Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Photoshop’ta Renk Bozulmaları Nasıl Düzeltilir?

Renk Bozulmalarını Önlemenin Yolu Photoshop Kullanmak!

Photoshop’ta renk dengesi, fotoğraflardaki renk bozulmalarını gidermek için kullanılan bir araçtır. Biraz açacak olursak renk bozulmaları, fotoğraftaki renklerin birbirine karışması veya istenilen renklerin tutturulamamasıyla oluşur. Fotoğrafın kalitesini kötü yönde etkileyerek normal görüntünün daha farklı görünmesine sebep olur.

Photoshop’ta renk dengesi kullanmanız fotoğraflarınızdaki renk bozulmalarını düzenlemenize yardımcı olacak en iyi yöntemdir. Bu ayarlama ile fotoğraflarınızdaki renk bozulmalarını giderebilir, fotoğrafınızın orijinal görüntüsünü elde edebilirsiniz. Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenleme işleminin nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

[widget-8]

Photoshop’ta Renk Dengesi Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan Photoshop’ta renk bozulmaları nasıl düzeltilir sorunuzun cevabını burada maddeler halinde vereceğiz. Bu maddeleri dikkate alarak uygularsanız fotoğraflarınızdaki renk bozulmalarını giderebilirsiniz.

  • Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenlemek için öncelikle Ayarlar panelinden Renk Dengesi simgesini seçmelisiniz.
  • Karşınıza çıkan Katman > Yeni Ayar Katmanı > Renk Dengesiseçeneklerini oluşturun ve Yeni Katman iletişim kutusundan Tamam seçeneğini tıklayın.
  • Daha sonra Photoshop’ta renk düzenlemesi yapabilmek için Katmanlar panelinde, Yeni Dolgu veya Ayar Katmanı oluştur simgesini tıklayın.
  • Çıkan Bağlam Menüsü seçeneğinden Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenlemesi için Renk Dengesi’ni açın.
  • Aynı zamanda Görüntü > Ayarlamalar > Renk Dengesi'ni de seçebilirsiniz. Ancak bu Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenlemek için açtığınız fotoğrafın orijinal görüntüsünü vermeyebilir.
  • Photoshop’ta renk dengesi seçeneğini belirledikten sonra karşınıza çıkan Özellikler panelinden Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenleme işlemi yapabilmeniz için Ton Dengesi seçeneğini seçin.
  • Photoshop’ta renk düzenlemesi yapacağınız fotoğraf için, görüntüde parlaklık değerinin değişmemesi için Parlaklığı Sakla seçeneğini seçin.
  • Daha sonra Photoshop’ta renk bozulmalarını düzenlemek için belirlediğiniz fotoğrafı istediğiniz bir renge doğru hareket ettirin.

Böylece Photoshop’ta renk dengesini kullanarak fotoğraflarınızdaki renk bozulmalarını düzenlemiş olursunuz. Belirlediğiniz tonlamalar ile görsel bozulmaları çözmüş olursunuz.

Photoshop’ta Renk Dengesi Kullanarak Fotoğraflarınızdaki Renk Bozulmalarının Önüne Geçin!

Photoshop’ta renk dengesi fotoğraflarınızdaki tüm renk kusurlarını düzenlemek için kullanacağınız bir yöntemdir.  Fotoğraflarınızdaki renk bozulmalarını Photoshop’ta renk düzenleme işlemi yaparak görüntünün istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Photoshop’un sağladığı geniş renk tonu seçeneği ile fotoğraflarınızda istediğiniz tonlamaları yapabilirsiniz. Yani Photoshop’ta renk düzenleme işlemi fotoğraflarınızı iyileştirmenizi sağlayacaktır. İstediğiniz renk tonlamalarını sağlıklı bir şekilde yaparak fotoğraflarınızdaki ton ayarlamalarını daha iyi bir şekilde düzenlemiş olursunuz.

[widget-34]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30