Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraf Platosu Nedir?

Gelin Damat Çekimlerinde Pratik Çözüm

Uzun yıllardır oldukça talep gören bir meslek olan düğün fotoğrafçılığı, yıllar içinde pek çok yeni moda ve trendin ortaya çıkmasına aracılık ediyor. Başlangıçta düğün fotoğrafları için çiftler stüdyo çekimlerini tercih ediyordu. 1900'lü yılların neredeyse tamamına yayılan bu moda 2000'li yıllarda yerini dış mekan çekimlerine bıraktı.

Ancak itiraf etmek gerekiyor ki dış mekan çekimlerinde çeşitlilik yaratabilmek için farklı mekanlara gitmek ve bu mekanlarda yeniden çekim için uygun bir ortam kurmaya çalışmak yorucu ve zor. İşte tam da bu noktada devreye fotoğraf platosu giriyor. Çiftlerin aynı mekanda farklı konsept çekimler yapmasına olanak tanıyan fotoğraf platosu son yıllarda düğün fotoğrafçılığının önde gelen trendlerinden biri.

Eğer fotoğraf platosu nedir diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. Yazımızda sizlere fotoğraf platosu hakkında bilgi vererek fotoğraf çekim platoları sayesinde neler yapabileceğinize göz atacağız.

[widget-8]

Fotoğraf Platosu ile Dış Mekanda Konsept Çekimler Yapabilirsiniz

Fotoğraf platosu kurmak, özellikle İstanbul gibi dış mekan çekimleri için çok sayıda mekan bulmanın son derece zor olduğu kalabalık şehirlerde çiftlere ideal bir çözüm sunuyor. Fotoğraf çekim platosu sayesinde aynı mekanda çekilen fotoğraf kareleri farklı konseptlerle zenginleştirilerek farklı mekanlardaymış izlenimi yaratabiliyor. Bu açıdan fotoğraf çekim platoları çiftlerin taleplerine yanıt vermenin yanı sıra düğün fotoğrafçılığı açısından da işleri büyük oranda kolaylaştırıyor.

Fotoğraf Platosu ile Daha Keskin ve Net Görüntüler Yakalayabilirsiniz

Bir düğün fotoğrafçısı olarak fotoğraf platosu hakkında yeterince deneyime sahipseniz dış mekan çekimlerinden çok daha net ve keskin kareler yakalayabilirsiniz. Fotoğrafın netliğini azaltan noktalar çoğu zaman deklanşör hızı, odaklanma süresi ya da kalitesiz ışık kaynağıdır.

Bu noktada fotoğraf platosu kurmak, stüdyo ortamında yaratılmış bir dış mekan kullanmak gibidir. Işığı ve gölgeleri fotoğraflarınız için en güzel olacak şekilde ayarladığınız çekim platoları hayranlık uyandıran kareler çekmenizi sağlayabilir.

Fotoğraf Platosu Dış Çekim Maliyetlerini Azaltıyor

Fotoğraf çekim platoları çiftler açısından baktığımızda maliyetinin düşüklüğü nedeniyle de oldukça ideal bir seçim. Nitekim İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde fotoğraf platosu açmak için oldukça küçük sayılabilecek maliyetler söz konusu. Aynı şekilde düğün fotoğrafçıları açısından da işleri daha maliyetsiz bir hale getiren fotoğraf çekim platosu, aynı zamanda dış mekan çekimlerinin en büyük sorunu olan arkada beliren insanlar ya da objeler gibi problemleri de ortadan kaldırıyor.

Uygulamalı Derslerle Kusursuz Fotoğrafların Sırrını Öğrenebilirsiniz

Eğer fotoğraf platosu çekimleri hakkında daha fazla deneyim kazanmak ve fotoğrafçılık becerilerinize yeni bir kazanım daha eklemek istiyorsanız uygulamalı düğün fotoğrafçılığı kursu programlarımıza katılabilir, Foto Life Akademi ailesine dahil olabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı kursu programlarımızda konsept çekimler için fotoğraf çekim platoları gibi enstrümanlardan nasıl yararlanabileceğinizden bahsediyor, farklı konsept fikirleriyle gelişiminizi destekliyoruz.

Yazımızda fotoğraf platosu nedir sorusunun yanı sıra fotoğraf platosunun çiftler ve fotoğrafçılar açısından sağladığı artılara değindik. Eğer konsept fotoğraf çekimi ve fotoğraf platosu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30