Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Özel Gün Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Yapılır?

Fotoğraf Tutkunuz Kariyerinizi Belirlesin!

Her geçen yıl özel günlerin daha da özel hale geldiğini fark etmişsinizdir. Birçok insan hayatındaki özel anları ölümsüzleştirmek için farklı konseptler tasarlıyor ve böylelikle unutulmayacak bir deneyim yaşamayı hedefliyor. Elbette böylesine günlerde fotoğrafçılığın da yer sahibi olmaması saçma olurdu. Bu özel anları fotoğraf karelerinden başka ne ölümsüzleştirebilir?

Bu yönüyle özel gün fotoğrafçılığı düğün, doğum, kız isteme, nişan, doğum günü ve buna benzer pek çok gün için yapılan çekimleri kapsıyor. Peki profesyonel bir kariyer olarak özel gün fotoğrafçılığı düşünülebilir mi? Bu soruya birlikte cevap arayalım.

[widget-8]

Nasıl Özel Gün Fotoğrafçısı Olunur?

Hemen yukarıda da bahsettiğimiz gibi özel gün fotoğrafçılığı düğün ve doğum başta olmak üzere toplumumuzda geleneksel bir hal almış pek çok aktiviteyi barındırıyor. Dolayısıyla özel günler için fotoğrafçı olmayı planlıyorsanız kendinize son derece geniş bir çalışma alanı belirlediğinizi söyleyebiliriz. Nitekim çekim koşulları açısından baktığımızda da özel günlerin her biri farklı alanlarda deneyim sahibi olmanızı gerektiriyor.

Özel gün fotoğrafçısı olmak için ise temelde önünüzde iki yol olduğunu söylemek mümkün. İlki bir fotoğraf stüdyosuyla anlaşarak onlardan talep edilen çekilen gitmek. Bu yolla, kariyerinizin başlarından itibaren ortalamanın üzerinde bir gelir sahibi olabilirsiniz. Özellikle yetenekli bir fotoğrafçıysanız pek çok stüdyo düğün fotoğrafçılığı gibi fazla talep gören alanlarda yeteneklerinizden yararlanmak isteyecektir.

İkinci seçeneğiniz ise hiçbir stüdyoya bağlı olmaksızın freelance fotoğrafçı olarak çalışmanızdır. Bilhassa profesyonel bir fotoğrafçı olarak yeterli deneyime sahipseniz ve sosyal medya ya da diğer tanıtım süreçlerini iyi yönetmeyi biliyorsanız bu şekilde son derece yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Fenomen Bir Özel Gün Fotoğrafçısı Olarak Daha Çok Kazanabilirsiniz

Özel gün fotoğrafçılığı; hem düğün, nişan, doğum, kız isteme gibi birçok olayı içine alması hem de talebin yoğunluğu bakımından kariyer fırsatları için oldukça uygun bir meslektir. Nitekim özel gün fotoğrafçısı olarak fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmeye devam etmeniz ve kendi markanızı oluşturmanız halinde kısa sürede fenomen bir özel gün fotoğrafçısı haline gelebilir, özel günler için fotoğrafçı arayan insanların geldiği ilk fotoğrafçısı olabilirsiniz.

Ancak hemen belirtmek gerekir ki profesyonel hayat söz konusu olduğunda tek mesele mesleki becerileriniz değildir. Mesleki becerilerinizin yanına kişisel imajınızı ve markanızı güçlendirecek yeni kazanımlar eklemeli, böylelikle potansiyel müşterilerinize kendi çalışma koşullarınızı sunabilmelisiniz.

Fotoğrafçılık Becerilerinizi Kazanca Neden Çevirmeyesiniz?

Eğer fotoğraf sanatında yetenekli olduğunuzu düşünüyor ve kariyerinize fotoğrafçılık üzerinden yön vermeyi düşünüyorsanız özel günlerde fotoğrafçılık yapmak en iyi seçeneklerinizden biri olabilir. Çok sayıda iş olanağının yanı sıra özel gün fotoğrafçılığı, insanların mutlu günlerine tanıklık etmenize aracı olarak mesleki açıdan da aradığınız tatmini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer profesyonel bir özel gün fotoğrafçısı olmak istiyorsanız Foto Life Akademi olarak sizlere meslek edindirme kursları ile son derece etkili programlar sunduğumuzu söyleyelim. Doğum fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı gibi kurs programlarımızdan yararlanarak kısa sürede usta bir özel gün fotoğrafçısı haline gelebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30