Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafta Işık Teknikleri Atölyesi

Işığın Fotosanatsal Kullanımı – Etkileyici Fotoğraflar Işığa Yön Verin!

Işığı yönetemezseniz fotoğrafta ilerleyemezsiniz! Profesyonel fotoğrafçıyım demek için ışığın sanatsal kullanımını öğrenin, tekniğinizi geliştirirken fotoğrafa bakış açınızı değiştirin!

İster açık havada ister stüdyoda olsun, ışık kaynaklarını yararlı kullanarak etkileyici fotoğraflar oluşturmak ve kendine özgü bir tarz yaratmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Fotoğrafta Işık Teknikleri Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Işığın şiddetini ölçmeden doğal ve yapay ışık kaynakları arasındaki farklara, kontrast ve derinlik oluşturmadan ürün ve model aydınlatmaya, stüdyo çekim tekniklerinden portre fotoğrafçılığında kullanılan ışık türlerine kadar fotoğrafçılıkta ışık tekniklerinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Etkileyici fotoğraflara imzasını atmak isteyenler için fotoğrafın en önemli öğesini öğretiyoruz! Kadrajını güçlendirmek ve adından söz ettirmek isteyenler bu eğitimi kaçırmayın!

Fotografta Isik

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Işığı Anlayın, Işıkla Anlatın!

Fotografta Isik Atolyesi

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu 1.Bölüm

Fotoğrafa boyut kazandırmak ve daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığı kullanmayı, konumuzu ışığa göre konumlandırmayı öğreniyoruz… Fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim olun!

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu ilk bölümünde; Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı bize ne ifade eder? Fotoğrafçılıkta ışık türleri neler? Başlıca cephe ışığı, yanal ışık, ters ışık, tepe ışığı ve alttan gelen ışıkların özellikleri nedir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın parlaklığı nasıl ölçülür? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Şiddetli ve zayıf ışık seçimiyle hangi sonuçları elde edersiniz? Fotoğrafta kelvin değerleri nedir, nasıl kullanılır? Stüdyo ışık tipleri nelerdir? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Softbox, şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işleyerek temel ışık bilgisi ediniyoruz.

Fotoğrafta Işık Atölyesi ile doğal ve yapay ışık kaynaklarını kullanmayı öğrenecek, açık hava ve stüdyo çekimlerinde doğru ışık tercihleri yaparak akılda kalıcı fotoğraflar elde edeceksiniz.

Uygulamalı Fotoğrafta Işık Atölyesi

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu 2.Bölüm

Işığı ve gölgeyi yönlendirmeyi, hikayemizi etkileyici şekilde anlatmayı ve detayları göstermeyi öğreniyoruz! Altın saatlerde çekim yaparak dikkat çekici kareler oluşturuyoruz!

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu programının 2.bölümünde; Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Fotoğraf makinesi ışık ayarları nelerdir? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafta hacim ve derinlik etkisi en az hangi ışıkta çıkar? Üç boyutluluk izlenimi verilmek istendiğinde hangi ışık kullanılır? Objeye sert, kısa ve küçük derinlik ifadesi vermeyen gölgeleri hangi ışık oluşturur? Ters ışık tekniğinin avantajları neler? Işığın formları nelerdir? Direkt ışık, yansıyan ışık, yaygın ışık nasıl kullanılır? Yansıma, kırılma ve polorizasyon nedir? Doğal ışığın döngüsü ve temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Renklerin yoğunluğu ve fotoğrafın kalitesini nasıl etkiler? Kontrast nasıl oluşturulur? Açıklık/koyuluk, sıcak/soğuk, doygunluk, komşuluk kontrastı, tamamlayıcı kontrast, alan genişliği kontrastı nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? konularını işliyoruz.

Fotoğrafta Işık Atölyesi sayesinde doğal ve yapay ışık kaynaklarından maksimum verim alacak, kontrast oluşturmayı ve fotoğrafta renkleri kullanmayı öğreneceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotografta Isik Kursu 1
Fotografta Isik Egitimi 2

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu 3.Bölüm

Başarılı bir fotoğrafçı olmak için ürün, moda ve portre çekimlerde ışığın önemini kavrıyor, hem sanatımızı geliştiriyor hem de fotoğraflarda anlam yaratıyoruz!

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursu son bölümünde; İyi bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Çekilecek objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işık cisim tarafından nasıl absorbe edilir? Ürün ışığı nasıl yansıtır? Yansıma açıları nelerdir? Kamera-ürün/model- ışık üçlüsünün pozisyonu nedir? Difüze ve direkt yansıtma ürün çekiminde nasıl kullanılır? Difuze (dağıtık) ve direkt yansıtmayı engellemek için fotoğrafçı ne yapmalıdır? Yansıma nasıl ortadan kaldırılır? Parlak, cam, metal ve ayna fotoğraflarında yansıma nasıl kontrol edilir? Işığı direkt yansıtan yüzeyler için çekim teknikleri neler? 3 boyutlu parlak cisimler çekilirken ışığın konumlandırılmasında nelere dikkat edilir? 3 boyutlu parlak cisimlerde direkt yansımayı önleyecek teknikler nelerdir? Işığın poza etkisi nasıldır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Chiaroscuro nedir? Rembrant aydınlatması ile portre çekimi nasıl yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Reklam çekimlerinde hangi ışıklar kullanılır? Portre ve siluet çekimlerinde hangi ışıklar kullanılır? Moda, katalog ve ürün çekimlerinde hangi ışıklar kullanılır? konularını işliyoruz.

Fotoğrafçılar için hazırladığımız Işık Teknikleri Atölyesi sonunda ışığın fotosanatsal gücünü deneyimleyerek ışık kaynaklarını kullanmayı öğrenmiş olacak, konunuzu en etkileyici açıyla anlatabileceksiniz. Fotoğraflarınızın hikayesini değiştirecek bu eğitimi kaçırmayın…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Fotografta Isik Dersi

Fotoğrafta Işık Teknikleri Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 1

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Fotoğrafta ışık tekniklerinde uzman, mesleklerine olan katkıları, kişisel çalışmaları ve sergileriyle adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından doğal ve yapay ışıkları kullanmayı, etkili bakış açılarıyla ve yaratıcı tekniklerle kadrajınızı hayata çevirmeyi öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla fotoğrafta ışık kullanımının inceliklerini sahada deneyimleyeceksiniz.

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

“Fotoğrafı makine değil, insan çeker.” Henri Cartier-Bresson

Fotoğrafta ışığı doğru açıdan, etkileyici hikayelerle ve stratejik tekniklerle kullanmayı öğreneceğiniz atölyemizde daha iyi bir fotoğrafçı olacak, fotoğraflarınızın anlamını ve gücünü arttıracaksınız. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün tarzınızı oluşturmanızı sağlarken yanlış bildiklerinizi doğrularıyla değiştirecek, sanatsal bakış açınızı geliştireceğiz. Çektiğim fotoğraflar istediğim gibi olmuyor, fotoğraflarımdaki ışıkları ve gölgeleri beğenmiyorum, kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 1
Fotografcilik Kursu Workshop 1

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hikâyelere hayat veren bir fotoğrafçı olarak hayatı fotoğraf karelerine sığdırmak için ihtiyacınız olan her şeyi, fotoğraf sanatının derinliklerine ineceğimiz ışık teknikleri eğitimimizle öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafın gücünü arttıran ışığı ve gölgeyi yaratıcı bir şekilde kullanmayı, portrelere ve siluetlere anlam kazandırmayı, moda ve ürün çekimlerinde adınızdan söz ettirmeyi, stüdyonuzdan maksimum verim almayı, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Fotografta Isik

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Fotografta Isik Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Fotoğrafta Işık Teknikleri Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 2

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 73

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 16
Fotogaf Gezileri 2

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafta Işık Teknikleri Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotoğrafta Işık Teknikleri Kursunu tamamlayan, fotoğraf sanatında kendini daha fazla geliştirmek, mükemmel fotoğraflar çekmek, kişisel sergisini açmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Kompozisyon Teknikleri, Portre Fotoğrafçılığı, Gün Batımı ve Gün Doğumu Çekimi, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30