Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Instagram ve Facebook Profilleri Nasıl Düzenlenmeli?

Profillerinizi En İyi Şekilde Gösterin! 

Facebook her ne kadar eski gücünü yitirse de hala pek çok kullanıcıya sahip. Ancak şu an liderlik, Instagram ve ardından Tiktok'ta. Farkındaysanız bu üç sosyal medya platformunun ortak noktası, görseller. Dolayısıyla Instagram profili düzenleme, Facebook profili düzenleme ve sosyal medya hesabını güçlü tutmak için öncelikle güzel fotoğraflara sahip olmaya ihtiyacınız var. 

Ve tabii ki profesyonel bir şekilde yönetilmiş bir Instagram profili de size çok sayıda takipçi kazandıracaktır. Takipçi sayısının artmasıyla birlikte gerek Facebook profiliniz gerekse Instagram profiliniz sayısında fenomenliğe yükselebilir, önemli markalarla iş birliği yapıp ekstra gelir kapıları yaratabilirsiniz. 

Instagram Profili Düzenleme

Instagram tamamen görsellik üzerine kurulu bir platform olduğu için eğer Instagram'da ürünlerinizi, verdiğiniz hizmeti ya da kişisel hesabınızı tanıtmak istiyorsanız belli kuralara uyarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Instagram profili düzenleme konusunda bilmeniz gereken kurallar:

 • Renkli ve göz alıcı içerikler seçmelisiniz.
 • Efektleri olabildiğince doğal ve gerçeğe yakın şekilde seçmeli ve fotoğrafları bu doğrultuda düzenlemelisiniz.
 • Instagram profilinizde hashtag kullanırken fotoğrafın yansıttığı konu dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.
 • Keşfet sekmesini sıklıkla kullanarak profilinizdeki fotoğrafların da keşfete düşmesi için neler yapılacağını görmelisiniz.
 • Sosyal medya hesabınızdaki paylaşım sıklığını insanların aktifliğine göre ayarlamalısınız.
 • Instagram mesaj kısmını aktif bir şekilde kullanmalısınız.
 • Feediniz ile en uyumlu fotoğrafları paylaşmalısınız.
 • Takipçi satın almaktan kaçınmalısınız.
 • Instagram hesabınızda karşılıklı etkileşim kurmaktan kaçınmamalısınız.

Facebook Profili Düzenleme

Instagram profili düzenlemeyi tamamladıktan sonra sıra geldi, eski gücünü hala koruyan Facebook'a. Facebook, Instagram gibi görselliğin ön planda olduğu bir platformdur. Facebook’ta ürünlerinizi, verdiğiniz hizmeti ya da kişisel hesabınızı tanıtmak istiyorsanız belli kuralara uyarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Facebook profili düzenleme konusunda bilmeniz gereken kurallar:

 • Herkesin ilgisini çekebilecek fotoğraflar eklemeli ve açıklamaları bu doğrultuda yazmalısınız.
 • En doğru efektleri seçmeli ve fotoğraflarınızı ona göre düzenlemelisiniz.
 • Facebook profilinde fotoğrafınız ve hizmetiniz ile alakalı hashtagler kullanmalısınız.
 • Paylaşım sıklığını insanların aktifliğine göre ayarlamalısınız.

Sosyal Medya Hesabı İçin Görseller Ne Kadar Önemli?

Sosyal medyanın gücü, görsellerin etkileyici ve çarpıcı doğasından gelir. Görseller, içeriklerinizi görsel olarak anlatmanın ve izleyicilerin dikkatini çekmenin en güçlü yollarından biridir. Instagram profilinde veya Facebook profilinde paylaşacağınız bir görsel, içeriğinizin ilk göze çarpan unsurlarıdır. İzleyiciler, görseller üzerinden hızlıca bir algı oluşturur ve genellikle içeriği bu temelde değerlendirir. Bildiğiniz gibi görseller, kullanıcıların dikkatini hızla çeker. Renkler, kompozisyon, ilginçlik ve estetik açıdan dikkat çekici görseller, izleyicilerin sosyal medya hesabındaki içeriğinizi keşfetmesini sağlar. Dediğimiz gibi, Instagram profili oluşturmak önemli değil, Instagram profili düzenleme ve kullanım şekli önemli. İlgi çekici ve paylaşılabilir görseller, içeriğinizin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilir. Sosyal medya hesabınızdaki kullanıcılar, beğendikleri veya etkileyici buldukları görselleri kolayca paylaşma eğilimindedirler. Bu yüzden Instagram profili düzenleme ve Facebook profili düzenlemesi yaparken görsellerinizin kalitesine, ilgi çekici ve canlı olmasına özen göstermenizi öneririz.

En İyi Fotoğraflarla Instagram ve Facebook Profillerinizi Düzenlemek İçin Fotoğraf Eğitimleri Alın! 

Instagram ya da Facebook hesabınızda sergilemek istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını kendiniz çekerek fotoğraflarınızı verdiğiniz hizmetler için hesabınızda paylaşabilirsiniz. Dilerseniz ürün fotoğrafçılığı dilerseniz moda ya da düğün fotoğrafçılığı gibi konularda hesabınızı en iyi şekilde oluşturabilirsiniz. Instagram ve Facebook profillerinizi en iyi şekilde düzenlemek ve yansıtmak için kaliteli eğitimler alabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak bu noktada fotoğrafçılık kursu ile sizlere kapsamlı bir eğitim programı sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Çekim açılarından ışıklandırmaya, fotoğrafçılık ekipmanlarından kariyer fırsatlarına kadar pek çok teorik ve pratik bilgiyi  fotoğrafçılığı kursu ile kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz. Ayrıca güçlü bir kariyere sahip olmak için kişisel gelişim kurslarımızdan da yararlanabilir, Instagram profili düzenleme ve Facebook profili düzenlemede rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30