Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Meslek Edindirme Kursları İle Kariyerinizi İnşa Edin!

İşinden Sıkılanlara, Yeni Mezunlara, Hedefi Yüksek Olanlara Mesleki Kurslar!

Mevcut işinizden sıkıldınız ve yeni bir iş mi arıyorsunuz? Ya da mesleğinizi yaparken ek gelir mi kazanmak istiyorsunuz? Meslek edindirme kursları ile kariyerinizi yerinden inşa edebilir, yeteneklerinize uygun eğitimler alabilir, işinizde profesyonelleşebilirsiniz.

Ortaokul, lise ve üniversite mezunları ya da hiçbir eğitim almamış olanlar için hazırlanan meslek kursları fotoğrafçılıktan kurgu ustalığına, oyunculuktan kameramanlığa, kuaförlükten muhasebeciliğe kadar aklınıza gelecek onlarca alanda veriliyor. Mesleki kurslar sayesinde hem kalifiye eleman yetiştiriliyor hem de çalışmayan kesim iş hayatına kazandırılıyor.

Son yıllarda İŞKUR başta olmak üzere MEB’e bağlı eğitim kurumları tarafından verilen meslek eğitim kursları ile binlerce genç, uzmanlaştıkları alanda topluma fayda sağlıyorlar. Siz de mesleki eğitim alarak yeteneklerinize yön vermek ve hayalinizdeki işi yapmak istiyorsanız meslek edindirme kursları hakkında önerilerimiz var…

[widget-8]

Mesleki Eğitim Nedir?

Meslek edindirme kursları hakkında detay vermeden önce mesleki eğitim nedir, bu tanımdan bahsedelim. Piyasaların ve iş sektörlerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda istihdam etmek üzere kişilerin yetiştirildiği kursların verdikleri eğitimlere mesleki eğitim denir. Meslek kursları, her yaştan insanın mesleki eğitim ile yetiştirilmesini ve niteliklerinin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Özel eğitim merkezleri ile Türkiye İş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına yönelik verilen mesleki eğitim programları; işbaşı eğitim programları, girişimcilik eğitim programları, toplum yararına programlar olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Meslek Edindirme Kursları Nelerdir?

Hangi alanda yeteneğim olduğunu bilmiyorum, meslek edinmek istiyorum ama nasıl bir eğitim almam lazım diyorsanız meslek edindirme kursları dahilinde kendinize en uygun eğitimi seçebilirsiniz. Meslek eğitim kursları olarak İŞKUR kursları ile MEB’e bağlı kurumların eğitimlerinden yararlanabilirsiniz.

Meslek kursları nelerdir derseniz; meslek eğitim kursları ve atölyelerinin hemen her alanda açıldığını söylemek mümkündür. El sanatlarından makine sanayisine, bilgisayar eğitmenliğinden kameramanlığa, fotoğrafçılıktan profesyonel halk oyunu dansçılığına kadar farklı dallarda eğitimler var.

Meslek edinme kursları olarak;

 • Fotoğrafçı
 • Oyuncu
 • Dansçı
 • Video kurgu uzmanı
 • Kameraman
 • Yönetmen
 • Grafik tasarımcı
 • Yazılımcı
 • Web tasarımcı
 • Yapımcı
 • Ses Tasarımcısı
 • Kuaför
 • Terzi
 • Muhasebeci
 • Takı imalatçısı
 • Hasta danışmanı
 • Kasiyer
 • Halkla ilişkiler uzmanı
 • Satış danışmanı
 • Müşteri temsilcisi
 • Eczacı kalfası
 • Dokuma konfeksiyon makineci ve daha onlarca alanda eğitim verilmektedir.

Kursiyerlerin yetenekleri ve nitelikleri doğrultusunda kendilerini geliştirmek istedikleri meslek dallarına yönelik meslek edindirme kursları için kayıt yaptırmaları mümkündür. Meslek kazandıran kurslar sayesinde belirli bir alanda yetişen kursiyerler daha rahat istihdam edilme şansına sahip olur.

[widget-19]

Meslek Kazandıran Kurslar – Mesleki Eğitim Önerileri

Liseden ya da üniversiteden yeni mezun oldunuz ancak ne iş yapacağınız konusunda bir fikriniz yok mu? Ya da yaptığınız meslek sizi tatmin etmiyor mu? Mesleki kurslar sayesinde artık her yaşta eğitim almak ve meslek sahibi olmak mümkün.

Gençler için; meslek kazandıran kurslar küçük yaştan itibaren belirli bir alanda uzmanlaşmalarını sağlar. Fotoğrafçı, kameraman, yazar, yapımcı, dansçı, oyuncu, kuaför, eğitmen, muhasebeci, torna ustası, tekstil işçisi ve daha birçok alanda ilgisine ve merakına uygun en iyi meslek kursları ile kalifiye bir şekilde yetişebilir.

Ev Hanımları için; meslek eğitim kursları hem para kazanmak hem de hayallerini gerçekleştirmek için fırsattır. Meslek edindirme kursları ile kariyerlerine istedikleri zaman adım atabilir, ev bütçesine katkıda bulunabilirler.

Profesyoneller ve ek gelir isteyenler için; meslek kazandıran kurslar hali hazırda çalışanlara da ek gelir kapısı açmaktadır. Meslek edinme kursları ile uzmanlık alanınıza katkı sağlayacak eğitimler alabilir ya da tamamen başka bir alanda ustalaşarak mesleğinizi değiştirebilirsiniz.

Eğer fotoğraf çekmeyi çok seviyor ve profesyonel fotoğrafçı olmak istiyorsanız; Moda, Düğün, Doğum, Ürün, Stüdyo, Yemek ve Hava Fotoğrafçılığı branşlarında mesleki kurslar alabilirsiniz. Oyunculuk hayaliniz varsa Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, Tiyatro Eğitimi adı altındaki mesleki kurslar için kayıt yaptırabilirsiniz. Spiker-Sunucu, Seslendirmen, Kameraman, Yönetmen, Senaryo Yazarı, Prodüktör ve diğer mesleki branşlar için de MEB’e bağlı özel kurumların meslek kazandıran kurslar ve eğitim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Eğitmen olmak istiyorsanız meslek edindiren kurslardan Diksiyon, Beden Dili, İmaj eğitimleriyle de kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Kısacası, ne olmak istiyorsanız meslek kursları ile olabilirsiniz. MEB’e bağlı meslek edindirme kursları programlarından yararlanarak sertifikalı bir çalışan olabilir, iş bulma şansınızı arttırırsınız.

Sertifikalı Meslek Kursları İstanbul

Meslek kazandıran kurslar, sertifika vermek zorundadır. İş başvurularında eğitim aldığınızı kanıtlamanız ve rakipleriniz arasından sıyrılmanız için sertifikalı meslek kursları tercihiniz olsun. Aksi halde hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamış olur, eğitim aldığınız halde iş bulamayabilirsiniz.

Sertifikalı meslek kursları İstanbul ve diğer illerde kursiyerlerinin alanlarında başarılı olarak iş dünyasına kazandırılmasını sağlamaktadır. Mesleki eğitim almak istiyorsanız mutlaka sertifikalı meslek kursları seçmelisiniz.

Meslek Edindirme Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Meslek edindirme kursları, MEB’e bağlı eğitim kurumlarında belirli aralıklarla açılmaktadır. Sertifikalı meslek kursları Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde olduğu için eğitim takvimi de MEB’e göre belirlenmektedir. Mesleki kurslar 2 ay ile 10 ay arasında geniş bir eğitim sürecine sahip olduğu için mutlaka kayıt olacağınız kurstan bilgi almanız gerekir.

İŞKUR gibi kuruluşlarının meslek edindirme kursları her eğitim-öğretim dönemi başlangıcında web sitelerinde duyurulmaktadır. Meslek edindirme kursları ne zaman başlıyor sorunuza ilgili kursların sitelerinden yanıt bulabilirsiniz.

Ücretsiz Meslek Kursları

Ücretsiz meslek kursları belediyeler ve vakıflar tarafından verilir. Özel eğitim kurumlarında açılan meslek edindirme kursları ücretlidir. Bakanlıklar, büyük şehir belediyeleri, İŞKUR ve İSMEK gibi kurumların mesleki kursları için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Hatta iş başında eğitim sistemi ile hem eğitim alıp hem para kazanabilirsiniz.

Mesleki Kurslar İle Yeteneklerinizden Para Kazanın!

Üniversiteden yeni mezun olanlar, mesleğinden eski tadı alamayanlar ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenler meslek edindirme kursları sayesinde yeteneklerinden para kazanabilirler. Siz de onlardan biriyseniz yapmanız gereken mesleki kurslar arasından seçiminizi yapmak.

Hayalinizdeki gibi profesyonel bir fotoğrafçı ya da oyuncu olabilir, hayranlıkla izlenen bir dansçı olarak adınızı duyurabilir, başarılı filmlere imza atan bir yönetmen haline gelebilirsiniz. Sertifikalı meslek kursları sayesinde uzmanlaşmak istediğiniz alanda adımlarınızı sağlam atarak başarılı bir kariyer inşa edebilirsiniz.

Meslek kursları nelerdir, hangi eğitimi almam lazım, meslek kazandıran kurslar ile başarılı olur muyum diyorsanız eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek hedeflerinizden bahsedebilirsiniz.

[widget-56]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30