Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

İSMEK 12-16 Yaş Kursları

Gelişimlerine Destek Olun! İSMEK 12-16 Yaş Kursları 2022

Çocuğunuzun gelişimini desteklemek için ilgi alanlarına uygun aktiviteler ve kurslar mı arıyorsunuz? Yeteneklerini açığa çıkarmak söz konusu olduğunda İSMEK 12-16 yaş kursları iyi bir alternatif olabilir. Nitekim günümüzde İSMEK genç kursları arasında çok sayıda seçenek bulunduğunu söylemek gerekiyor.

Peki İSMEK 12-16 yaş kursları arasında neler var? İSMEK genç kursları gerçekten çocuklarınızın gelişimini desteklemek için yeterli mi? Tüm bu sorulara aşağıda sizler için yanıt vermeye çalıştık. Siz de İSMEK 12-16 yaş kursları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Hangi Kurslar Var? - İSMEK 12-16 Yaş Kursları 2022

İSMEK 12 yaş kursları ve İSMEK 16 yaş kursları için yaş gruplarını bir araya getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi; kodlamadan photoshop’a, sunumdan tasarıma, sosyal medyadan yabancı dile kadar farklı alanlarda çocuklara eğitim sunuyor. İşte İSMEK 12-16 yaş kursları 2022 yılında açılması planlanan programlar:

 • Web Tasarım,
 • Blog Sitesi Yapımı,
 • Güvenli İnternet Kullanımı,
 • Kodlama Eğitimi,
 • Temel Photoshop Eğitimi,
 • Powerpoint Eğitimi,
 • Takı Tasarımı,
 • Dekoratif Ahşap Tasarımı,
 • Diksiyon Kursu,
 • Yabancı Dil,
 • Resim Kursu,
 • Ebru Kursu,
 • Karakalem Kursu,
 • Fotoğrafçılık Kursu,
 • Piyano Kursu,
 • Gitar Kursu,
 • Ney Kursu,
 • Tiyatro Kursu

İSMEK 12-16 Yaş Kursları İçin Nasıl Kayıt Olabilirsiniz? - Online Kayıt Mümkün!

İSMEK 12-16 yaş kursları söz konusu olduğunda karşılaşacağınız kolaylıkların başında internet üzerinden kayıt yapma imkanı geliyor. Dilediğiniz branşta ücretsiz bir biçimde eğitim almak için online kayıt olabilirsiniz. Bunun için https://enstitu.ibb.istanbul/portal/default.aspx adresine gitmeniz ve yukarıdaki KAYIT OL butonuna tıklamanız yeterli!

2022 yılı itibariyle İSMEK 12-16 yaş kursları ve diğer programlarında, pandemiyle birlikte başlattığı online eğitimlere de devam ediyor. Elbette tüm alanlarda online eğitim imkanı yok. Ancak yine de sizin dilediğiniz branşta online eğitim olup olmadığına göz atmak isteyebilirsiniz.

İSMEK 12-16 Yaş Kurslarında Sertifika Var Mı? - Veli İzni Gerektiğini Unutmayın!

İSMEK, kurs programları kapsamında programdan başarıyla mezun olan kursiyerlerine tıpkı diğer kurslarda olduğu gibi sertifika veriyor. Bu sertifikalar ister mesleki kurslarda isterse İSMEK 12-16 yaş kursları gibi hobiye yönelik kurslarda olsun gelecek açısından baktığımızda referans olarak büyük bir değere sahip. Çünkü her şeyden önce o alanda yetkin bir kurumdan eğitim aldığınızı gösteriyor.

Diğer İSMEK programlarında olduğu gibi İSMEK 12-16 yaş kursları için de sertifika verildiğini söyleyelim. Ancak burada hatırlatmamız gereken bir nokta var. 18 yaşından küçüklerin İSMEK kursların katılırken velilerinden izin aldıklarını gösteren bir belgeyle başvuru yapmaları gerekiyor.

İSMEK 12-16 Yaş Kursları Haftada Kaç Gün?

Yaz döneminde açılan İSMEK 12-16 yaş kursları için 4 veya 8 saatlik günlük kurslar bulunuyor. Hafta içi her gün olan bu kurslar, hızlı bir gelişim için genellikle bir aylık bir süreyi kapsamak üzere planlanmış. Bunun dışında hem kış hem yaz döneminde hafta sonu İSMEK 12-16 yaş kursları da mevcut. Haftada bir gün gerçekleşen hafta sonu kursları çocuk ve gençlerin gelişimlerini destekleyen önemli aktivitelerin başında geliyor.

Elbette İSMEK gibi ücretsiz bir kurs merkezinin öğrencilerinin takvimlerine göre programlar belirlenmesi düşünülemez. Bu nedenle İSMEK 12-16 yaş kursları ile eğitim almak istiyorsanız İSMEK duyurularını takip etmeli, kayıt sayfasından kurs tarihlerine ve günlerine göz atmalısınız.

Çocuklarınızın Gelişimi İçin İSMEK Çocuk Kursları Yeterli Mi? - Artıları & Eksileri

İSMEK 12-16 yaş kursları çocukların gelişimi için birçok seçeneği ücretsiz bir biçimde bir araya getirmektedir. Bu açıdan çocuklarınızın gelişimini desteklemek üzere her zaman İSMEK çocuk kursları ve programlarından yararlanabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak eğitim veren İSMEK çocuk kursları, doğrudan devlet destekli bir kurum olması nedeniyle belli standartları karşılaması açısından güvenebileceğiniz kurslardır.

Ancak çoğu zaman İstanbul’un her ilçesinde yukarıda bahsi geçen kurs programlarının açılması mümkün olmadığı için kurs almak isteyen öğrencilerin merkezi ilçelerdeki İSMEK kurslarına yönelmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak İSMEK 12-16 yaş kursları için kalabalık sınıf mevcutlarıyla eğitim vermek zorunda kalabilmektedir. Örneğin; fotoğrafçılıktan yola çıkarsak sınıf mevcutlarının 40’ı geçebildiğini görebilmekteyiz. Halbuki verimli bir fotoğrafçılık eğitimi için sınıf mevcudunun maksimum 10-12 kişi olması gerekir.

Potansiyellerine Yatırım Yapmaktan Çekinmeyin!

İSMEK 12-16 yaş kursları; hiç kuşkusuz çocukların ve gençlerin yeteneklerini açığa çıkarmak ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlamak söz konusu olduğunda iyi birer başlangıç olarak kabul edilebilir. Özellikle ücretsiz bir eğitim fırsatı sunduğu düşünülürse İSMEK 12-16 yaş kursları ile çocuklarınızın potansiyelini açığa çıkarmanız her zaman bir seçenektir.

Yine de çocuğunuzun erken yaşlardan itibaren yeni alanlara ilgi duymasını ve farklı aktivitelerle uğraşmasını istiyorsanız onların bu alanlarda gerçekten meraklarını harekete geçirecek bir ortamda eğitim almalarını sağlamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Vurgulamak isteriz ki tek seçenek İSMEK 12-16 yaş kursları değildir. Milli Eğitim Bakanlığı’na özel eğitim kurumlarından alabileceğiniz çocuk kursları ile de çocuklarınızın geleceğine yatırım yapabilir, kendilerini keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Kalabalık sınıflarda, sosyal ve kültürel aktiviteler olmaksızın yapılan dersler; çoğu durumda en az okul dersleri kadar sıkıcı olacaktır. Böyle bir sınıf ortamında çocuğunuzun sözü geçen alana var olan ilgisini kaybetmesi bile mümkündür.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30