Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30
Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu

Sanatınızı Bir Adım Öteye Taşıyın!

Pro-Plus fotoğrafçılık kursumuz, fotoğraf sanatında uzmanlaşmak, farklı çekim tekniklerini öğrenmek ve deneyimlemek isteyen öğrencilerimiz için hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı olarak planlanmış Pro-Plus fotoğrafçılık kursumuz, sosyalleşeceğiniz keyifli bir ortamda, alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşirken öğrenme hızınıza ve grup dinamiğine göre şekillenmektedir. 7 uygulama dersini kapsayan Pro-Plus fotoğrafçılık kursu dahilinde 7 farklı lokasyonda temel fotoğrafçılık eğitiminde öğrendiğiniz fotoğraf makinesi ayarları, ışık bilgisi ve kompozisyon kuralları, fotoğraf temaları ve duygularını pratiğe dökeceğiniz, tekniğinizi geliştireceğiniz ve yeteneklerinizi pekiştireceğiniz toplamda 21 saatlik bir eğitim alırsınız.

Bu program; sokak, manzara, mimari, portre, siluet ve doğa fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar için özel olarak hazırlanmıştır.

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür. - Vernon Trent

1.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Keyifli ve fotoğrafla dolu bir 7 hafta bizi bekliyor! 1.haftamızda İstanbul’un en kalabalık ve turistik rotası olan Taksim’de çekim gezimize başlıyoruz. Tekniğimizi ve bakış açımızı geliştiriyoruz…

Pro Fotoğrafçılık Kursu 1.haftamızda öğrencilerimizle Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde buluşarak çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Ardından Taksim Cumhuriyet Anıtı ve çevresinde ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz. Gezi rotamızda; Aya Triada Kilisesi, Surp Ohan Voskiperan Kilisesi, İstiklal Caddesi, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galatasaray Lisesi, Sent Antuan Kilisesi, Santa Maria Kilisesi, Botter Apartmanı, Narmanlı Han, Galata Mevlevihanesi, Serdar – ı Ekrem Sokak, Doğan Apartmanı, Galata Kulesi, Yüksek Kaldırım Caddesi, İstanbul Aşkenaz Sinagogu, Banker Sokak, Komando Merdivenleri, Kemeraltı Caddesi, Karaköy Palas, Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi ve Karaköy Sahili var!

Kent manzaraları, mimari yapılar, müze ve kutsal mekanlar, cadde ve sokaklar, hayatın enerjisi, sokak satıcıları gibi fotoğraf temalarıyla çerçeveleme, ilgi merkezi, yalınlık, derinlik, perspektif, uyum gibi kompozisyon kurallarını kullanarak üzüntü, umutsuzluk, şaşkınlık, şefkat, heyecan ve sevinç gibi duyguları fotoğraf karelerimize yansıtıyoruz. Senin kadrajın, senin hikâyen! Fotoğrafla anlat!

Uygulamalı Fotoğraf Gezileri

2.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Gezmeye, keşfetmeye ve fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Pro Fotoğrafçılık Kursu 2.haftamızda öğrencilerimizle Sirkeci Garı’nda buluşup İstanbul’un en eski sokaklarında fotoğraf dolu bir günü paylaşıyoruz.

Sirkeci – Süleymaniye Fotoğraf Gezisinde; İstanbul’un Avrupa yakasındaki en önemli giriş kapılarından biri olan Sirkeci Garı ile İstanbul Demiryolu Müzesi, Sultan I. Abdülhamit Türbesi, İstanbul Ticaret Borsası, Büyük Postane, Hobyar Camii, Yeni Camii, Hünkar Kasrı, Mısır Çarşısı, Hürrem Sultan Türbesi, Kanuni Sultan Süleyman Türbesi, Mehmet Zahid Kotku Türbesi, Süleymaniye Cami, Mimar Sinan Türbesi, Şeyh Ebül Vefa Camii ve Türbesi, Vefa Bozacısı ve Bozdoğan Su Kemeri gibi tarihi ve kültürel zenginliklerimizi farklı objektif ve makine ayarlarıyla, altın kesim, belirginlik, yalınlık, alan derinliği, denge, kontrast gibi kompozisyon kurallarını kullanarak umut, güven, sevgi, üzüntü, heyecan ve huzur gibi duyguların fotoğraflarını kent manzaraları eşliğinde, mimari yapılar ve hayatın enerjisi gibi temalarla ölümsüzleştiriyoruz.

2. hafta pro-plus fotoğrafçılık kursu uygulamalı çekim gezimizle tekstil dükkanlarını, hanları, sokak satıcılarını, kalabalık insan manzaralarını, Rum ve Ermeni mimarlar tarafından yapılan tarihi binaları fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. İstanbul’un zenginliğini teknik ve pratik deneyimimizle kendi kadrajımızdan anlatıyoruz!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

3.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Uzun pozlamayı öğrenmeye ne dersiniz? 3.haftamızda Ortaköy sahilinde gece çekimi yapıyor, diyafram, enstantane ve ISO ayarlarının fotoğraflarımız üzerindeki etkisini keşfediyoruz.

Büyük Mecidiye Camii önünde buluştuğumuz öğrencilerimize Uzun Pozlama Çekim Tekniği hakkında bilgi verdikten sonra makinemizin ISO, enstantane vb. ayarlarını yapıyoruz. Kent manzaraları, mimari yapılar, gece yaşamı, sular, siluet, ters ışık ve yansıma temalarıyla çerçeveleme, derinlik, perspektif, ritim, uyum, ufuk çizgisi kompozisyon kurallarını kullanarak Boğaz Köprüsü’nü, Büyük Mecidiye Camii’ni ve boğazdan geçen gemi ve vapurları kadrajımıza yansıtıyoruz. Uzun pozlama çekim tekniği nedir? Uzun pozlama nasıl yapılır? Altın saatler ve mavi saatlerde nasıl pozlama yapılır? Makine ayarları ne olmalıdır? Nd filtre çeşitleri nelerdir? Hava durumuna göre nasıl çekim yapılır? Uzun pozlama tekniğinde dikkat edilecekler neler? Etkili uzun pozlama fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? sorularının cevaplarını veriyoruz.

3.haftanın sonunda uzun pozlama yapmak için gerekli makine ayarlarını ve filtreleri öğrenmiş olacak, şehrin ışıklarını yaratıcı teknikler kullanarak kadrajınıza yansıtmada uzmanlaşacaksınız!

Sosyal Etkinlikler

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Ders Telafi İmkanı

Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

4.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Kadrajımızı İstanbul’un incisi, köşkleri, kiliseleri, faytonları ve çiçekli sokaklarıyla tam bir fotoğraf stüdyosu olan Büyükada’ya çeviriyoruz! Daha iyi fotoğraflar çekmek için kompozisyon ve ışık bilgimizi geliştiriyoruz!

4.haftamızda öğrencilerimizle Büyükada İskelesi’nde buluşarak kent manzaraları, mimari yapılar, sokaklar, kutsal mekanlar, doğa, yakın plan, zamanın durduğu an, ters ışık, kalabalıklar gibi fotoğraf temalarıyla çerçeveleme, belirginlik, yalınlık, denge, ritim, kontrast gibi kompozisyon kurallarını kullanarak Büyükada’nın tarihi atmosferinde heyecanları, üzüntüleri, endişeleri, sevgiyi, şaşkınlığı ve mutluluğu fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. Makinemizin ayarlarını yaparak Saatli Meydan, Büyükada Ermeni Katolik Kilisesi, Çankaya Caddesi, Mizzi Köşkü, Adalar Kaymakamlığı, Yalman Köşkü, Con Paşa Köşkü, Troçki Evi, Aşıklar Tepesi, Lunapark, Aya Yorgi Kilisesi, Rum Yetimhanesi, Hristos Manastırı, Hamidiye Camii, Rum Kilisesi, Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Büyükada İskele güzergahında fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Ada mimarisinin en güzel örnekleri olan köşklerin, rengarenk çiçeklerin, bisikletle ada turu yapan çiftlerin, nostaljik ada sokaklarının fotoğraflarını çekerek tekniğinizi geliştirecek, doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflarınız üzerindeki etkisini gözlemleyeceksiniz. Usta bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız sahada olmalısınız!

Öncesi Sonrası Fotoğraflar

5.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Bu hafta İstanbul’un en hareketli semtlerinden biri olan Nişantaşı’ndayız! Makinemizin ayarlarını yapacak, farklı fotoğraf temaları ve kompozisyon konularıyla kent yaşamını ve insan manzaralarını kadrajımıza yansıtacağız…

5.hafta pro fotoğrafçılık eğitimimizde; öğrencilerimizle Nişantaşı Midpoint önünde buluşarak keyifli bir çekim etkinliğine başlıyoruz. 1854 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılmış olan Teşvikiye Camii, Nişantaşı’nın en kalabalık ve hareketli caddesi olan Teşvikiye Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Kadırgalar Caddesi, Maçka Parkı, İTÜ Maçka Kampüsü, Süleyman Seba Caddesi, Deniz Müzesi, Akaretler, Ihlamur Kasrı rotamızdaki güzergahlar olacak. Mimari yapılar, cadde ve sokaklar, mağazalar, kutsal alanlar, hayatın enerjisi, şehir ve çiçekler gibi fotoğraf temalarını kullanarak altın kesim, yalınlık, denge, form, dinamizm ve uyum gibi kompozisyon kurallarıyla birlikte öfke, sıkıntı, kızgınlık, üzüntü, sevinç, şaşkınlık, güven ve stres gibi duyguları fotoğraf karelerimize aktaracağız.

5. haftanın sonunda farklı diyafram ve ISO ayarlarını kullanarak çekim tekniğinizi geliştirirken, kalabalık şehir görüntüsünü, sohbet eden insanları, kedi ve köpeklerin eğlenceli anlarını fotoğraflayarak anı yakalamayı öğreneceksiniz!

Başarı Hikayeleri

6.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı – Rahmi Koç Müzesi

6.haftamızın gezi güzergahı Rahmi Koç Müzesi veya Atatürk Arboretumu olacak! Kapalı mekan ve açık hava çekimlerinde tekniğimizi geliştireceğiz!

Pro-fotoğrafçılık kursu 6.haftasında; Rahmi Koç Müzesi’nde beyaz ayarı ve ISO konularında bilgilerinizi sınayacağınız savaş uçaklarının, helikopterlerin, tren vagonlarının, matbaa atölyesinin, Fener Bahçe Vapurunun ile Uluç Ali Reis Denizaltı’sının fotoğraflarını çekeceğiz. Sualtı Bölümü, Astronomi / Enerji/ Fen Atölyeleri, Otomobil Sergisi, Buhar Makineleri, Marangozhane, Gemi Makineleri, Tarihi Kızak bölümlerinde ters ışık ve geniş açı çekimler yapacak; Motosikletler, Bisikletler, Bebek Arabaları, At Arabaları, Kağnılar, Torna Tezgahları, Kayaklar bölümlerinde yansıma ve detay fotoğrafçılığına eğileceğiz. Çerçeveleme, ilgi merkezi, altın kesim, belirginlik, yalınlık, perspektif, net alan derinliği, boyutlar, denge/oranlar, boşluklar, form/biçim, doku, uyum, görsel bağ, kritik an, renk, kontrast, yansıma gibi kompozisyon kurallarını deneyeceğiz.

Günün sonunda az ışıkta kaliteli fotoğraf çekmeyi öğrenmiş olacak, açık ve kapalı alanlarda makinenizin ayarlarını ışığa göre yapma tecrübesi kazanacaksınız.

Hobinizi Profesyonelliğe Taşıyın

Tekniğinizi Geliştirin! Herkes Konuşur Fotoğrafçı Anlatır! Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu

Gülümseyin, Erken Kayıtta %50 İndirimli Çekiyorsunuz! - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

6.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı – Atatürk Arboretumu

Güzel havaları 1500'ü aşkın bitki türünü barındıran canlı bir bitki müzesi diyebileceğimiz Atatürk Arboretumunda değerlendiriyoruz! Makro ve doğa çekimlerinde deneyim kazanmanızı sağlıyoruz!

6.hafta pro-plus fotoğrafçılık kursu programımızın 2.alternatifi olan Atatürk Arboretumu gezimizde; yapay göllerin, dünyanın en büyük meşe koleksiyonunun, Türkiye’nin ilk fidanlığının, doğal ortamında yaşayan kuğuların, ördeklerin ve kuşların, Amerikan Lale Ağacı, Çin Su Melezi, Japon Tesbih Çalısı ile Uludağ Göknarı, Anadolu Sığla Ağacı gibi günlük hayatta karşılaşamayacağımız bitkilerin ve ağaçların fotoğraflarını farklı açılar ve ışık teknikleriyle çekiyoruz. Fotoğraf temalarımızdan; doğa manzarası, ormanlar ve ağaçlar, sular, yakın plan, siluet, güneşi yakala, çevre kirliliği, doğanın uyanışı ve yansımayı kullanarak çerçeveleme, ilgi merkezi, altın kesim, yalınlık, derinlik, doku, ritim ve uyum gibi kompozisyon kurallarını kullanarak birbirinden ilginç kareler yakalıyoruz.

Dünyanın her yerinden getirilmiş ağaçlar ve bitkilerin yer aldığı Atatürk Arboretumu’nda doğa, makro ve yakın plan, panoramik fotoğrafçılık tekniklerini deneyecek, doğal ışığı kullanmayı öğreneceksiniz.

İleri Seviye Eğitimler

7.Hafta Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Pro-fotoğrafçılık kursu 7.haftamızda İstanbul’da huzurun ve mahalle kültürünün adresi, Boğaz kıyısında kilise, cami ve sinagogun yan yana yükseldiği, rengarenk ahşap cumbalı evleri, çiçekli sokakları ile ünlü olan Kuzguncuk semtine gidiyoruz!

Kuzguncuk fotoğraf gezisi çekim güzergahımızda; Kuzguncuk İskelesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Kuzguncuk Camii, İcadiye Caddesi, Ayios Yeorgios Rum Ortodoks Kilisesi, Ekmek Teknesi, Perihan Abla Sokağı, Üryanizade Sokak, Ayios Panteleimon Rum Ortodoks Kilisesi, Kuzguncuk Bostanı, Simitçi Tahir Sokak, Kuzguncuk Sinagogu, İcadiye Caddesi, Bereketli Sokak, Çınaraltı gibi semtin en ünlü mekanları yer alacak. Rengarenk Kuzguncuk evlerinin fotoğraflarını çekerek mimari çekim tekniğimizi, ünlü bostanda makro bilgimizi, sahilde manzara ve ışık deneyimimizi sınayacağız. Kent manzaraları, eski şehirler, mimari yapılar, cadde ve sokaklar, ağaçlar, sokak satıcıları gibi fotoğraf temalarıyla kontrast, yansıma, renk, alan derinliği, altın kesim gibi kompozisyon kurallarını kullanarak sakinlik, huzur, şefkat, sevgi, heyecan, umut duygularını fotoğraflarımıza yansıtacağız.

7.haftanın sonunda doğa, manzara, gece, makro, sokak, portre fotoğrafçılığı alanlarında çekim tekniklerinizi geliştirmiş, deneyim kazanmış ve uzmanlaşmak istediğiniz alanı seçmiş bir şekilde eğitimimizi tamamlayacaksınız. Artık kendinize profesyonel fotoğrafçı diyebilirsiniz!

Kendi Sergini Aç

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Eğitimler, Keyifli Geziler ve Unutulmaz Dostluklarla Dolu Bir Serüven… Hazırsan Fotoğraf Çekmeye Başlayalım!

Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek ve adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Fotoğraf Gezileri

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Fotoğraf Gezilerine Katıl »

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz.

Etkinliklerimizi Takip Et »

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz.

Duayenlerden Öğren »

Bizimle Büyüyün

Fotoğraf çekmek sizin için hobi olmasın! Sanatınızı fotoğraf tutkunlarıyla buluşturmak için Foto Life Akademi desteğiyle kişisel serginizi açın, geleceğe bir hatıra bırakın.

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Pro-Plus Fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Pro-Plus Fotoğrafçılık eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Unutmayın, bakmak ile görmek arasındaki fark çok büyük. Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın.

Eğitmenler

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimizin web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve yüz yüze yaptıkları yorumlarla fotoğrafçılık eğitimi alanında en yüksek memnuniyet oranına sahibiz!

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Her birini ailemizin bir parçası olarak gördük ve memnuniyetleri için son teknoloji ile donatılmış sınıflardan sanat aktivitelerine, kurs tekrarından ders telafiye kadar farklı imkanlar tanıdık.

Sizinle her koşulda ilgilenecek, sadece eğitim sürecinde değil sonrasında da yanınızda olacak bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro-Plus fotoğrafçılık eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-Plus Fotoğrafçılık eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri

Pro-Plus Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Pro-plus fotoğrafçılık eğitimini alan öğrencilerimiz, yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri, uzmanlık seviyesinde bilgi ve deneyim kazanacakları Moda, Ürün, Doğum, Düğün, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Photoshop ve Lightroom kursları başta olmak üzere farklı mesleki ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Öğrenci Yorumları

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Sıradanlıktan Kurtulun!

Fotoğraf tutkunuza uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, hayatın sıradan akışına kapılmaktan kurtulun!

Yeni Maceralara Yelken Açın!

Eğlenceli fotoğraf gezileri, sosyal etkinlikler, sergiler, sanat aktiviteleri ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüvene katılın!

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl fotoğraf eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, dersliklerimizi inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, fotoğraf çekmeye yatkınlığınıza, yaşınıza, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için www.fotolifeakademi.com/uzmanlar-uyariyor/fotograf-studyosu-nasil-acilir yazımızı okuyabilirsiniz.

7 haftalık Pro-Plus Fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda profesyonel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ayarlarını yapmayı, ışık kaynaklarını kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Ancak uzman düzeyinde başarılı fotoğraflar çekmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimi alarak kendinizi geliştirmenizi öneririz. Pro-Fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz için moda, ürün, yemek, doğum, düğün, stüdyo, hava fotoğrafçılığı başta olmak üzere 14 branşta eğitim vermekteyiz. Mesleki branş eğitimlerinden sonra çektiğiniz fotoğrafları işlemek ve baskıya hazır hale getirmek için Photoshop veya Lightroom kurslarımıza katılabileceğiniz gibi fotoğrafçılara özel video kurgu montaj, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz. Girişimcilik, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya eğitimlerimiz kurucumuz, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri arasında yer alan Orhan Gürbüz Hocamız tarafından verilmektedir ve isteyen öğrencilerimizle özel portfolyo çalışmaları yapılmaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Mesleki kurslarımız; uzmanlaşmak istediğiniz fotoğrafçılık branşında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini öğrenmenizi ve uygulama yaparak deneyim kazanmanızı sağlayan profesyonel fotoğrafçılık programlarıdır. Mesleki eğitim aldığınızda kişisel markanızı oluşturabilir, stüdyonuzu açarak müşterilerinize hizmet verebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve kendinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir. Başarılı bir ürün/doğum/düğün vb. fotoğrafçısı olmak istiyorsanız rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacak Photoshop, Lightroom, Video Kurgu ve Montaj, Adobe Premiere ve Adobe After Effects eğitimleri alabilirsiniz. Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords, Wordpress ve Etkili Sunum Teknikleri gibi Destekleyici Eğitimler; Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi Kişisel Gelişim Eğitimleriyle de iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma yöntemlerinden marka imajı ve bilinirlik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilirsiniz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Fotoğraf çekiyorum ama istediğim sonucu alamıyorum, daha çok pratik yapmam ve tekniğimi geliştirmem lazım diyorsanız doğru adrestesiniz! Pro-plus fotoğrafçılık kursu ile 7 hafta boyunca farklı mekanlarda, farklı kompozisyon konuları ve fotoğraf temalarıyla yaratıcılığınızı ve fotoğraf çekme becerilerinizi geliştireceksiniz!