Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Renk Patlamaları Workshop

Rengarenk Sis Bulutlarıyla Masalsı Fotoğraflar Çekiyoruz!

Son yılların gözde çekim tekniği olan renk patlamalarını denemek ister misiniz? Sarı, kırmızı, mavi ve daha birçok renkle toz bulutları yaratıyor, büyüleyici fotoğraflar çekiyoruz!

Spor müsabakalarından düğün fotoğrafçılığına kadar uzanan renk patlamaları çekimlerinin nasıl yapılacağını öğrenmek, yaratıcılığını ve tekniğini geliştirmek, keyifli bir etkinliğe katılmak isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Renk Patlamaları Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Sis bombalarının içeriğinden nasıl kullanılması gerektiğine, renklerin anlamından kompozisyon yaratmaya, stüdyoda renk patlamaları çekiminden açık havada fotoğraf uygulamasına kadar bu eğlenceli tekniğin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Birbirine karışan renklerin uyumunu fotoğraflara yansıtmaya ne dersiniz? Başarılı bir ressamın elinden çıkmış hissi uyandıracak fotoğraflar çekiyoruz!

Renk Patlamalari Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Gün Batımı Işıklarını Ölümsüzleştiriyoruz!

Renk Patlamalari Cekimi

Renk Patlamaları Workshop 1.Bölüm

Etkileyici toz bulutlarını çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, rengarenk renk patlamalarını yakalıyoruz!

Renk Patlamaları Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Renk patlaması (sis bombası) çekim tekniği nedir? Hangi tür çekimler için kullanılır? Renk patlamaları için nelere ihtiyacınız var? Kaç renk sis bombası vardır? Sis bombası nereden alınır? Renk patlaması fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Renk patlaması fotoğrafı nasıl çekilir? Hangi fotoğraf makinesini kullanmalısınız? Objektif çeşitleri neler? Objektif nasıl ayarlanır? Netleme ve odaklama nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? HDR çekim neden yapılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Renk Patlamaları Workshop eğitimimizle sanatınızı ve tekniğinizi geliştirme imkanı bulacak, daha önce hiç denemediğiniz bir çekim yapacak, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı Renk Patlamaları Workshop

Renk Patlamaları Workshop 2.Bölüm

Büyüleyici ve rengarenk fotoğraflar için stüdyoda ve açık alanda ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, yaratıcı kompozisyonlarla renk patlamalarını çekiyoruz…

Renk Patlamaları Workshop programının 2.bölümünde; Renk patlamaları nerede çekilir? Açık havada ve stüdyoda renk patlaması nasıl çekilir? Açık hava ve stüdyo çekimlerinde hangi ışık kaynakları kullanılır? Işığın renkler üzerindeki etkisi nedir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Doğal ışıktan nasıl yararlanılır? Renk patlamasında flaş kullanılır mı? Renk patlamalarında kompozisyon nasıl oluşturulur? Tek ve çoklu sis bombası fotoğrafları nasıl çekilir? Düğün fotoğraflarında sis/renk bombaları nasıl kullanılır? Sis bombalarıyla etkileyici kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Çerçeveleme nasıl yapılır? Renk patlamalarını çekerken hızın önemi nedir? Renk patlamasını kaçırmamak için nelere dikkat etmelisiniz? sorularına yanıt veriyor, masalsı fotoğraflar çekiyoruz.

Renk Patlamaları Atölyemizle beraber sayesinde ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, fotoğrafçılığın ilginç yönlerini keşfedeceksiniz…

Uluslararası Eğitim Standardı
Renk Patlamalari Cekimjpg
Renk Patlamalari Egitimi

Renk Patlamaları Workshop 3.Bölüm

Bol bol uygulama yapıyoruz! Toz bulutlarımızı dağıtıyor, modelli çekimler yaparak renkli ve keyifli bir fotoğraf çekimine imza atıyoruz…

Renk Patlamaları Workshop etkinliğimizin son bölümünde; Renk patlaması fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili renk patlaması fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Dış mekanda ekipman kurulumu nasıl olur? Tripod nasıl konumlandırılmalı? Zamanlayıcı ve kumanda ne işinize yarar? Net ve keskin fotoğraflar için neye dikkat etmelisiniz? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka plan nasıl olmalı? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sis/Renk bombası kullanılarak gelin damat çekimleri nasıl yapılır? Sis bombalarıyla portre çekimler nasıl yapılır? sorularına uygulamalı olarak cevap vererek son yıllarda trend olan renk patlaması çekimleri için turuncu, mavi, beyaz, pembe ve kırmızı sis bombaları kullanarak yaratıcı kompozisyonlar ortaya çıkarıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Renk Patlamaları eğitimimizin sonunda hayata daha sanatsal bakmayı, fotoğrafta yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu, hızlı ve pratik olmayı, anları yakalamayı öğreneceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Sis Bombasi Fotografi

Renk Patlamaları Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 77

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak renk patlaması fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Rengarenk sis bulutlarının oluşturduğu masalsı görüntüleri fotoğrafa aktarmayı öğreneceğiniz Renk Patlamaları Eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tarzınızı yaratmayı ve özgünlük kazanmayı öğreneceğiniz bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotogafcilik Workshop
Fotografcilik Kursu Workshop 55

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Renk Patlamaları atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Renk patlamalarıyla adeta bir ressam gibi etkileyici kareler oluşturacaksınız.

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Renk Patlamalari Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Renk Patlamalari Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Renk Patlamaları Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 54

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 126

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 69
Fotogaf Gezileri 35

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Renk Patlamaları Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Renk Patlamaları Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Uzun Pozlama, Mavi Saatler Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Gün Batımı ve Gün Doğumu Çekimi, Silüet Çekim Tekniği gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30