Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursuna Gelirken Öğrencilerin Sorduğu Sorular

1. Fotoğrafçılık kursuna katılmak için fotoğraf makinesi şart mı?

Temel Fotoğrafçılık Kursu için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf gezisi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. İleri Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Fotoğrafçılık Kursları ve Workshop Atölyelerine katılım için fotoğraf makinesi zorunludur.

Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

[widget-8]

2. Fotoğrafçılık kursu derslerine katılırken yanımızda ne getirmeliyiz?

Kayıt yaptırdığınız fotoğrafçılık kursunun Hobi, Mesleki, Görüntü İşleme ya da Workshop eğitimlerimizden hangisi olduğuna bağlı olarak eğitim danışmanlarımız kursa başlamadan önce gerekli olacak makine, ekipman ve araç-gereçler hakkında bilgi vermektedir. Eğitmenlerimiz ilk derste makine ve ekipman bilgilendirmesi yaparak almak istediğiniz fotoğraf makineleri hakkında da danışmanlık yapacaklar. İlk ders için fotoğraf makinesi gerekli olmamakla birlikte 3.haftamızda uygulama yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz ve derse getirmeniz gerekmektedir. Derse gelirken yanınızda fotoğraf makinenizin, yedek pil ya da şarj cihazınızın, lens ve objektiflerinizin, not defteri ve kaleminizin olmasında yarar var.

3. Fotoğraf gezilerine gelirken ne giymeliyiz?

Fotoğraf gezilerine gelirken rahat hareket edebileceğiniz, terletmeyen kıyafetler ve ayağınızı sıkmayacak, kaymayan spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Yaz mevsiminde güneşten korunmanızı sağlayacak gözlük, şapka vb. koruyucular ile yedek tişört ve güneş kremi getirmenizde fayda var. Kış mevsiminde ise kalın kazak ve pantolonlar, su geçirmeyen bot ve çizmeler giymeniz soğuktan korunmanızı ve rahat bir çekim yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yanınıza yağmurluk, şemsiye ve yedek çorap gibi kıyafet ve malzemeler alabilirsiniz.

4. Fotoğrafçılık kursu pratik eğitimlerine gelirken ne getirmeliyiz?

Fotoğrafçılık kursu pratik eğitimlere gelirken Moda, Düğün, Doğum, Yemek, Hava, Stüdyo vb. fotoğrafçılık branşlarından hangisi alanda eğitim aldığınıza bağlı olarak konuyla ilgili makine ve ekipmanlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Lens, tripod, yedek pil, hafıza kartı vb. fotoğrafçılık ekipmanları ders süresince ihtiyacınızı olacak malzemelerdir. Pratik eğitimden önce fotoğrafçılık kursu hocalarımız hangi ekipmanları getirmenize gerektiğini söyleyeceklerdir. Bu eğitimlerde de rahat hareket edecek şekilde giyinmeniz faydalı olacaktır.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30