Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

İyi Bir Düğün Hikayesi Fotoğrafçısı Nasıl Olmalı?

Düğün Hikayesi ve Düğün Klibinin Mükemmel Olması İçin Püf Noktalar...

Düğün fotoğrafçılığının hiçbir zaman eskimeyen bir moda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak söz konusu düğün hikayesi fotoğrafçılığı olduğunda oldukça yeni bir trendle karşı karşıya olduğumuzu vurgulamak gerekir. Temel olarak bir düğün hikayesi fotoğrafçısı, fotoğraf karelerinin yardımıyla düğünü bir belgesel gibi ele alır. Nitekim kimi fotoğrafçılar da düğün hikayesi yerine düğün hikayesi belgeseli terimini kullanmayı tercih ediyor. Eğer bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak taze çiftlerin en mutlu anlarına şahitlik etmek, onlara unutulmaz bir hediye sunmak istiyorsaınz aşağıda sizler için sunacağımız püf noktaları okumaya başlayabilirsiniz. 

[widget-8]

Düğün Hikayesi Yapmak Göründüğünden Çok Daha Keyifli Bir İş...

Düğün klibi, evlenen çiftin özel gününü anlatan, duygusal ve anlamlı bir video sunumu olarak karşımıza çıkar. Düğün hikayesi fotoğrafçıları tarafından yapılan bu klipler, düğün günündeki en unutulmaz anları ve duygusal anları yakalayarak ölümsüzleştirir. Düğün klibi için çekim yapmadan önce, düğün hikayesi fotoğrafçısı çiftle detaylı bir planlama yapar. Hangi anların öne çıkacağını, özel istekleri, tercih edilen müziği ve klibin genel temasını önceden öğrenir. Bunun dışında ise mükemmel bir düğün klibi yapmak için aşağıdaki detaylara dikkat eder: 

1. Çiftle İletişim Kurmayı Bilmelisiniz

Düğün hikayesi fotoğrafçısı için çiftle iletişim kurmayı bilebilmek son derece önemlidir. Çünkü düğün hikayesi yapmak, belli mekanlarda çekilen birkaç fotoğraftan ibaret değildir. Aksine düğün hazırlığı boyunca çifte eşlik etmeli, düğün esnasında güzel anları yakalayabilmeli ve sonrasında çiftin dünya evine attığı ilk adımları fotoğraf karesine sığdırabilmelisiniz. Dolayısıyla en iyi düğün hikayesi fotoğrafçıları arasında yer alabilmek için çiftle doğru bir iletişim içinde olmanız ve onları doğru yönlendirmeniz gerekir.

2. Bir Tema Belirlemelisiniz

Başarılı bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak anılmak için fotoğraflarınızda bir tema belirlemelisiniz. Aşk söz konusu olduğunda her şeyi başlatan ilk kıvılcımın bir nesne, bir mekan ya da herhangi bir şeyle alakalı olduğunu unutmayın. Çiftlerin hayatında yeri olan herhangi bir objeyi düğün klibi temanızın odak noktasına yerleştirerek fotoğraflarınızın kompozisyonunu güçlendirebilirsiniz.

3. Kendinizi Fotoğraflarla Sınırlamamalısınız

Elbette düğün hikayesi belgeseli söz konusu olduğunda asıl önemli olan fotoğraflarla bir hikaye kurgusu yapabilmenizdir. Düğün hikayesini güçlendireceğini düşündüğünüz özel anları kısa düğün klipleriyle kayda alabilir, hikaye anlatımınızı zenginleştirebilirsiniz.

4. Ekipmanlarınızı İyi Tanımalısınız

Düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak geleneksel düğün fotoğrafçılarına kıyasla çok daha güç çekimler yapabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Öyle ki bir gün boyunca farklı mekanlarda aynı ekipmanlarla çekim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle çekimlerini yapacağınız çiftle tüm ayrıntıları görüşerek farklı çekim mekanları için hazırlığınızı yapmalı, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ekipmanları yanınıza almalısınız.

5. Hikaye Kurgulamayı Bilmelisiniz

Her ne kadar geleneksel düğün fotoğrafçıları için de bir fotoğraf kurgusu yapma zorunluluğundan bahsedilebilse de düğün hikayesi fotoğrafçıları açısından hikaye kurgulamak çok daha önemlidir. Bu nedenle çekimlere başlamadan önce çiftlerin hikayesini detaylı bir şekilde öğrenmeye gayret etmelisiniz. Çoğu zaman çiftler, aralarındaki romantik anları başkalarıyla paylaşmak konusunda çekingen davranabilir. Ancak bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak doğru kurguyu yapabilmek için bu tür bilgilere ihtiyacınız vardır.

6. Konsept Çekimler Yapmalısınız

Çiftin hikayesini zenginleştirmek ve daha hoş sunabilmek adına konsept çekimler yapmanız son derece önemlidir. Düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak çiftlere farklı konseptler önerebilmeli, onların da önerilerini dikkate alarak yaratıcı konseptler tasarlamalı ve etkileyici fotoğraf kareleri ortaya çıkarabilmelisiniz.

7. Düğün Hikayesi Fiyatları Konusunda Yardımcı Olmalısınız

Elbette işiniz her ne kadar sanat olsa da bu becerilerinizden para kazanmanız gerekiyor. Ancak düğün hikayesi yapmak, son dönemde tüm fotoğrafçılar arasında çok popüler. Dolayısıyla rekabet alanınız çok fazla. Eğer gelin ve damatla düğün hikayesi fiyatları konusunda ortak bir noktada buluşmazsanız işinizi farklı bir fotoğrafçıya paslayabilirsiniz. Bu özel düğün klibine sahip olmanın herkesin hakkı olduğunu unutmayın.

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu ile Mesleki Becerilerinizi Geliştirebilirsiniz

İster deneyimli bir düğün fotoğrafçısı olun isterseniz de sektöre yeni girmeyi planlayan bir fotoğraf tutkunu. Eğer düğün hikayesi fotoğrafçılığı alanında kendinizi geliştirmek ve başarılı kurgu ya da konseptler yaratabilmek istiyorsanız düğün fotoğrafçılığı kursu programlarımızda aradığınızı bulabilirsiniz.

Düğün hikayesi fotoğrafçılığı hakkında daha fazla şey öğrenmek ve başarılı bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olmak üzere harekete geçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman fotoğrafçılık eğitmenleriyle sizlere kapsamlı bir eğitim programı vadediyoruz.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30