Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Gün Batımı Çekimi Workshop

Gökyüzünün En Güzel Işıklarını Çekiyoruz!

Gün batımının kızıl ve mavi tonlarıyla etkileyici fotoğraflar çekmek, tekniğinizi ve çekim becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Güneşin batarken yarattığı şahane görüntüleri ölümsüzleştirmek, ışık ve makine kullanım deneyimi kazanmak, sanatsal yönünü geliştirmek isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Gün Batımı Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Gün batımı fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden silüet ve manzara çekimleri yapmaya kadar Gün Batımı Çekiminin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Batan güneşi, binaların ve gemilerin silüetlerini, denizin ışıltısını, insanların koşturmacasını ve kuşların dansını gün batımı ışıklarıyla anlatmaya ne dersiniz? Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Gun Batimi Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Gün Batımı Işıklarını Ölümsüzleştiriyoruz!

Gun Batimi Fotografcilik Kursu

Gün Batımı Çekimi Workshop 1.Bölüm

Etkileyici gün batımı fotoğrafları çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, güneşi uğurlarken harika kareler yakalıyoruz!

Gün Batımı Çekimi Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Gün batımı çekim tekniği nedir? Gün batımı fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Gün batımı fotoğrafı nasıl çekilir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Objektif nasıl ayarlanır? Netleme ve odaklama nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? HDR çekim neden yapılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Gün Batımı Çekimi Workshop eğitimimizle sanatınızı ve tekniğinizi geliştirme imkanı bulacak, hayatın içinden hikayeleri gün batımı ışıklarıyla anlatmayı öğrenecek, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı Gün Batımı Çekimi Workshop

Gün Batımı Çekimi Workshop 2.Bölüm

Büyüleyici gün batımı fotoğrafları için ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, güneşi ve manzarayı karşımıza alarak dikkat çekici kompozisyonlar oluşturmada ustalaşıyoruz…

Gün Batımı Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Gün batımında ışık kaynakları nelerdir? Mavi saat nedir? Mavi saatler nasıl belirlenir? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Doğal ışıktan nasıl yararlanılır? Gün batımında flaş kullanılır mı? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Işığa göre modelin bedeni, konu ya da nesne nasıl konumlandırılır? Birden fazla modelin, konunun ve nesnenin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Konu nasıl seçilir? Etkileyici kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Çerçeveleme nasıl yapılır? Gün batımında hızın önemi nedir? Gün batımını kaçırmamak için nelere dikkat etmelisiniz? sorularına yanıt veriyor, başarılı fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Gün Batımı Çekimi Workshop sayesinde ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, fotoğrafta ışık kullanma ve kompozisyon oluşturma deneyimi kazanacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Gun Batimi Cekim Egitimi
Gun Batimi Cekimi

Gün Batımı Çekimi Workshop 3.Bölüm

Gün batımını kadrajımıza alıyor, etkileyici hikayeler anlatıyoruz! Deniz kenarında, bir köprü ya da bina üzerinde, sokaklarda gün batımının ortaya çıkardığı kareleri yakalıyoruz…

Gün Batımı Çekimi Workshop etkinliğimizin son bölümünde; Gün batımı fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili gün batımı fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Dış mekanda ekipman kurulumu nasıl olur? Tripod nasıl konumlandırılmalı? Zamanlayıcı ve kumanda ne işinize yarar? Net ve keskin fotoğraflar için neye dikkat etmelisiniz? Işık ölçümü nasıl yapılır? Pozometre ile ölçüm neden gerekli? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Uzun pozlama yapılır mı? Gün batımında silüet nasıl çekilir? Portreler nasıl çekilir? Manzara nasıl çekilir? Güneşin batışı nasıl çekilir? sorularını uygulamalı olarak cevaplıyor, farklı açılardan güneşin batışını, ortaya çıkan kızıl ve mavi tonlarını, şehrin ve denizin manzaralarını, insan ve doğa silüetlerini fotoğraflıyoruz. Yaratıcı kompozisyonlarla birlikte ışığı doğru kullanarak muhteşem kareler yakalıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Gün Batımı Çekimi eğitimimizin sonunda hayata daha sanatsal bakmayı, fotoğrafta ışığın ne kadar önemli olduğunu, hızlı ve pratik olmayı, anları yakalamayı öğreneceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Gun Batimi Cekim Teknigi

Gün Batımı Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 48

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak gün batımı fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Gün batımı ışıklarını ve oluşturduğu görüntüleri yaratıcı tekniklerle fotoğraflamayı öğreneceğiniz Gün Batımı Çekimi Eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tarzınızı yaratmayı ve özgünlük kazanmayı öğreneceğiniz bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 31
Fotografcilik Kursu Workshop 40

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Gün Batımı Çekimi atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Günbatımı ışıklarıyla insanları, kuşları, kedileri, gemileri, uçurtmaları, sevgilileri anlatacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Gun Batimi Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Gun Batimi Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Gün Batımı Çekimi Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 38

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 110

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 53
Fotogaf Gezileri 25

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Gün Batımı Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Gün Batımı Çekimi Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Gün Doğumu Çekimi, Uzun Pozlama, Mavi Saatler Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri, Silüet Çekim Tekniği gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30