Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Uluslararası Fotoğrafçılık Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Eğitiminiz Referansınız Olsun! – Uluslararası Fotoğraf Sertifikası

Eğer fotoğraf tutkunuzu bir kariyere dönüştürmek ve fotoğraf sanatının en iyilerinden biri olmak istiyorsanız işe sağlam adımlarla başlamanız son derece önemli. Bu noktada kendinizi geliştirmeye fotoğrafçılık eğitimi ile başlayacaksanız uluslararası fotoğrafçılık sertifikası veren kurs merkezlerinden eğitim almalısınız.

Peki uluslararası fotoğrafçılık sertifikası nedir? Yazımızı incelemeye devam edin; uluslararası fotoğrafçılık sertifikası ne işe yarar ve nedir diye merak ediyorsanız aradığınız tüm yanıtları burada bulacaksınız...

Dünyanın Her Yerinde Bir Fotoğrafçı Olarak Kendinizi Tanıtın!

Uluslararası fotoğrafçılık sertifikası ile kastedilen aslında yurt içi ve yurt dışında resmi anlamda geçerli olan sertifikadır. Birçok kurum fotoğrafçılık sertifikası adı altında öğrencilerine yalnızca katılım sertifikası verir. Katılım sertifikası her ne kadar önemli olsa da ne yurt içi ne de yurt dışı kurumlarda hiçbir geçerlilik yoktur. Elbette katılım sertifikası da başarılı ve itibar sahibi bir kurumdan alındığında büyük değer taşır, ancak uluslararası fotoğraf kursu sertifikası değildir.

Uluslararası geçerliliği olan bir fotoğrafçılık sertifikası almak istiyorsanız MEB onaylı fotoğrafçılık kurslarından ders almalı ve programı başarıyla tamamlamalısınız. Gelin isterseniz uluslararası fotoğrafçılık sertifikası ne işe yarar sorusuna yanıt vermeden önce nasıl alındığına bakalım...

Uluslararası Fotoğrafçılık Sertifikası Nasıl Alınır?

Uluslararası fotoğraf sertifikası için yukarıda da bahsettiğimiz gibi MEB ruhsatı bulunan bir kurs merkezinden MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi almalısınız. Katılım sertifikasının aksine MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası yurt içi ve yurt dışı gerek resmi gerekse özel kurumlarda geçerlidir.

MEB müfredatına uygun olarak düzenlenen fotoğrafçılık kursu sonunda uluslararası fotoğrafçılık sertifikası almak için MEB gözetmenlerinin de yer aldığı bir sınava girmeli ve bu sınavda başarılı olmalısınız.

Uluslararası Fotoğrafçılık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Uluslararası fotoğrafçılık sertifikası her şeyden önce yeteneklerinizi gerçekten geliştirebileceğiniz bir fotoğraf kursu alacağınızdan emin olmanızı sağlar. Ancak bunun dışında;

  • Uluslararası fotoğraf sertifikası ile size referans olacak resmi bir belge edinmiş olursunuz.
  • Kariyer seçeneklerinizi zenginleştirirsiniz.
  • Yurt içi ve yurt dışı ajans, tasarım firmaları veya fotoğraf stüdyolarına geçerliliği yüksek bir referansla başvurabilirsiniz.
  • Aynı şekilde ülke içi ve ülke dışı eğitim kurumlarında fotoğrafçılık dersleri verebilirsiniz.
  • Uluslararası fotoğraf kulüpleri ve firmalarla çok daha kolay iletişim kurabilirsiniz.
  • CV’nizi güçlendirirsiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programımıza Göz Atın!

Foto Life Akademi olarak fotoğraf tutkunlarına başta MEB onaylı fotoğrafçılık kursu olmak üzere birçok kurs programımızla destek olmakta, tutkularını ileri taşımalarına imkan sağlamaktayız. Siz de geleceğinizi fotoğrafla inşa etmek istemez misiniz?

Uluslararası fotoğrafçılık sertifikası ile kariyer seçeneklerinizi genişletmek veya fotoğraf eğitmeni olarak kariyerinizde yeni bir sayfa açmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve eğitim danışmanlarımızdan programlarımız hakkında bilgi alın! Kısa sürede profesyonel bir fotoğraf eğitmeni olarak meslektaşlarımız arasına katılabilir, geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

[widget-56]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30