Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Retouch Atölyesi

Daha İyi Fotoğraflar İçin Retouch!

Modelinizi baştan aşağı değiştirmek ister misiniz? Retouch Atölyesi sayesinde çektiğiniz fotoğrafların ve modelinizin kusurlarını kolayca ortadan kaldıracaksınız!

Fotoğraflarında yüz ve vücut rötuşlarını nasıl yapacağını öğrenmek, modelini dikkat çekici hale getirmek, fotoğraftaki ifadeleri ve mesajları güçlendirmek, kendini ve sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Retouch Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Fotoğraf düzenlemek için gerekli olan Photoshop sekmelerinden renk ayarlarına, doygunluk kazandırmaktan sivilceleri yok etmeye, bel inceltmekten burun estetiği yapmaya kadar Retouch yapmanın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Mükemmel fotoğraflar elde etmek, detayları ortaya çıkarmak, modelinizin tüm yüz hatlarını ve vücut özelliklerini düzenlemek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Retouch Atolyesi 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Dikkat Çekici Yüzler, Muhteşem Ayrıntılar!

Retouch Kursu

Retouch Atölyesi 1.Bölüm

Retouch mantığını çözüyor, fotoğraflarımızı nasıl daha iyi hale getireceğimizi öğreniyoruz! Dergiler, kataloglar, afişler ve web sitelerinde mükemmel fotoğraflar kullanmak için Retouch yapmanız şart!

Retouch Atölyesi ilk bölümünde; Colour correction nedir? Referans kartlar nelerdir? Beyaz ayarı nasıl yapılır? Pozlandırma ve kontrast ayarları nasıl yapılır? Renk ve doygunluk ayarları nasıl yapılır? Keskinlik nasıl ayarlanır? Retouch yapılacak bölgeler nasıl kadrajlanır/kroplanır? Seçili alanda nasıl çalışılır? İstenmeyen unsurlar nasıl silinir? Temel renk bilgileri ve kullanım alanları neler? Renk seçme yeteneğine nasıl sahip olursunuz? Renklerin tutarlılığını bozmadan nasıl düzenleme yaparsınız? Işık ve gölge ayarlamaları nasıl yapılır? Modelin üzerine düşen ışık nasıl ayarlanır? Kontrast nasıl oluşturulur? Gölgeler nasıl kullanılır? Arka plan nasıl netleştirilir, nasıl flulaştırılır? Başarılı retouch işlemleri için arka plan ne olmalı? Composite nasıl yapılır? sorularıyla birlikte temel renk ve rötuş ayarlarını yapmaya başlıyoruz.

Retouch Atölyesi ile fotoğraflarınızın renklerinden arka planlarına, modellerinizin yüzlerinden vücutlarına kadar her unsurunu düzenlemeyi öğreneceksiniz.

Uygulamalı Retouch Atölyesi

Retouch Atölyesi 2.Bölüm

Portrelerinizde ya da moda fotoğraflarınızda modelinizin yüz ve vücutlarında rötuş işlemlerini nasıl yapabileceğinizi, modeli nasıl daha dikkat çekici hale getireceğinizi öğretiyoruz!

Retouch Atölyesi 2.bölümünde; Fotoğraflar nasıl onarılır, hatalar nasıl düzeltilir? Fotoğraftaki modelin cilt dokusu nasıl yumuşatılır? Suni cilt dokusu nasıl oluşturulur? Yüz simetrisi nasıl sağlanır? Photoshop ile göz rengi nasıl değiştirilir? Gözaltı torbaları ve morluklar nasıl alınır? Kirpik ve göz farı ekleme ile allık ekleme nasıl yapılır? Dudak renklendirme ve dolgunlaştırma nasıl yapılır? Liquify ve kullanımı (burun estetiği) nasıldır? Fotoğrafta sivilce nasıl alınır? Yüz pürüzsüzleştirme nasıl yapılır? Diş beyazlatma nasıl yapılır? Saç rengi nasıl değiştirilir? Vücut hatları nasıl düzeltilir? Vücut oranları ne olmalıdır? Yüz ve vücuttaki deformasyon nasıl düzeltilir? Bel nasıl inceltilir? Vücut dokusu nasıl oluşturulur? Fotoğraf keskinleştirme nasıl yapılır? Hızlı fotoğraf seçimi nasıl yapılır? Toplu işlem nasıl uygulanır? Önceki işlemler sonraki fotoğraflara nasıl aktarılır? Fotoğraflar nasıl kaydedilir? Fotoğraflar baskı veya web için nasıl hazırlanır? Görüntüler baskı hedefine nasıl yönlendirilir? Konularını uygulamalı olarak işliyoruz.

Retouch Atölyesi sayesinde modelinizi ön plana çıkaracak kaş, göz, burun ve dudaklarda hatta vücut hatlarında düzenleme yapabilecek, fotoğraflarınızı baskı ve web hedefine göre hazırlamayı öğreneceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Retouch Egitimi 2
Retouch Dersi

Retouch Atölyesi 3.Bölüm

Mükemmel fotoğraflar için ince ayarlar yapmayı öğreniyoruz! Fotoğraflarımızın kontrastını ayarlıyor, ifadeleri değiştiriyor, modelimizdeki kusurları yok ediyoruz!

Retouch Atölyesi son bölümünde; Retouch Atölyesi son bölümümüzde teknik bilgilerimizi uygulamaya devam ederek modelimizin yüzünde var olan sivilce, leke ve kırışıklık gibi unsurları gidererek cildini yumuşatıyor ve daha parlak bir görüntü kazandırıyor; göz rengini değiştirerek göz aklarında parlaklaştırma ve göz renginde keskinleştirme yapıyor; modelin bel, basen, omuz, yüz ve benzeri vücut hatlarında düzeltmeler yaparak daha orantılı gözükmesini sağlıyor; modelin üzerine düşen ışığı düzenliyor; fonu flulaştırarak modelimizi ön plana çıkarıyor; yaşlı modellerimizde var olan çizgilerin dramatikliğini arttırarak başarılı portre çalışmaları yapıyoruz. Bilgilerinizin pekişmesini ve uygulamada tekrar edilmesini sağlıyoruz.

Retouch Atölyesi sonunda fotoğraflarınızı iyileştirirken portföyünüzü zenginleştirecek, daha iyi fotoğraflar için fotoğraf düzenlemenin önemini kavrayacaksınız. Aynı zamanda müşterilerinize daha yaratıcı hizmetler sunacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Retouch

Retouch Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 12

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf düzenlemenin tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve teknolojiden yararlanarak başarılı kareler ortaya çıkaracaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber fotoğraf düzenlemede ustalaşacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi fotoğraf çekmek yetmez, fotoğrafınızı işlemeyi de bilmelisiniz! Çekimlerinizi Photoshop’ta Retouch yaparak düzenlemenin yollarını öğrenin…

Fotoğraflarınızın doğal hallerini farklı düzenleme teknikleriyle baştan yaratmayı öğreneceğiniz, renk kullanımında, modelinizin kusurlarını yok etmede uzmanlaşacağınız Retouch Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Görsel algınızı geliştirecek, hobi ya da mesleki amaçlarla yaptığınız çekimleri özgün yöntemler deneyerek düzenleyeceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 10
Fotografcilik Kursu Workshop 12

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi renklendirin, modelinizin kusurlarını yok edin, gözünü ve dudaklarını değiştirin, burun estetiği yapın, belini inceltin, kısacası özgürce düzenleme yapın! Retouch atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Retouch Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Retouch Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Retouch Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 12

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 84

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 27
Fotogaf Gezileri 8

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Retouch Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Retouch Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Photoshop Kursu, Lightroom Eğitimi, RAW İşleme, Portre Fotoğrafçılığı, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30