Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafçı Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Hayallerinizin Okuluna Giden Yol...

Yeteneklerini erken yaşta fark eden pek çok fotoğraf tutkunu gencin merak ettiği soruların başında “fotoğrafçı olmak için ne okumak gerekir” sorusu geliyor. Kariyerlerini fotoğraf sanatıyla inşa etmek isteyen gençler, fotoğraf tutkularını yansıtacak kalitede akademik bir eğitimle yeteneklerini şekillendirmek istiyor.

Peki fotoğrafçı olmak için hangi bölüm okunmalı? Liselerde fotoğrafçılık bölümü var mı? Fotoğrafçı olmak için hangi liseye gidilmeli? Tüm bu sorulara aşağıda sizler için yanıt vermeye çalıştık. Gelin, fotoğrafçı olmak için gerekenler neler birlikte bakalım.

Fotoğrafçı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Fotoğrafçı olmak için hangi üniversite okunmalı veya fotoğrafçılığa yönelik bir bölüm okumak şart mı sorusu muhtemelen tüm genç fotoğraf tutkunlarının aklındaki sorulardan biridir. Ülkemiz üniversitelerinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık isminde bir bölüm bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi gibi okullarda bu bölümü okuyarak kariyerinize akademik yoldan başlayabilirsiniz. 2 yıllık bir bölüm olan Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümleri alanınızda akademik eğitim almak istiyorsanız iyi bir seçenektir.

Liselerde Fotoğrafçılık Bölümü Var Mı?

Üniversitede fotoğrafçılık bölümü okumak isteyen gençlerin hangi bölümü tercih edebileceğinden bahsettik. Peki ya liseler? Fotoğrafçı olmak için hangi liseye gidilmeli? Birçok öğrenci liselerde fotoğrafçılık bölümü olmadığını düşünse de aslında bu doğru değildir. Ülkemizde meslek liseleri kapsamında Grafik ve Fotoğraf isimli bir bölüm vardır. Bu bölümlerde ortaöğretim seviyesinde fotoğraf ve grafik tasarım eğitimi alabilmek mümkündür. Böylelikle çok daha erken yaşlarda fotoğraf ve grafik tasarımın temelleriyle tanışabilir, yeteneklerinizi erken dönemlerden itibaren şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Fotoğrafçı Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Üniversite sınavlarında fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerini kazanmak istiyorsanız TYT sınavına girmeniz yeterlidir. Okul başarı puanı ile TYT puanının ortalaması hesaplanarak 2 yıllık fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerini kazanabilirsiniz. Dolayısıyla belli derslere odaklanmak yerine üniversitelerin diğer bölümlerine hazırlanan arkadaşlarınız gibi TYT sınavına ve okul derslerinizin tümüne odaklanmalısınız.

Fotoğrafçı Olmak İçin Bölüm Okumanız Şart Değil!

Yine de fotoğrafçı olmak için ne okumak gerekir diye düşünüyorsanız tek seçeneğinizin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ya da Grafik ve Fotoğraf bölümleri okumak olmadığını söyleyelim! 2 veya 4 seneye yayılmış uzun bir eğitim programı yerine uygulamalı ve sizin beklentilerinize yönelik fotoğrafçılık dersleri ile çok daha kısa sürede kendinizi geliştirebilir, profesyonel dünyaya hazırlanabilirsiniz. Yeter ki gerçekten güvenilir ve deneyimli fotoğrafçılık kursu merkezinden eğitim alın!

Foto Life Akademi olarak öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesini sağlamak üzere uygulamalı ve bireye yönelik fotoğrafçılık kursu programları hazırlıyor, kurs sırasında ve sonrasında kendilerini geliştirmeleri için destek oluyor, başarılı bir kariyer için fotoğrafçılık kursu dışında kişisel gelişim ve imaj oluşturma süreçlerine de katkı sağlıyoruz. Siz de sıfırdan zirveye giden bir fotoğraf yolculuğu için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30