Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Gezi Sergi ve Yarışmalar İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Fotoğraf gezileri düzenliyor musunuz?

Evet. Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile amatör ya da profesyonel olarak çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimizin katılabileceği yurt içi ve yurt dışı, günübirlik ve konaklamalı fotoğraf gezileri düzenliyoruz. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz ve ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var.

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak farklı lokasyonlarda fotoğraf gezisi düzenleyerek öğrencilerimizin eğitimlerde öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor, fotoğraf çekme deneyimlerini arttırıyoruz. Uygulamalı fotoğraf eğitimleri ve kurslarımız için;

 • Sultanahmet
 • Balat
 • Emirgan
 • Taksim ve İstiklal Caddesi
 • Sirkeci Gar ve Eminönü Yeni Cami - Mısır Çarşısı - Süleymaniye Cami – Vefa
 • Ortaköy
 • Büyükada
 • Nişantaşı - Akaretler - Teşvikiye - Ihlamur Kasrı
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Atatürk Arboretumu
 • Kuzguncuk gibi semtlere gidiyoruz.

Öğrencilerimiz eğitmenleriyle birlikte fotoğraf çekiyor, öğrendiklerini uyguluyor, hatalarını görüyor ve fotoğraflarına yorumlar alıyorlar. Fotoğraf gezilerimizde öğrencilerimize eğitmenlerinin yanı sıra deneyimli modeller de eşlik ediyor. Makine, ışık, kompozisyon ve modelle iletişim uygulamaları yapıyoruz. 

[widget-8]

2. Fotoğraf gezileriniz ücretsiz mi?

Evet. Fotoğrafçılık kursu eğitim programına dahil olan fotoğraf gezilerimiz ücretsizdir. Bunun dışında İstanbul içi ayda 2 defa fotoğraf gezisi, günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf turları düzenliyoruz.

Gezinin yapılacağı şehre, gezinin süresine, ulaşım türüne, konaklamalı olup olmadığına bağlı olarak fotoğraf gezisi fiyatları belirlenmektedir. Fotoğraf gezi takvimi ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

3. Fotoğraf yarışmaları düzenliyor musunuz?

Yılda 2 kez fotoğraf yarışması düzenliyoruz.

Yarışmaya katılacak olanların, Kent Manzaraları, Eski Şehirler, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Mağaza, Alışveriş Merkezleri, Pazarlar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Gece Yaşamı, Doğa Manzarası, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Müziğin Rengi, Çevre Kirliliği, Doğanın Uyanışı, Türkiye’nin Lezzetleri, Fanatizm, Eğitim ve Gelecek, Ters Işık, Alın Teri, Trafik Çilesi, Yansıma, Kurgu, Gece, Sonbahar-Kış-İlkbahar-Yaz, Sokak Satıcıları, Damla, Şehir Heykelleri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler, Ramazan, Şehre Tepeden Bakmak, Issız Sokaklar gibi fotoğraf temalarıyla ilgili; Öfke, Sıkıntı, İğrenme, Nefret, Kızgınlık, Can Sıkıntısı, Umutsuzluk, Hayal Kırıklığı, Üzüntü, Sevgi, Kaygı, Sıkıntı, Korku, Çaresizlik, Güçsüzlük, Sevinç, Heyecan, Mutluluk, Şüphe, İmrenme, Suç, Utanç, Endişe, Stres, Şok, Gerginlik gibi düşünce ve duyguları gösteren; Çerceveleme, İlgi Merkezi, Altım Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Görsel Bağ, Kritik An, Yaşam Ögesi, Ufuk Çizgisi, Renk, Kontrast, Yansıma, Doğrultu/Yön, Grafik kompozisyon kuralları çerçevesinde fotoğraflar çekmelerini istiyor, eğitmenlerimizden oluşan jürimizle katılımcıların fotoğraflarını değerlendirerek dereceye girenlere çeşitli ödüller veriyoruz.

4. Fotoğraf gezi ve yarışmalarınızı nereden ve nasıl takip edebilirim?

Fotoğrafçılık kursu fotoğraf gezilerini ve yarışmalarımızı internet sitemizde yer alan Duyurular ve Fotoğraf Gezileri sayfamızdan ya da sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımıza ulaşarak fotoğraf gezileri ve yarışma takvimimizle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

5. Fotoğraf gezilerine gelirken ne giymeliyiz?

Fotoğraf gezilerine gelirken rahat hareket edebileceğiniz, terletmeyen kıyafetler ve ayağınızı sıkmayacak, kaymayan spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Yaz mevsiminde güneşten korunmanızı sağlayacak gözlük, şapka vb. koruyucular ile yedek tişört ve güneş kremi getirmenizde fayda var. Kış mevsiminde ise kalın kazak ve pantolonlar, su geçirmeyen bot ve çizmeler giymeniz soğuktan korunmanızı ve rahat bir çekim yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yanınıza yağmurluk, şemsiye ve yedek çorap gibi kıyafet ve malzemeler alabilirsiniz.

6. Fotoğraf sergisi açıyor musunuz? Bu konuda kursiyerlere destek oluyor musunuz?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimize özel sergi çalışmaları yapıyoruz. Yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlarken dileyen öğrencilerimiz için kişisel sergi açma danışmanlığı sunuyoruz. Fotoğraf tutkusunu bir adım ileri taşımak, eğitimi süresince ve sonrasında çektiği fotoğrafları bu sanatın meraklılarıyla paylaşmak isteyenler için kurumsal partnerlerimizle birlikte, Türkiye’nin ünlü sergi mekanlarında ya da kurum binasında fotoğraf sergilerini açıyor, PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30