Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

National Geographic Seyahat Fotoğrafları Yarışmasının Kazananları

Dünyanın Büyüleyici Güzelliklerine Bir Bakın!

Evrenimiz tam bir hazine değil mi? Dünyanın her yerinde çarpıcı ve insanı şok eden güzelliğe sahip yerler var. Fotoğrafçılar bu güzellikleri bizler için ölümsüzleştiriyor. Şaşkınlıkla bakakaldığımız, gidip görmek istediğimiz bu yerlere seyahat fotoğrafçıları gidiyor, hatta ödüllü fotoğraflar çekiyorlar. Farklı kültürleri, coğrafyaları, tarihi ve doğayı bizlere tanıtıyorlar. Bu sene National Geographic Seyahat Fotoğrafları Yarışmasının kazananları kimlermiş, gelin yakından bakalım…

 • Chu Weimin'in batı Grönland'da küçük bir adada bir balıkçı köyü olan Upernavikis'in gün batımı halini fotoğrafladığı “Grönland Kışı” büyük ödülü kazandı. Ne kadar güzel bir kare değil mi?
 • Jassen Todorov'un “Havacılık Çağı” adlı fotoğrafı San Francisco Uluslararası Havalimanı'ndaki pistleri gösteriyor. Şehirler kategorisinde ikinci olan bu fotoğraf, fotoğrafçının aktardığına göre, çok rüzgârlı bir günde ve zor koşullarda çekildi.
 • Seyahat fotoğrafları yarışmasının kazananları arasında 3.’lüğün sahibi Sandipani Chattopadhyay'in "Dhaka Sokakları" fotoğrafı oldu.
 • İnsanlar kategorisinin kazananı ise "Gösteri Zamanı" isimli fotoğrafıyla Çin'de performansları için hazırlanan opera sanatçılarının fotoğrafını çeken Huaifeng Li oldu.
 • İnsanlar kategorisinin ikincisi ise Hong Kong'daki Choi Hung House'da halka açık bir parkta çekilen "Günlük Rutin" isimli fotoğrafıyla Yoshiki Fujiwara oldu.
 • Kategorinin üçüncüsü ise hayvanların arınma töreni olan Saint Anthony şöleninde çektiği "Atlar" isimli fotoğrafıyla Jose Antonio oldu.
 • Navin Vatsa ise Delhi'de çektiği "Mod" isimli fotoğrafıyla kategorinin mansiyon ödülüne layık görüldü. Çocuğun sessizce düşünmesi ve martıların çığlığı ne kadar güzel bir tezat değil mi?
 • Tamara Blazquez, Monfragüe Ulusal Parkı'ndaki gökyüzünü yükselten kızıl akbabaları yakalayan “Tender Eyes” fotoğrafı ile doğa kategorisini kazandı.
 • Doğa kategorisinde ikincisi, Hawaii’de "Düş Kapanı" adlı fotoğrafı ile muhteşem bir dalga anını yakalayan Danny Sepkowski oldu.
 • Yeni Zelanda'da esmer yunusların fotoğrafını çeken Scott Portelli'ye ait "Loş" adlı bu fotoğraf doğa kategorisinin 3.’sü oldu.
 • Jonas Schaefer'in İsviçre'de çektiği "Alpler'in Kralı" isimli fotoğraf ise kategorinin özel anma ödülüne sahip oldu.

Ünlü fotoğrafçıların bu kareleri sizlere ilham oluyorsa hemen makinenizin arkasına geçin ve bu fotoğrafları siz de çekmeye çalışın. Doğanın nerede, ne zaman sürpriz yapacağı belli olmaz…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30