Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

14 Yaş Çocuk Kursları – 14 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Sağlıklı Bir Ergenlik İçin Çocuklarınızı Yönlendirin! – 14 Yaş İçin Kurslar

Ergenlik döneminin başlangıcı olan 14 yaş, aynı zamanda çocukların liseye adım attıkları ilk dönemdir. Böyle bir dönemde çocukların hem yeni okullarına, arkadaşlarına ve ortamlarına adapte olmaları hem de kendi zihinsel ve ruhsal gelişimlerine uyum sağlamaları zor olabilmektedir. Bu nedenle 14 yaş çocuk kursları gibi aktivitelerle çocukların gelişimleri desteklenmeli, zorlu ergenlik dönemini sağlıklı bir biçimde geçirmeleri sağlanmalıdır.

Çocuğun dünyayı, çevresini ve en başta da kendisini anlamaya ve tanımaya çalıştığı bu dönem zaman zaman hem aile hem de çocuk için sancılı olabilmektedir. Peki 14 yaş çocuğu hangi kursa gönderilmeli? 14 yaş kursları arasında tercihte bulunurken nelere dikkat etmek gerekir? Anne babalar için tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

Fotoğrafçılık Kursu Dünyayı Tanımalarına Yardımcı Oluyor! – 14 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Çocuğun; çevresinden yola çıkarak kendisini tanımaya ve kimliğini inşa etmeye başladığı bu dönem için en uygun aktivitelerden biri hiç kuşkusuz fotoğrafçılıktır. Çocuk fotoğrafçılık kursu ile erken yaşlardan itibaren çocukların dünyaya sanatla bakmayı öğrenmesi desteklenebilir. Fotoğrafçılık aracılığıyla ayrıntılara dikkat etmeyi öğrenen çocuklar, gelecekte de farklılıklara önem veren, kendilerini tanıyan, özgüvenli birer birey haline gelmektedir.

Elbette 14 yaş için kurslar söz konusu olduğunda tek seçenek fotoğrafçılık değildir. Burada anne babaların tercihlerini çocukların ilgi alanlarına göre yapması son derece önemlidir. Fotoğrafçılık dışında çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilecek 14 yaş kurs önerileri istiyorsanız:

 • Çocuk bale kursu,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Çocuklar için gitar kursu,
 • Çocuklar için piyano kursu,
 • Çocuklar için keman kursu,
 • Çocuklar için bateri kursu,
 • Zarafet kursu 
 • Çocuklar için resim kursu vb. kurslar sayılabilir.

14 Yaş Kursları Adaptasyon Sorunlarını Aşmaya Yardımcı Oluyor! – 14 Yaş Çocuk Kurslarının Yararları

Ergenlik dönemlerinde çocukların başlıca sorunlarından biri, özellikle liseye geçmeleri ve bu nedenle çevrelerinde yaşanan ciddi değişimden ötürü adaptasyondur. Böylesi bir problemi aşmanın en iyi yollarından biri de çocukları ilgi alanlarına uygun aktivitelere yönlendirerek yeni deneyimler tatmalarına fırsat vermektir. Nitekim 14 yaş kursları bu açıdan çocukların yeni deneyimlere açık bir zihne sahip olması, yeni insanlarla tanışması ve yeni durumlara kolaylıkla uyum sağlayabilmesine imkan tanımaktadır. Bunun dışında 14 yaş çocuk kurslarının yararları arasında şu başlıklar da sayılabilir:

 • Çocukların hem cinsleri ve karşı cinsle sosyalleşebilecekleri sağlıklı bir ortam yaratır.
 • 14 yaş çocuk kursları dikkat ve odaklanmayı arttırarak okul başarısına da destek olur.
 • Merak ve keşif duygusunu güçlendirerek çocukları yaratıcılığa teşvik eder.
 • Mantık yürütme, soyut düşünme, olaylar arasında ilişki kurma gibi becerileri geliştirir.
 • Çocuklar, kendilerini hobileriyle veya öğrendikleri sanatla ifade edebilir.
 • 14 yaş kursları ile çocukların gerek yaşıtları gerekse büyükleri ile iletişim kurma becerileri gelişir.
 • 14 yaş kursları ve sosyal aktiviteler sayesinde çocuklar; grup içi uyum, iş birliği, yardımlaşma gibi kazanımlar edinir.

Kendini Sanatla İfade Eden Çocuklar Daha Mutlu!

Çocuklarınızın sağlıklı bir ergenlik dönemi geçirmesini, adaptasyon başta olmak üzere ergenlikte karşılaşılabilen problemleri kolaylıkla atlatmasını desteklemek istiyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi’de çocuklarımıza yalnızca fotoğraf sanatının inceliklerini aktarmakla yetinmiyor, hayatı öğretiyoruz...

Bu noktada yalnızca fotoğrafçılık kursları ile yetinmediğimizi de vurgulamak isteriz. Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Resim Akademi, Sinema Akademi ve diğer Akademilerimiz aracılığıyla çocuklarımızın ilgi alanlarına en uygun eğitim programını belirliyor, geleceğin sanatsever nesillerini yetiştiriyoruz...

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30