Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Trash The Dress Nedir? Gelin ve Damatların Unutulmaz Anları!

Düğün Fotoğrafçılığında Farklı Bir Boyut!

Her sene farklı bir akımın moda olduğu düğün fotoğrafları, çiftlerin en özel anlarını saklamaları için aylar öncesinden özenilen, en iyi düğün fotoğrafçısını bulmak için incelikleri ile birlikte düşünülen ve çiftlerin, düğün günlerinin ardından heyecanla beklediği anılardır. Akımlara göre şekillenen fotoğraflar kimi zaman kore düğün fotoğraflarının sadeliği ile göz doldurur, kimi zaman şık stüdyo fotoğrafları geleceğe anı olur.

Ancak son yıllarda Trash The Dress akımının etkisi öyle popüler bir hale geldi ki… Özenerek seçilen gelinlikler, janti görünümünüzü tamamlayan damatlıklar en çılgın karelerde bazen bir su altında, bazen bir dağın tepesinde temiz ve şık görünümlerini kaybediyorlar. Üstelik gelin ve damatlar, trash the dress çekimleri sırasında en doğal halleri ile oldukça mutlu gözüküyorlar!

Trash The Dress nedir, Trash The Dress çekimleri nasıl yapılıyor; türlü çılgınlıklarla dolu bu akıma biraz daha yakından bakalım…

Trash The Dress Nedir? En Farklı Anlara “Elbiseyi Çöpe Atarak” İmza Atın!

Trash The Dress ne demek merak edenler için açıklayalım; Trash The Dress akımını anlamak için Türkçe karşılığına bakmak yeterli. Thrash The Dress, Türke’de “çöp elbise” ya da “elbiseyi çöpe at” anlamına gelmektedir. Çiftlerin tercihine göre ister düğün öncesinde, isterlerse düğün sonrasında çektirebildikleri düğün fotoğraflarına yeni bir nefes olarak Trash The Dress akımı, düğüne dair tüm şık detayların bitmesinin ardından; gelinlik ve damatlığın olabildiğince ekstrem ortamlarda giyilerek kirletilmesini kapsıyor.

Düğün gününe kadar özenle saklanan gelinlik ve damatlığın bir hayli kirlendiği Trash The Dress çekimi nedir sorusunun cevabı oldukça basit aslında. Save The Date çekimlerinin tam anlamıyla tepetaklak edildiği; bazen su altında, bazen bir dağın tepesinde ya da çamurların içerisinde, yani kısacası gelin ve damadın bulunmasının oldukça absürt olduğu mekanlarda çekimlerin yapılmasıdır.

Trash The Dress Çekimleri ile Anılarına Farklılık Kat!

Düğün sürecinin tüm stresini üzerinizden atabileceğiniz ve birbirinden doğal pozlarla harikalar yaratabileceğiniz, çift olarak çok eğleneceğiniz Trash The Dress akımını siz de deneyebilirsiniz! Tek yapmanız gereken uyugn bir düğün fotoğrafçısı bulmak!

Kimi zaman su altı, kimi zaman dağ tepesinde olan Trash The Dress çekimleri, gelin ve damadın birbirine aşkla baktığı romantik fotoğraf karelerinden ziyade en çılgın karelere imza atılan fotoğraf karelerinden oluşuyor. Trash The Dress akımında boya savaşları, kıyafetlerin çim lekesi olmasını hiç düşünmeden yuvarlanılan çimler, lunaparkta eğlenceli anlar gibi eğlenceli mekanlar ve kirlenilmekten çekinilmeyen alanlar tercih ediliyor. 

Trash The Dress Çekimleri İçin Gerekli Olabilecek Materyaller

Trash The Dress çekimleri sizin de ilginizi çektiyse, biraz da bu akımı başarıyla gerçekleştirmek için neye ihtiyacınız var bunlardan bahsedelim. Düğün fotoğraflarını dış mekanda yapmak isteyen çiftler ve düğün fotoğrafçıları aslında her zaman hazırlıklı olmalı. Hava muhalefetleri, ışık yetersizliği gibi durumlar karşısında her zaman mutlaka hazırlıklı gidilen çekimler Trash The Dress çekimi ile biraz değişiyor…

Trash The Dress çekimleri için kullanılacak materyaller arasında yine flaşlar, ışık şemsiyeleri, reflektörler bulunsa da çok daha rahat bir hazırlık süreci sizleri bekliyor diyebiliriz. Boya tüplerinden konfetilere, fotoğraflara renk katacak ve çifti eğlendirecek materyalleri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli kriterler bunlar değil…

Bir düğün fotoğrafçısı olarak her zaman uzun çekim saatlerini ve teknik sorunları düşünerek hareket etmeli ve yanınıza yedek batarya ve SD kart almalısınız. Bu hazırlık, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önlenmesinde ufak bir önlem olacaktır.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30