Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Photoshop İle Fotoğrafta İstenmeyen Bir Öge Nasıl Çıkartılır?

Fill Yöntemi İle Fotoğraftan İstemediğiniz Her Şeyi Çıkarabilirsiniz!

Fotoğraf çekimi yaparken karşılaşılan durumlardan biri de çekim esnasında kadrajınıza giren nesneler veya insanlardır. Bazen kaçırmak istemediğiniz karelerin önünde, sağında, solunda bir ögenin bulunması fotoğraf çekme keyfinizi kaçırabilir. Neyse ki bunun da bir çözümü var. Fotoğraflarınızda yer alan istenmeyen ögeleri sonradan fotoğraflarınızdan yok edebilirsiniz.

Geniş araç yelpazesine sahip olan Photoshop programı ile her şeyi yapabileceğiniz gibi fotoğraflarınızda istemediğiniz bir ögeyi de çıkarabilirsiniz. Photoshop, fotoğraflarınızda düzenleme, renk ayarları, nesne çıkartmak gibi birçok işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayan araçlara sahiptir. Bu yazımızda sizlere hemen herkesin ihtiyaç duyduğu bir işlem olan, fotoğraflardaki istenmeyen ögeyi kaldırmayı anlatacağız. Birkaç adımda fotoğrafta istenmeyen ögeyi çıkarmak ve daha iyi fotoğraflar elde etmek mümkün.

[widget-8]

Uygulama Aşaması - Fill Yöntemi Nasıl Kullanılır?

Fotoğraflarınızı çektikten sonra düzenleme için açtığınızda bazen kompozisyonu bozacağını düşündüğünüz bir ögeyi veya nesneyi kaldırmak istersiniz. Bunun en iyi yolu da Photoshop programı kullanmaktır. Çok basit olan fotoğrafta istenmeyen ögeyi çıkarmak işlemini gerçekleştirebilmeniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak Photoshop ile fotoğraftan nesne çıkartmak için Fill yöntemi ile istemediğiniz ögenin üzerini çizin.
  • Ardından fotoğrafta istenmeyen ögeyi çıkarmak için programda üst menüde yer alan ‘Düzenle’ kısmından ‘Dolgu’ aracını seçin.
  • Açılan panelde fotoğraftan nesne kaldırmak için ‘İçeriğe Uygun’ durumuna getirin.
  • Son olarak, fotoğrafta istenmeyen ögeyi çıkarmak için ‘Tamam’ butonuna basın.

Böylece fotoğraflarınızda istemediğiniz nesneyi veya herhangi bir objeyi kaldırmış olursunuz. Fill yöntemi basitçe uygulayabileceğiniz bir işlemdir.

Photoshop’ta Fill (Doldurma) Yöntemi İle İstemediğiniz Bir Ögeyi Fotoğraftan Yok Edin!

Photoshop programında fotoğrafta istenmeyen ögeyi çıkarmak için doldurma yöntemi en çok tercih edilenlerden biridir. Rahatsız edici bir nesne veya ögeyi fotoğraflarınızdan bu teknik ile kolayca kaldırabilirsiniz. Ayrıca Fill yöntemi, Photoshop ile fotoğraftan nesne çıkartmak için yaptığınız işlemde oluşabilecek deformeleri düzenlemenize de yardımcı oluyor.

Photoshop programın geniş araçlarının olmasının yanı sıra bu yöntemi çok basit bir şekilde kullanmanızı sağlayacak şekilde ayarlıyor. Eğer siz de Photoshop ile fotoğraftan nesne çıkartmak istiyorsanız Fill yöntemini kullanabilirsiniz. Kaçırmak istediğinizin anları dilediğiniz gibi çekerek düzenleme yaparken istenmeyen öğeleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

[widget-34]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30