak işe başlayalım! Sony makinelerin özelliklerini, temel tuşlarını ve kontrol panelindeki ifadelerin anlamlarını öğreniyoruz.

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi ilk bölümünde; Sony fotoğraf makinenizi tanıyor musunuz? Doğru makineyi mi aldınız? Sony en iyi fotoğraf makinesi mi? Sony’nin tarihi ve sektöre sunduğu fotoğraf makineleri nelerdir? Sony DSLR fotoğraf makinesinin yapısı nasıldır? Sony-DSLR makinelerin genel özellikleri nelerdir? Sony fotoğraf makinesinde hangi tuşlar var ve anlamları neler? Resim Kalitesi ve Resim Boyutu nedir? Açma/Kapama düğmesi, Deklanşör tuşu, Film kayıt düğmesi, Kontrol paneli, Çekim mod kadranı, Otomatik zamanlayıcı, Pozlama telafisi ve diyafram kontrolü tuşu, Bilgi tuşu, AF destek ışığı, Dahili flaş, Flaş tuşu, Lens çıkarma tuşu, Flaş yuvası, Diyoptri ayarı, Optik vizör, İzleme tuşu, Menü tuşu, Küçültme tuşu, Büyütme tuşu, Çekim modu kadranı, Pozlama kilitleme, Akıllı aksesuar terminali, Mikrofon terminali, Kulaklık terminali, HD çıkışı, Kablosuz LAN, Bluetooth nasıl kullanılır? konularını işleyerek eğitime giriş yapacağız.

Sony fotoğraf makinenizin üzerinde yer alan tuşların anlamını öğrenmiş olacak, onları hangi çekimlerde nasıl kullanacağınız hakkında deneyim kazanacaksınız!

Uygulamalı Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 2.Bölüm

Fotoğraflarınızı nasıl göreceksiniz ve istemediğiniz kareleri nasıl sileceksiniz? Menü ekranına nasıl ulaşacaksınız? Fotoğraf makinenizi incelemeye devam ediyoruz!

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi programının 2.bölümünde; MENU düğmesi nerede? Vizör tipleri neler? Nokta sayısı nedir? Vizörden parlaklık kontrolü nasıl yapılır? Zoom işlevi nasıl çalışır? Net görüntülü ve dijital zoom nasıl kullanılır? Yüz algılama özelliği nedir? Diyoptri ayarı nasıl yapılır? Netleme ekranı nasıl kullanılır? Yansıma aynası nedir? Objektif diyaframı nedir? Deklanşör tipi, deklanşör modları, otomatik, mekanik ve elektronik deklanşör nedir? Deklanşör hızı nasıl ayarlanır? Sessiz çekim nasıl yapılır? Fotoğraflar nasıl silinir? Resim izleme nedir? Yardım düğmesi, çoklu seçici, netleme seçici kilidi nedir? Fotoğraf ve filmin canlı görüntüsü ile film kaydı ve izleme özellikleri nasıl kullanılır? Resim boyutu (JPEG ve TIFF resimler), Resim kalitesi nasıl görüntülenir? Sony fotoğraf makinelerinde dosya formatları ve kayıt kalitesi ayarları nasıl kullanılır? Dokunmatik ekran kullanımı, kaydırma, genişletme, sıkıştırma nasıl yapılır? konularını işleyeceğiz.

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi fotoğraf makinesi almak isteyen ya da fotoğraf makinesinin tüm ayarlarını kullanmak isteyenler için keyifli bir atölye olacak!

Uluslararası Eğitim Standardı
Sony Fotograf Makinesi Egitimi
Sony Fotograf Makinesi Menu Tanitimi 1

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi 3.Bölüm

Sony makinelere özel ölçüm modları ve netleme ayarlarına bir bakalım! Fotoğraf makinemizin çekim özellikleri hakkında bilgi sahibi olacağız!

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi son bölümünde; Kontrol paneli nedir? Sony ölçüm modları nelerdir? Ölçüm sensörü ve hassasiyeti nedir? Pozlama modları ve poz telafisi nedir? Pozlama göstergesi ekranı ne anlama gelir? AF mode seçenekleri (aşama algılamalı, kontrast algılamalı) nelerdir ve nasıl kullanılır? Netleme noktaları neler? Netleme hassasiyet aralığı ve odaklama modu nedir? Netleme aralığı nasıl kullanılır? AF aydınlatıcı aralığı nedir? Otomatik pozlama (AE) kilidi nerede? Çekim modları iAuto, AE, A, S, M ve P nedir? ISO duyarlılığı ve ayarları neler? Otomatik ISO hassasiyet göstergesi nedir? Enstantane hızı özellikleri nedir? Perde hızı kilidi simgesi ne? Diyafram (f değeri) nasıl ölçülür? Diyafram duruş göstergesi, Diyafram kilidi simgesi, Diyafram (duruş sayısı) nedir? Beyaz ayarı (WB) nedir? AWB mikro ayar nasıl yapılır? Flaş modu, flaş kontrolü, flaş telafisi nasıl yapılır? Flaş braketleme nedir? Işık titremesi algılama, Harici flaş uyumluluğu, Kablosuz kontrol, Düşük pil uyarısı, SD kart simgesi, Kalan poz sayısı, Canlı görüntü, Film ölçüm yöntemi, Film dosya ve video sıkıştırma, Ses kayıt biçimi nedir? Görüntü efektleri nelerdir? konularımız var.

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi sonunda fotoğraf makinenizi en ince ayrıntılarına kadar kullanmayı öğrenecek, tüm teknik özelliklerine hakim olacak ve daha iyi fotoğraflar çekeceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Sony Kursu

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 7

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından Sony fotoğraf makinelerinin teknik ve kullanım özelliklerini öğrenecek, makinenizden maksimum verim alabileceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çekim teknikleri ve temel fotoğraf ayarları hakkında da bilgi sahibi olarak fotoğraf tutkunuzu hayata geçireceksiniz. İşin uzmanlarıyla beraber makinenize hakim olacaksınız…

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sony fotoğraf makinelerinizin bilmediğiniz özelliklerini öğrenin, çekim tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirin!

Fotoğraf makinenizin bütün özelliklerini kullanmayı öğreneceğiniz Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Daha önce hiç fotoğraf çekmemiş olsanız bile Sony Eğitimi sonrasında DSLR makinelerin çalışma mantığını kavrayacak, ilk pozlarınızı çekecek, fotoğraf makinenizi doğru kullanmanın faydalarını sanatınız üzerinde hemen fark edeceksiniz.

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 5
Fotografcilik Kursu Workshop 7

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hayatın ve doğanın güzelliklerini kadrajınızdan anlatabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi, DSLR fotoğraf makinelerini derinliklerine ineceğimiz Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı atölyemizde öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğraf çekmeden önce doğru ayarları yapmayı, fotoğraf makinenizi profesyonelce kullanmayı, hikayeleri özgün fotoğraf dilinizle anlatmayı ve tekniğinizi oluşturmayı, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Sony Fotograf Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Sony Fotograf Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Sony Fotoğraf Makinesi Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 8

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 79

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 22
Fotograf Gezileri 51

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sony Fotoğraf Makinesi Menü Tanıtımı Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Pro-Fotoğrafçılık Kursu, Pro-Plus Fotoğrafçılık Eğitimi, Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Moda, Düğün, Ürün Fotoğrafçılığı gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30