Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En İyi Kişisel Gelişim Kursları – Doğru Kursu Nasıl Seçersiniz?

Kişisel Gelişim Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Diksiyonunuz mu düzgün değil? Topluluk önünde konuşmaktan mı çekiniyorsunuz? Elinizi ayağınızı nereye koyacağınızı bilemiyor musunuz? Ya da zamanınızı doğru yönetemiyor, işlerinizi vaktinde bitiremiyor musunuz? Kişisel gelişim eğitimi almaya karar verdiniz ve en iyi kişisel gelişim kursları hangisi merak mı ediyorsunuz?

Türkiye’de her geçen gün farklı bir kişisel gelişim kursu açılıyor. Kişisel gelişimin bilincine ve farkındalığına sahip bireyler eksiklerini tamamlayacakları ve kendilerini geliştirecekleri bu kurslara başvuruyorlar. Peki kişisel gelişim kurslarının hepsi iyi mi? Tabi ki hayır. Her kursun deneyimi, eğitmen profesyonelliği, kurs programı ve imkanları farklı. Dolayısıyla kişisel gelişim kursu seçerken dikkatli olmak gerekiyor. En iyi kişisel gelişim kursları hangileri ve iyi bir kişisel gelişim kursu nasıl anlaşılır, gelin, detaylı anlatalım.

MEB Ruhsatlı Kişisel Gelişim Kursları Sizi Yanıltmaz!

Özel eğitim kurumu adı altında pek çok kişisel gelişim kursu olduğunu belirmiştik. Ancak bir kurumun kişisel gelişim eğitimleri verebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ve ruhsatlı bir eğitim kurumu olması gerekiyor. Ruhsatsız eğitim merkezlerinin kişisel gelişim eğitimleri vermelerinin yasak olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle en iyi kişisel gelişim kursları hangisi diyorsanız mutlaka MEB ruhsatı olan eğitim kurumlarını inceleyin, diğer seçenekleri eleyin.

En iyi kişisel gelişim kursu kategorisinde değerlendirebileceğiniz bu eğitim merkezleri MEB Özel Öğretim Kurumu Yönetmeliği kapsamında derslik büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun olmak zorunda. Dolayısıyla alacağınız kişisel gelişim eğitimi standardı da yükselmiş oluyor. Bu da kişisel gelişim kursu fiyatları açısından ortaya farklılıklar çıkarıyor.

Deneyim – En İyi Kişisel Gelişim Kursları

En iyi kişisel gelişim kursu arıyorsanız kursun deneyimine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. En az 5 yıl ve üzerinde kişisel gelişim eğitimleri veren kursları tercih edin. Deneyimli kişisel gelişim kursları hem eğitim programları hem öğrenci yaklaşımlarıyla kaliteli bir hizmet sunarlar. En iyi online kişisel gelişim kursları içinse yıllardır dijital platformda yer alan, öğrencilerinden yüksek puanlar ve iyi yorumlar almış merkezleri seçmeye dikkat edin.

Alanında Uzman Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel gelişim eğitimleri birkaç kursa giderek sertifika alıp verilecek eğitimler değildir. Bu eğitimleri veren uzmanların gerçekten alanlarında yıllardır eğitim vermiş, deneyimli kişiler olmasına dikkat edin. Ayrıca tek bir eğitmenle diksiyondan beden diline, protokolden hızlı okumaya kadar tüm eğitimleri vermeye çalışan kurslardan uzak durun. En iyi kişisel gelişim kursu; farklı branşlarda deneyimli, pedagojik eğitim ilkelerine hakim, yıllardır profesyonel kişisel gelişim eğitmeni olarak sahnelerde gördüğümüz isimlerle kadrosunu güçlendirmiştir. Mutlaka bu konuya dikkat edin.

Eğitim Programı ve Standardı – En İyi Kişisel Gelişim Kursu

Bir kursun iyi olup olmadığını gösteren diğer husus da eğitim programının yeterliliği ve bu programın hangi standartlarda işlendiğidir. En iyi kişisel gelişim kursları size dünya genelinde kabul görmüş kişisel gelişim eğitimleri kapsamında bir program sunar. Ayrıca bu programları sizin öğrenme hızınız ve seviyenize, ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre şekillendirir. Dolayısıyla tamamen size özel bir eğitim programınız olur. Standart kurslarda ise tek bir programla farklı özellikleri ve ihtiyaçları olan insanlara eğitim verilir. Bu durum da alınacak verimi düşürür.

En iyi online kişisel gelişim kursu ya da yüz yüze kişisel gelişim kursları veren merkezler olsun, fark etmez, mutlaka kapsamlı bir eğitim programına sahip olmalılar. Kişisel gelişim kursu seçerken alacağınız eğitimin detaylarını inceleyin, kişisel gelişim kursu fiyatları kriteriniz olmasın.

MEB Onaylı Sertifika – Kişisel Gelişim Kursu Sertifikası

En iyi kişisel gelişim kursu hangisi diyorsanız size MEB onaylı sertifika verecek olanları tercih etmelisiniz. Kişisel gelişim kursları genelde katılım sertifikası verdiği için en iyi online kişisel gelişim kursu ya da yüz yüze eğitim merkezleri MEB onaylı bir programa sahiplerse mutlaka bu fırsatı değerlendirin.

MEB kişisel gelişim kursu sertifikası ile eğitim aldığınızı belgelemenin dışında profesyonel hayatta kariyer fırsatlarını daha rahat yakalarsınız.

Öğrenme Garantisi - Ders Telafi ve Ücretsiz Kurs Tekrarı

Kişisel gelişim kurslarının hepsi en iyi olduğunu iddia edebilir ama en iyi olup olmadıkları size bakış açılarıyla anlaşılır. Sizi sadece para olarak gören eğitim merkezlerinde konuyu öğrenip öğrenmediğiniz önemli değildir, ders telafisi istediğinizde size bu imkanı sağlamazlar. Dolayısıyla yaptığınız seçimden pişman olursunuz.

En iyi kişisel gelişim kursları ise herhangi bir sebep belirtmeksizin ücretsiz kurs tekrarı yapmanıza olanak verir, öğrenme garantisi sunar. Dolayısıyla derse gelemediğinizde farklı bir şubede kaçırılan haftayı telafi etme imkanı veren, eğitim dondurma hakkı tanıyan kişisel gelişim kurslarını tercih etmelisiniz. Paranızı aldıktan sonra sizinle ilgilenmeyen, gelişiminizi takip etmeyen, eksiklerinizi tamamlamayan kurslara itibar etmeyin.

Kariyer Danışmanlığı – Eğitim Sonrası Destek

Kişisel gelişim eğitimleri almanızdaki amaç kendinizi geliştirmek ve iş hayatınıza katkıda bulunmak olabilir. Ya da yeni bir kariyer için eğitim alıyor olabilirsiniz. En iyi kişisel gelişim kursu size eğitim sonrasında da destek olur ve kariyer seçiminde yardım eder. Öne çıkan özelliklerinizi değerlendirir, almanız gereken diğer eğitimleri belirler, kısacası yol gösterir.

Aldığınız eğitimin ne işe yarayacağını bilmeden mezun olduğunuzda ise boşa kürek çekmiş olur, öğrendiklerinizi hayatınıza adapte edemezsiniz. Kişisel gelişim kursu seçerken bu durumu da göz önünde bulundurun.

Merkezi Lokasyon – En İyi Kişisel Gelişim Kursları

O kadar fazla merdiven altı kişisel gelişim kursu var ki! Henüz kendi kurumlarını geliştirememişken sizin ufkunuzu genişletmeye çalışıyorlar. En iyi kişisel gelişim kursları, genellikle şehrin merkezinde, metro, metrobüs ve otobüs gibi ulaşım araçlarına yakın konumda, rahatlıkla ulaşabileceğiniz kurumlardır. Dolayısıyla eğitim alacağınız kurumu görmeden kaydınızı yaptırmayın. Hijyenik olmayan, havasız ve rahatsız sınıflarda kişisel gelişim eğitimi alma riskiniz var!

En iyi kişisel gelişim kursu İstanbul ve diğer lokasyonlarda mutlaka merkezi konumda olmalı ve iş çıkışı kısa sürede ulaşabileceğiniz, güvenle evinize dönebileceğiniz ulaşım alternatifleri sunmalı. Kişisel gelişim kursu fiyatları merkezi olmayan eğitim kurumlarında ucuz olsa da size maliyetli bir ulaşım masrafına neden olabilir.

Online Eğitim İmkanı - En İyi Online Kişisel Gelişim Kursları

Kişisel gelişim eğitimleri alanında kendini kanıtlamış kurumlar mutlaka online kişisel gelişim eğitimleri de verirler. Sadece bulundukları şehirdeki değil Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerindeki bireylere de eğitim alma avantajı sunarlar. En iyi online kişisel gelişim kursları farklı uygulama ve platformlar üzerinden, öğrenciyi sınıftaymış gibi hissettirecek, özenli ve detaylı bir eğitim verirler.

En iyi online kişisel gelişim kursları arıyorsanız mezun öğrencilerin yaptıkları yorumları okuyun, online eğitim içeriklerini inceleyin.

Eğitim Ekipman ve Araç-Gereç Yeterliliği

Diksiyon, beden dili ve hitabet, etkili sunum teknikleri, liderlik, etkili iletişim ve imaj gibi pek çok eğitim hem ferah bir sınıf hem de teknolojik donanım ister. En iyi kişisel gelişim kursları öğrencilerine son teknoloji ile donatılmış sınıflar, akıllı tahta ve projeksiyon gibi ekipmanlar üzerinden anlatılan dersler ve eğitim dokümanları sunar. Dolayısıyla seçim yaparken eğitim merkezinin sınıflarını mutlaka gezin, hangi ekipmanları kullandıklarını öğrenin, size sunulan imkanları inceleyin.

Sosyal Etkinlikler ve Sosyal Atmosfer

En iyi kişisel gelişim kursu sosyalleşmenizi ve keyifli bir ortamda eğitim almanızı sağlar. Etkili iletişim teknikleri dersinden çıktıktan sonra sınıf arkadaşlarınızla bir kahve içeceğiniz samimi ve sıcak atmosfer nasıl olur? Diksiyon dersi aralarında çayınızı yudumlarken öğrendiklerinizin pratiğini yapmaya ne dersiniz? Söylediklerimiz sizi cezbediyorsa kişisel gelişim kursları arasında seçim yaparken sosyalleşebileceğiniz; seminerler, film ve tiyatro gösterimleri ve organizasyonlar sunan bir kurumu tercih edin.

Kişisel Gelişim Kursu Fiyatları – En İyi Kişisel Gelişim Kursları Ücreti Ne?

Hepimizin aslında ilk olarak baktığı ancak son sırada olması gereken bir kritere geldi sıra. Kişisel gelişim kursu fiyatları… En iyi kişisel gelişim kursları kesinlikle ucuz olmaz, bunu bilmelisiniz. Ucuza eğitim alacağınız yerler hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamanıza neden olur. Eğitim içerikleri yeterli değildir, eğitmenleri profesyonellikten uzaktır, imkanları sınırlıdır.

Online kişisel gelişim kursları da internet üzerinden video izleyerek alacağınız eğitimler olduğu için düşük fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Ancak en iyi online kişisel gelişim kursları için de söylediğimiz durum geçerli. Ucuza alacağınız online kişisel gelişim kursu başlıkları yeteri kadar detaylı olmayacak, eğitim videoları kısa olacaktır, dikkat edin.

En iyi kişisel gelişim kursu fiyatlarını belirlerken; grup mu yoksa özel eğitim mi tercih edeceğinize, seviyenize, hangi branşta ve ne kadar süre eğitim alacağınıza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize, öğrenme hızınıza ve amaçlarınıza dikkat eder. Kısacası sizin iyi bir eğitim almanızı amaçlar. En iyi kişisel gelişim kursları tercihinizi bu kriterlere göre yapın!

[widget-58]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30