Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraf Gezileri Fotoğrafçıya Ne Kazandırır?

Gezip Gör!  – Eğlenerek ve Gezerek Fotoğrafçılık Serüvenini Zenginleştir!

Son dönemlerde alanında iyi olan fotoğrafçılık kurslarının ilgi gören organizasyonlarından biri de fotoğraf gezileridir. Fotoğraf gezileri, teoride öğrenilen bilgileri uygulamaya dökme imkanı vermesiyle fotoğrafçıların amatörlükten profesyonelliğe geçebilmeleri için önemli bir adımdır. Fotoğraf gezileri ile yeni yerleri görerek ufkunuzu hayal dünyanızı geliştirebilir ve dolayısıyla farklı kompozisyonlar oluşturarak fotoğraf portföyünüzü genişletebilirsiniz. Hobi ya da mesleki olarak uğraştığınız fotoğrafçılığı keyifli hale getirmenin yollarından biridir fotoğraf gezileri.

Dilerseniz fotoğrafçılık kurslarının düzenlediği gezilere katılabilir, dilerseniz günübirlik ya da uzun süreli seyahatler halinde kendi fotoğraf turunuzu planlayabilirsiniz. Bu gezilerde farklı kültürleri tanıyabilir, bakış açınızı genişletebilir, dünyanın en fotojenik kentlerinde fotoğrafçılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Biliyorsunuz, evde oturarak fotoğrafçı olamazsınız. Fotoğrafçı dediğin sahada olur. İlerlemek ve tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız mutlaka fotoğraf gezilerine katılmalısınız.

   

[widget-8]

Fotoğraf Çekmek İçin Farkındalıklar Önemli – Farklı Kültürlerden Yararlanın!

Fotoğraf gezileri, bir fotoğrafçıya en çok farkındalık kazandırmaktadır. Tıpkı seslere olan alışkanlıklarımız gibi görsellere de alışkanlık kazanırız. Örnek verecek olursak; sürekli bulunduğumuz bir ortamda algılanan motor sesi ilk duyulduğu zamanlarda rahatsızlık yaratacak fakat bir süre sonra algımız motor sesine alışacağından dolayı sesi duymamaya başlayacağız.

Fotoğraf kareleri de tıpkı bunun gibi. Sürekli gördüğünüz yerler ya da konular bir süre sonra fotoğraf değeri taşımayacaktır. Fotoğraf gezilerine katılarak mekân değiştirmeniz algınızın daha çok açılmasına ve farkındalık duygunuzun gelişmenize neden olacaktır. İyi bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız seyahat etmekten keyif olmanız gerekir. Çünkü fotoğrafçılar için seyahat etmek olmazsa olmazlardandır. Sırf bir manzaranın fotoğrafını çekmek için kilometrelerce yol gitmek tamda fotoğraf tutkunlarının işidir.

  • Fotoğraf turları ile teknik eğitimlerinizi pratiğe aktarabilirsiniz.
  • Fotoğraf gezileri ile farklı çekim türlerini deneyimleyebilirsiniz.
  • Seyahat, makro, belgesel, hava ve portre fotoğraf türlerinde deneme yapma imkanı bulursunuz.
  • Farklı kültürler tanırsınız.
  • Fotoğraf gezileri ile yeni yerler keşfedersiniz.
  • Fotoğraf turları ile sosyalleşirsiniz, yeni arkadaşlıklar edinirsiniz.
  • Fotoğraf turları sayesinde deneyimlerinizi paylaşır, bilmediklerinizi öğrenirsiniz.
  • Fotoğraf gezileri ile sorumluluk bilinciniz gelişir.
  • Daha çok fotoğraf çektiğiniz için tekniğiniz gelişir ve tarzınız oturur.

Fotoğraf gezileri sosyalleşmeden uzmanlaşmaya kadar pek çok yararı ile mutlaka katılmanız gereken etkinliklerdendir!

Tavsiye Edilen Fotoğrafçılık Kurslarının Düzenlediği Gezileri Tercih Edin!

Fotoğraf çekimlerinde profesyonelleşmek istiyorsanız farklı ortamlara, farklı açılarla yaklaşmalı ve kadrajınıza en güzel kareyi yansıtmalısınız. Fotoğraf gezileri, hafta sonu ya da günü birlik programlarla daha önce görmediğiniz mekanlarda ve açılarla çekim yapmanız için en doğru seçenek olacaktır. Her kentin atmosferi kendine özgü olacağından ışık, renk, obje ve konu zenginliği yakalayacaksınız. az bir uzman fotoğrafçının yer aldığı fotoğraf gezilerinde fotoğrafa hâkimiyet yeteneğinizi ve çekim tekniklerinizi geliştirmiş olacaksınız.

Fotoğraf gezilerine katılmak istiyorsanız tavsiye edilen fotoğrafçılık kurslarının gezi takvimlerini takip etmenizde yarar var. Her önünüze gelen fotoğraf gezi guruplarına katılmayın. Gezi öncesinde katılım şartlarını okuyun ve fotoğraf gezisine katılan eğitmen listesine bakın. Alanında iyi olmayan ve eğitmenler konusunda yetersiz olan bir kursun düzenlediği fotoğraf gezisi, farklı yerleri görmekten başka size bir şey katmayacaktır. Adından söz ettiren eğitmenlerin olduğu fotoğraf gezisi fotoğrafçılık sanatı adına değeri paha biçilemez tecrübeleri ve bilgileri size kazandıracaktır.

[widget-22]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30