Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Işıkla Dans Workshop

Sokakta, Köprüde, Denizin Üzerinde Işıkla Dans Ediyoruz!

Rengarenk ışıklarla figürler çiziyor, fotoğraflarımıza hareket katıyoruz! Dans eden fotoğraflar yaratıyor, bolca eğleniyoruz…

Işığın yerde ve gökyüzünde yaptığı dansı fotoğraflamak, fotoğrafçılığın yaratıcı tekniklerinden birini deneyimlemek, sanatını geliştirmek ve portföyü için başarılı çekimler yapmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Işıkla Dans Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Işıkla fotoğraf çekme tekniklerinden ekipman kullanımına, modeli konumlandırmaktan uzun pozlama yapmaya, ışıkla yazı yazmaktan figür oluşturmaya kadar bu ilginç tekniğin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Büyüleyici ışıkları şehrin eşsiz manzaralarıyla bir araya getireceğimiz, renkli ve eğlenceli fotoğraflar çekeceğimiz bir eğitim bizi bekliyor!

Isikla Dans Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hayatın Ritmine Rengarenk Işıklarla Ayak Uyduruyoruz!

Isikla Fotograf Cekme

Işıkla Dans Workshop 1.Bölüm

Işıkla dans tekniğini başarıyla uygulamak için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, yaratıcı fotoğraflar çekiyoruz!

Işıkla Dans Workshop ilk bölümünde; Işıkla dans çekim tekniği nedir? Işıkla dans tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Işıkla nasıl yazı yazılır? Işıkla nasıl figür oluşturulur? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Deklanşör kablosu neden gerekli? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Işıkla Dans eğitimimizde rengarenk ışıklarla dans ediyor, yazılar yazıyor ve şekiller çiziyoruz! Yaratıcılığınızı geliştireceğiniz, fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacağınız bir eğitim olacak…

Uygulamalı Işıkla Dans Workshop

Işıkla Dans Workshop 2.Bölüm

Işığı doğru kullanamazsanız ilgi çekici kompozisyonlar oluşturamazsınız! Uygulamalı eğitimimizin bu bölümünde ışığımıza yön vereceğiz…

Işıkla Dans Workshop 2.bölümünde; Işıkla dans tekniğinde hangi ışıklar kullanılır? Kablosuz flaş, el feneri, LED floresanlar, RGB ledler gibi parlak ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işık dağılması nasıl önlenir? Işık kaydırma hareketleri nasıl yapılır? Işıkla figür nasıl çizilir? Yazı nasıl yazılır? Hareket ve dans etkisi nasıl verilir? Hangi renk ışıklar daha iyi görüntü elde etmenizi sağlar? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Işık nasıl kullanılır? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Hangi saatlerde çekim yapılmalıdır? Işık kaynağına göre beyaz dengesi nasıl düzeltilir? Akkor veya Tungsten ayarı nasıl yapılır? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Sadece ışıklar mı yoksa model de çekilmeli mi? Hangi mekanlar ışıkla dans çekimi için uygundur? sorularına yanıt veriyor, muhteşem kareler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Işıkla Dans Atölyesi ile sıradan fotoğraf uygulamalarından çok uzakta, yaratıcı yöntemler kullanarak dikkat çekici fotoğraflara imza atacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Isikla Fotograf Cekimi
Fotografta Isik Egitimi 3

Işıkla Dans Workshop 3.Bölüm

Bol bol uygulama yapıyor, ışığın büyüleyici etkisini fotoğraflarımızda kullanıyoruz! Hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir atölye sizi bekliyor…

Işıkla Dans Workshop son bölümünde; Işıkla dans nasıl yapılır? Işıkla dans fotoğrafları çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili Işıkla dans fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra makinemizi tripod üzerine yerleştiriyor, ISO, diyafram ve enstantane ayarlarımızı yapıyoruz. Ardından fotoğraf makinemizi manuel veya bulb pozlama moduna alarak gerekli enstantane hızını elde ediyoruz. Uzun pozlama yaparak deklanşör kablosu yardımıyla art arda fotoğraflar çekiyoruz. Kablosuz flaş, el feneri, LED floresanlar kullanarak dans eden fotoğraflar yaratıyor, figürler çiziyor, sözler yazıyoruz. Işıkla dans çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Işıkla Dans Workshop etkinliğimizin bitiminde fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirirken arşiviniz için yeni fotoğraflar çekmiş olacak, fotoğraf çekmenin ne kadar keyifli bir hobi olduğunu bir kez daha fark edeceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Fotografta Isik Kursu 2

Işıkla Dans Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 75

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber ışıkla dans tekniğini kullanarak etkileyici karelere imza atacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, ışığı ve kameranızı daha önce hiç denemediğiniz şekilde kullanacağınız Işıkla Dans Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Işığı dilediğiniz gibi şekillendirmenizi ve özgün yöntemler denemenizi sağlayarak fotoğrafçılığa olan bakış açınızı değiştiriyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 76
Fotografcilik Kursu Workshop 54

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Işıkla Dans atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı ve rengarenk ışıklarla buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Isikla Dans Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Isikla Dans Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Işıkla Dans Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 53

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 125

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 68
Fotogaf Gezileri 34

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Işıkla Dans Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Işıkla Dans Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Mavi Saatler Çekim Teknikleri, Gün Doğumu ve Batımı Çekimleri, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30