Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop

Fotoğraflarımıza Işıkla Hareket Katıyoruz!

Gecenin en güzel ışıklarını fotoğraflarımıza yansıtacak, ritmi olan, dinamik kareler oluşturacağız! Bol uygulamalı ve çok keyifli Uzun Pozlama Atölyemiz başlıyor!

Fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek, yaratıcı çekim tekniklerini öğrenmek, gece çekimlerinin nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmak isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Uzun Pozlama fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden fotoğrafta hareket oluşturmaya kadar uzun Pozlama çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Gökyüzünü, köprüleri, arabaları ve şehrin ışıklarını uzun pozlama tekniğiyle anlatmaya gidiyoruz! Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Uzun Pozlama Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Ritmi Olan Fotoğraflar Çekiyoruz!

Uzun Pozlama Fotografcilik Kursu

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Etkileyici uzun pozlamalar üretmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, şehrin ışıklarıyla harika kareler yakalıyoruz!

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Uzun pozlama çekim tekniği nedir? Az ışıkta hareketli ve renkli fotoğraf çekmek nedir? Uzun pozlama fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullanmalısınız? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Enstantane neden düşük olmalıdır? Hangi enstantane değerlerini tercih etmeliyiz? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? ND filtre nasıl kullanılır? HDR çekim neden yapılmalıdır? RAW çekim neden yapılmalıdır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop programımızla ışığın az olduğu ortamlarda çekim yapmada ustalaşacak, renkli ve hareketli fotoğraflarınızla portföyünüzü zenginleştirirken sanatınıza katkıda bulunacaksınız.

Uygulamalı Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Masalsı uzun pozlama fotoğraflar için ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, kadrajımızı yıldızlara çevirerek gökyüzünün doğal renklerinden yararlanıyoruz…

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Uzun pozlamada ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Hareket/hız nasıl vurgulanır? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Konu, mekan ve zaman seçimi nasıl yapılır? sorularına yanıt veriyor, etkili uzun pozlamalar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop sayesinde ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, farklı bir çekim tekniğini deneyimleyeceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Uzun Pozlama Cekim Egitimi
Uzun Pozlama Cekimi

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Şehrin ışıklarıyla fotoğraf çekmeyi öğreniyor, yaratıcılığımızı sınıyoruz! Eğitimimizin bu bölümünde gece uzun pozlama yaparak bilgilerimizi pratiğe aktarıyoruz…

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Uzun pozlama tekniğiyle çekim nasıl yapılır? Uzun pozlama çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Uzun pozlama fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili uzun pozlama fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Dolgun ve doygun renkli, detayları bol olan canlı fotoğraflar nasıl elde edersiniz? Işık hangi açıdan gelmelidir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra gece çekimi yaparak yıldızları, Kız Kulesini, Boğaz Köprüsünü, ışıklı vapurları fotoğraflarımıza yansıtıyor, öğrendiklerimizi uygulama fırsatı buluyoruz. Seri çekimlerde kameramızı nasıl kontrol edeceğimizi, noise oluşturmadan başarılı çekimler yapmayı öğreniyoruz. Uzun pozlama çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Uzun Pozlama Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda hayata farklı açılardan bakmayı, fotoğraf sanatının ne kadar zengin olduğunu, anı ölümsüzleştirmek için sadece ışığın önemli olmadığını öğreneceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Uzun Pozlama Cekim Teknigi

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 36

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Uzun Pozlama tekniğinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak uzun pozlama fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğrafçılık tekniklerini yaşamdan hikayelerle buluşturacağınız, ışığı ve arka planı yaratıcı kompozisyonlarınız için kullanmayı öğreneceğiniz Uzun Pozlama Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 20
Fotografcilik Kursu Workshop 27

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Uzun Pozlama Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Gecenin ışıklarıyla gökyüzünü, şehir hayatını, köprüleri anlatacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Uzun Pozlama Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Uzun Pozlama Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 27

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 99

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 42
Fotograf Gezileri 78

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Uzun Pozlama Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Pan Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30