Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

İstanbul’un En Güzel Noktalarında Aşkınızı Ölümsüzleştirin!

İstanbul gibi eşsiz bir güzelliğe sahip şehirde düğün fotoğrafı çekilecek yerler saymakla bitmez! İstanbul tarihi yapıları, doğal mirasları ve ilgi çekici atmosferi ile evlenecek çiftler için açık hava stüdyosu adeta. Düğün fotoğrafçıları için de avantajlı bir kent olan İstanbul’da mükemmel arka planlar; unutulmaz kareleri, aşk kokan bakışları, çiftlerin mutluluklarını ölümsüzleştirme imkanı veriyor.

Düğün günü yaklaşan ve harıl harıl düğün fotoğrafları için çekim mekanı arayan çiftler için İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerleri ve bu yerlerin giriş ücretlerini araştırdık. Gelin ve damatlar, siz de eşinizle birlikte İstanbul’un en güzel düğün çekim mekanlarında profesyonel fotoğraflar çektirebilir, geleceğe güzel bir anı bırakabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen İstanbul düğün çekimi mekanları:

1.Emirgan Korusu

İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler arasında olmazsa olmazlardandır. Emirgan korusu Sarıyer ilçesinde, Emirgan ve İstinye semtleri arasında kalan mükemmel bir yer. Emirgan Korusu’nda yer alan Pembe Köşk, Sarı Köşk, Beyaz Köşk nostaljik fotoğraf çekimleri için çok uygundur. Ayrıca göletleri, çiçekleri, ağaçları ve Boğaz manzarası ile fotoğrafçılar için tam bir stüdyodur. Özellikle lale mevsiminde Emirgan’da düğün çekimi yaptırmanızda fayda var. Emirgan korusu giriş ücreti almadığı için sadece otopark ödemenizi yaparak bu harika çekim mekanını kullanabilirsiniz.

2.Atatürk Arboretumu

İstanbul’da en iyi düğün fotoğrafı mekanları arasındaki bir diğer yer de Atatürk Arboretumu’dur. Sarıyer ilçesinde ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alan bu eşsiz mekanda turuncuya çalan ağaçlar arasında ve romantik patikalar üzerinde düğün fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken Atatürk Arboretumu’nda 1500’ü aşkın bitki türü bulunurken 267 hektarlık alanı ile Türkiye’nin en etkileyici yerlerinden biri olması göze çarpıyor. Ayrıca mutlaka göletlerin üzerindeki köprülerde, iskelelerde ve rengarenk çiçeklerin arasında fotoğraf çektirin. Atatürk Arboretumu düğün çekimi ücreti 2019 yılında 472 TL idi.

3.Yıldız Korusu

İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında merkezi bir lokasyon arayanlara Yıldız Parkı’nı önereceğiz. Beşiktaş’ta, Çırağan Sarayı’nın karşısında bulunan Yıldız Korusu, tarihi yapıları ve yaşlı ağaçları ile gelin ve damat adayları için tablo gibi fotoğraflar çekme imkanı sunuyor. Çadır Köşkü ve Malta Köşkü de dış mekan çekimleri için ideal. Ayrıca göletler ve rengarenk çiçekler de fotoğrafçılar için farklı kompozisyonlar oluşturma imkanı sağlıyor. Yıldız Parkı giriş ücreti almıyor yalnız otopark paralı elbette. Eğer parkta bulunan köşklerin içerisinde de çekim yapmak isterseniz Beltur’dan izin almanız gerekiyor.

4.Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul düğün fotoğrafı mekanları arasında en ünlülerden. Hasköy sahilinde yer alan bu düğün fotoğrafı mekanı her 3 çiftten birinin tercihi oluyor. Birbirinden farklı eserlerin sergilendiği müzede vapurlar, tramvaylar, lokomotif, uçaklar, çift katlı otobüsler fotoğraflarınıza arka plan olabilir. Ancak müze yönetimi sadece belli eserlerle fotoğraf çekilmesine izin veriyor. Bunlar: Fenerbahçe Vapuru, Littorina Mototren, Moda Tramvayı, DC-3 Uçak, Atlı Tramvay. Rahmi Koç Müzesi düğün çekimi ücreti 5 kişilik bir grup için 2019 yılında 500 TL’ydi. Unutulmaz ve nostaljik düğün fotoğrafları için Rahmi Koç Müzesi’ni tercih edebilirsiniz.

5.Kuzguncuk

Son zamanların en popüler düğün fotoğrafı çekim mekanı olan Kuzguncuk, doğal dokusunu yitirmemiş belki de en güzel semtlerinden biri. Üsküdar sahili üzerinde olan Kuzguncuk, Arnavut kaldırımlı sokaklar, yüksek yokuşlar ve tarihi evleriyle sizi karşılıyor. Rum, Ermeni ve Türk halkının bir arada yaşadığı, ortak kültürün izlerinin görüldüğü Kuzguncuk’ta rengarenk ahşap evlerin önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Ancak Kuzguncuk halkı, düğün fotoğrafı çekmek için mahallelerine gelen çiftlerden o kadar usanmış ki camlarına “İzinsiz fotoğraf çektirmeyin.” Şeklinde yazılar dahi asmışlar. Bu nedenle Kuzguncuk’ta düğün fotoğrafı çekimi yapmak istiyorsanız ev sahiplerinin kapısını çalıp izin istemeyi ihmal etmeyin.

6.Ihlamur Kasrı

İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler listemizdeki Ihlamur Kasrı, Beşiktaş ve Nişantaşı arasında, Ihlamur Mesire yerinde bulunuyor. Muhteşem taş işlemeli mimarisi ile göz dolduran bu görkemli yapıda unutulmaz düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz. Ihlamur Kasrı giriş ücreti düğün fotoğrafı çekimleri için 500 TL. Bu ücreti TBMM Milli Sarayların belirttiği banka hesap numarasına yatırdıktan sonra, Dolmabahçe Sarayı'nda taahhütname imzalayarak çekim izninizi alabiliyorsunuz. Kasrın sadece dış mekanlarında çekim yapılmasına izin verildiği için bu hususu aklınızda bulundurmalı, sonbahar ve kış aylarında evleniyorsanız kapalı mekanlar tercih etmelisiniz.

7.Kibrithane

Küçükçekmece ilçesinde yer alan Kibrithane, 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrit fabrikası aslında. İstanbul’da düğün fotoğrafı mekanları arasındaki bu yerin terk edilmiş görüntüsü sizi kendine çekebilir. Herkesten farklı bir düğün albümü isteyen çiftler için önerebileceğimiz Kibrithane'de fotoğraf çekim ücreti 2 saat için 250 TL. Giderek popülerleşen bu düğün mekanında çekim yapmak istiyorsanız 1 hafta önceden randevu almanızda yarar var.

8.Beykoz Kundura Fabrikası

Beykoz’da Yalıköy Mahallesi’nde yer alan Beykoz Kundura Fabrikası, tarihi dokusu ile sizi kendine hayran bıraktıracak. İstanbul’un en eski fabrikalarından biri olan ve 1999 yılına kadar üretim faaliyetlerini sürdüren bu fabrikada yeni kundura, karargah, hapishane, kağıt fabrikası, gazino, green box, orman, lojmanlar, genel müdürlük binası gibi farklı bölümler de bulunuyor. Yani tam bir düğün fotoğrafı çekim mekanı! Moda organizasyonlarından klip çekimlerine kadar son zamanların gözdesi olan Kundura Fabrikası fotoğraf çekimi ücreti 3 saat için 2 bin TL.

9.Fenerbahçe Parkı

Kadıköy’deki düğün fotoğrafı çekim mekanları arasında yer alan Fenerbahçe Parkı, özellikle yaz mevsimindeki fotoğraf çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Düğün fotoğrafı çekim mekanları arasında Marmara Denizi’ne en yakın olanlardan Fenerbahçe Parkı’nda ağaçlar arasında fotoğraf çektirebilirsiniz. Fenerbahçe Parkı düğün fotoğrafı çekimi ücreti yok. Bu nedenle yaz aylarında gelin ve damatların akınına uğruyor. Bu nedenle dilerseniz hafta içi günlerini tercih ederek daha rahat fotoğraf çektirebilirsiniz.

10.Hidiv Kasrı

Beykoz’un en güzel lokasyonlarından birinde yer alan, İstanbul düğün fotoğrafı çekim mekanları arasındaki Hidiv Kasrı, hem iç hem de dış çekim yapma fırsatınızın olacağı bir yer. Tosun Paşa filminde kullanılan bu kasır, ağaçlı bahçesi, deniz manzarası ve tarihi dokusu korunana odalarıyla sizi büyüleyecek. Hidiv Kasrı düğün fotoğrafı çekim ücreti ise 1500 TL + KDV. İç ve dış mekanda, hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişmiyor. Elbette randevu almadan gitmemelisiniz.

11.Şile

Romantik çiftlerin uğrak rotası olan Şile, İstanbul düğün çekimi mekanlarında da önerilen seçenekler arasında. Özellikle sahilinde Save The Date, Trash The Dress çekimleri tercih ediliyor. Şile’de Karadeniz dalgalarına karşı, kayalıklar üzerinde ve upuzun sahilinde eşinizle birlikte unutulmaz fotoğraf kareleriniz olabilir. Hem de ücretsiz! Sahilde koşun, dans edin, eğlenin! En doğal gelin damat pozlarıyla farklı bir albümünüz olsun…

En çok tercih edilen düğün fotoğrafı çekim mekanları bunlar. Ancak İstanbul’da düğün fotoğrafı mekanları saymakla bitmez demiştik. Silivri Sahili, Belgrad Ormanı, Riva, Adalar, Ayasofya Müzesi, Aya İrini Kilisesi, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Pierre Loti, Adile Sultan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Esma Sultan Sarayı, Kız Kulesi, Rumeli Feneri ve Rumeli Hisarı da seçenekleriniz arasında olsun. İstanbul’un eşsiz coğrafyasından yararlanın, düğün fotoğrafı çekim mekanınızı şimdiden ayarlayın…

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30