Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Photoshop’ta Fotoğrafın Boyutu Nasıl Düzenlenir?

Orantılı Bir Şekilde Fotoğraf Boyutlandırma

Adobe Photoshop, dünyanın en gelişmiş grafik tasarım programları içerisinde yer almaktadır. Günümüzde herkesin kullandığı Photoshop uygulaması ile fotoğraflar üzerinde renk, boyut, kırpma gibi daha birçok işlem yapılır. Photoshop’ta fotoğraf boyutu nasıl düzenlenir, fotoğraf boyutlandırma işlemi nasıl yapılır, bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Photoshop istediğiniz fotoğrafları düzenlemeye, fotoğraf boyutunu ayarlamaya yardımcı olacak bir programdır. Photoshop’ta fotoğrafın boyutunu küçültebileceğiniz gibi, uzatma ve yakınlaştırma işlemi de yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ettiğinizde siz de istediğiniz fotoğrafların boyutunu Photoshop uygulaması ile ayarlayabilirsiniz.

[widget-8]

Photoshop’ta Fotoğraf Boyutlandırma

Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemek oldukça basit olan bir işlemdir. Orantılı bir şekilde fotoğrafların boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda sıraladığımız maddeleri tek tek uygulamaktır.

  • Öncelikle Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemek istediğiniz fotoğrafınızı masaüstüne kaydedin.
  • Ardından Photoshop programını açarak Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemesi yapacağınız fotoğrafınızı programın içerisine bırakın.
  • Daha sonra ekranda belirecek olan CTRL + ALT + İ tuşlarına basınız.
  • Karşınıza çıkacak olan ekranda piksel alanlarını göreceksiniz. Bu alanda Constain Proportions sekmesinin açılmasına dikkat edin.
  • Çıkan bu seçenek sizin Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenleme işleminizi gerçekleştirecektir.
  • Son olarak pikseli ayarlayarak Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemek istediğiniz fotoğraf için OK tuşuna bastığınız zaman fotoğrafınız hazır olacaktır.

Fotoğraflarınızda istediğiniz boyutu ayarlamak için birkaç adımda gerçekleştireceğiniz bu işlem oldukça basittir. Orantılı ve dengeli bir şekilde istediğiniz gibi fotoğraflarınız düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf Boyutlandırmanın En Kolay Yolu Photoshop!

Yukarıda bahsettiğimiz adımlar Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemenize yardımcı olacaktır. Son derece kullanışlı olan Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenleme işlemini kırpmak istediğiniz fotoğraflarınız için deneyebilirsiniz. Photoshop’ta fotoğraf boyutu ayarlamanın yanı sıra fotoğraf küçültme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Photoshop’ta fotoğraf boyutu düzenlemek için sadece programı indirerek menüyü nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Hemen her fotoğrafçı fotoğraflarını düzenlemek için bu programı tercih ediyor. Photoshop’ta fotoğraf boyutu ayarlamak için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

[widget-34]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30