Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

RAW İşleme Teknikleri Atölyesi

Ham Fotoğraflarımızı Düzenlemeyi Öğreniyoruz!

Fotoğrafın en saf hali olan RAW tekniğine yakından bakıyor, ışığın, beyaz ayarının, renklerin doğal hallerini kullanarak fotoğraflarımızı düzenliyor, dikkat çekici görüntüler elde ediyoruz!

Dijital fotoğraf makinelerinin negatifi RAW fotoğrafları düzenlemeyi öğrenmek, çekimlerinde yüksek görüntü kalitesi yakalamak, ayrıntıları ve renkleri kişisel fotoğraf diliyle aktarmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız RAW İşleme Teknikleri Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. RAW fotoğrafları düzenlemek için gerekli olan Photoshop sekmelerinden renk ayarlarına, doygunluk ayarından sivilceleri yok etmeye, manzara fotoğraflarını düzenlemeden toplu işlem uygulamaya kadar ham fotoğraf işlemenin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğraflarınız üzerinde daha çok ayar yapabilmek, detayları net görebilmek, kameranızın sınırlarının fotoğraflarınızın güzelliğini bozmasına izin vermemek için bu atölyeyi kaçırmayın!

Raw Isleme Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Yüksek Görüntü Kalitesi, Daha Çarpıcı Fotoğraflar!

Raw Isleme Teknikleri Atolyesi

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi 1.Bölüm

Fotoğrafın en kaliteli hali olan RAW çekimleri için görsel düzenlemeler yapmayı, renkleri ve tonları değiştirmeyi, kusurlarımızı örtmeyi öğreniyoruz!

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi ilk bölümünde; Ham fotoğraf düzenlemek ne demek? RAW ve JPG fotoğraf nedir? Aralarındaki farklar neler? Hangisi en avantajlı? RAW fotoğrafın görüntü kalitesi nedir? Neden ham (RAW) fotoğraf çekiyoruz? Ham fotoğraflarınızı nasıl dikkat çekici hale getirirsiniz? Camera RAW nedir? Camera RAW araçları nelerdir? En son Photoshop sürümünde Camera RAW nasıl çalışır? RAW işlerken kullanacağımız Exposure, Contrast , Highligts, Shadows, Whites, Blacks, Clarity, Dehaze, Saturation, Sharpness, Noise reduction, Moire reduction, Defringe , Color, Overlay, Masks ayarları nasıl kullanılacak? Kameralardan ve tarayıcılardan görüntüler nasıl alınır? Fotoğrafı boyutlandırma, döndürme, çerçeve ekleme ve yazı yazma işlemleri nasıl yapılır? Basic ayarlar nelerdir? Tone Curve, HSL Adjustments, Presets sekmeleri neden önemli? sorularıyla birlikte temel renk ve rötuş ayarlarını yapmaya başlıyoruz.

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi ile kameranızın boyutlarını küçültmediği, kalitesinden bir şey kaybetmeyen, daha detaylı RAW fotoğraflarınızı nasıl işleyeceğinizi öğrenecek, fotoğraflarınızı bir ressam gibi renklendirecek ve JPG fotoğraflardan daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz!

Uygulamalı Raw İşleme Teknikleri Atölyesi

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi 2.Bölüm

Fazla pozladığınız, rengini kaybeden, kameranızdaki otomatik beyaz dengesinin yetmediği fotoğraflarınızı özgürce değiştireceksiniz! Bu bölümde fotoğraflarımıza doygunluk kazandırıyoruz!

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi 2.bölümünde; Raw uygulamalarında renk ve ton ayarlamaları nasıl yapılır? Renk modları, modlar arası dönüştürme nasıl yapılır? Camera RAW sıcaklık ayarları nelerdir? Camera RAW pozlama nasıl yapılır? Renklerin doygunluğu nasıl arttırılır? RAW fotoğraf nasıl siyah beyaz yapılır? Renkleri eşleştirme, değiştirme ve karıştırma nasıl yapılır? Camera RAW split toning (renk tonlaması) nasıl yapılır? Maskelerle nasıl çalışılır? Kullanılan filtreler neler? Işık filtreleri nasıl eklenir? Vanishing point perspektifi nasıl kullanılır? Ufuk çizgisi nasıl düzeltilir? Camera RAW keskinleştirme ve noise giderme nedir? Camera RAW lens düzeltme nasıl yapılır? Camera RAW presetleri nasıl yapılır? sorularına cevap vererek fotoğraf keskinleştirme, vinyet ekleme konularında uygulama yapıyoruz.

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi sayesinde dijital kameraların sınırlı ayarlarına mahkum olmayacak, çekimlerdeki yaratıcılığınızı fotoğraf düzenlemede de kullanacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Raw Isleme Kursu
Raw Isleme Egitimi

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi 3.Bölüm

Mükemmel fotoğraflar için ince ayarlar yapmayı öğreniyoruz! Fotoğraflarımızın kontrastını ayarlıyor, gökyüzünü renklendiriyor, modelimizdeki kusurları yok ediyoruz!

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi son bölümünde; Manzara fotoğraflarında arka plan nasıl düzenlenir? Parlamalar ve patlamalar nasıl rötuşlanır? Gölgeler ve karanlıkta kalan bölümlere nasıl işlemler yapılır? Görüntüler nasıl rötuşlanır ve onarılır? Belli bölgelerdeki renkler nasıl değiştirilir? Görüntü deformasyonunu ve pürüzleri düzeltme işlemleri nasıl yapılır? Görüntü keskinliğini ve bulanıklığı nasıl ayarlanır? Raw işleme içinde yazı ile çalışması nasıl yapılır? Portrelerde sivilce nasıl silinir? Göz rengi nasıl değiştirilir? Kırmızı göz nasıl düzeltilir? Dudak rengi nasıl değiştirilir? Bölgesel olarak renk, ton, doygunluk, kontrast, keskinlik düzenlemeleri nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılır? Önceki işlemler sonraki fotoğraflara nasıl aktarılır? Belli sayıda fotoğrafa tek tuşla tüm işlemler nasıl uygulanır? Görsel baskı hedefine nasıl yönlendirilir? Fotoğraflar nasıl kaydedilir?

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi sonunda ham fotoğraflarınızı iyileştirirken portföyünüzü zenginleştirecek, daha iyi fotoğraflar için fotoğraf düzenlemenin önemini kavrayacaksınız. Aynı zamanda müşterilerinize daha yaratıcı hizmetler sunacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Raw Isleme Dersi

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 11

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından RAW fotoğraf işlemenin tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve teknolojiden yararlanarak başarılı kareler ortaya çıkaracaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber fotoğraf düzenlemede ustalaşacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi fotoğraf çekmek yetmez, fotoğrafınızı işlemeyi de bilmelisiniz! RAW çekimlerinizi Photoshop’ta düzenlemenin yollarını öğrenin…

Fotoğraflarınızın ham hallerini farklı düzenleme teknikleriyle baştan yaratmayı öğreneceğiniz, renk kullanımında, beyaz ayarı yapmada uzmanlaşacağınız Raw İşleme Teknikleri Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Görsel algınızı geliştirecek, hobi ya da mesleki amaçlarla yaptığınız çekimleri özgün yöntemler deneyerek düzenleyeceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 9
Fotografcilik Kursu Workshop 11

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, RAW fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi renklendirin, modelinizin kusurlarını yok edin, gökyüzünüzü boyayın, özgürce düzenleme yapın! Raw İşleme Teknikleri atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Raw Isleme Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Raw Isleme Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 11

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 83

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 26
Fotogaf Gezileri 7

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Raw İşleme Teknikleri Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Raw İşleme Teknikleri Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Photoshop Kursu, Lightroom Eğitimi, Video Kurgu ve Montaj Kursu, Retouch Atölyesi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30