Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

7 Yaş Çocuk Kursları – 7 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Okul Dönemi Çocuklar İçin En İyi 7 Yaş Kursları

Çocukların okula başlama yaşı olarak ifade edebileceğimiz 7 yaş, çocuk gelişimi için en önemli dönemlerden biridir. Okula yeni başlayan çocuk hem anne babasından ayrı kalarak kendisini ebeveynleri olmaksızın ifade etmeye hem de aile dışında bir ortamda sosyalleşmeye hazırlanmalıdır. Bu nedenle 7 yaş çocuk kursları çocuğun okul hayatına alışmasını kolaylaştırmakta ve okul başarısını artırmasına da yardımcı olmalıdır.

Peki böylesine kritik bir döneme en uygun 7 çocuk kursları nelerdir? 7 yaş kursları arasında tercihte bulunurken nelere dikkat etmelisiniz? Fiziksel gelişmenin hızının önceki yaşlara göre biraz yavaşladığı ama soyut düşünmenin geliştiği bu dönemde; çocuklar başarı duygusuyla tanışmakta, başarısızlık karşısında hayal kırıklığı ve özgüvensizlik gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu nedenle 7 yaş için kurslar söz konusu olduğunda çocuğun kendisini gerçekleştirebileceği aktiviteleri tercih etmek daha faydalı olabilir.

Fotoğrafçılık Kursları Çocukların Özgüvenini Arttırıyor! – 7 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

7 yaş çocuk için kurslar söz konusu olduğunda çocuğun gereksinimlerini doğru analiz etmek büyük önem taşımaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu dönemde çocukların başarı duygusunu tatmaya, sevgi dolu bir ortamda kendilerini ifade etmeye, üretmeye ve gerçekleştirdikleri işlerden keyif almaya ihtiyaçları vardır. Özellikle zorlandıkları bir şeyi öğrendiklerini fark ettiklerinde son derece mutlu olan 7 yaş çocuğun gidebileceği kurslar hakkında düşünürken bu noktaya dikkat etmek gerekir.

Tam da bu noktada çocuk fotoğrafçılık kursları miniklerin hem kendilerini hem de içerisinde yaşadıkları dünyayı keşfetmeleri, başarı duygusunu tatmaları, dünyaya kendi perspektiflerinden bakmayı öğrenmeleri için son derece ideal bir araçtır. Kolaylıkla bir oyuna dönüştürülebilen fotoğrafçılık; çocukların gerek zihinsel gerekse fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacak keyifli bir aktivitedir. Elbette söz konusu 7 yaş için kurslar söz konusu olduğunda tek seçenek fotoğrafçılık değildir. Fotoğrafçılık dışında çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilecek 7 yaş kurs önerileri istiyorsanız:

 • Çocuk bale kursu,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Çocuklar için gitar kursu,
 • Çocuklar için piyano kursu,
 • Çocuklar için keman kursu,
 • Yaratıcı drama kursu,
 • Ritim perküsyon kursu,
 • Zarafet kursu,
 • Müzik Orff kursu vb. kurslar verilebilir.

7 Yaş Çocuk Kursları Okul Başarısını Destekliyor! – 7 Yaş Çocuk Kurslarının Yararları

Anne babalar çoğu zaman 7 yaş çocukların boş zamanlarını bile planlarken okul yaşamlarını öne alarak düşünür. Yapacakları herhangi bir aktivite okulu aksatmalarına neden olmamalı, derslere olan ilgisini veya dikkatini azaltmamalıdır. Nitekim 7 yaş çocuk kursları arasında tercihte bulunurken de bu noktaya dikkat etmek gerekir. 7 yaş fotoğrafçılık kursu programları; çocukların okul stresini azaltmaya, iletişim, esnek düşünme ve sosyalleşme gibi beceriler kazandırmaya yöneliktir, bu yönüyle okul başarısını destekler. Bunun dışında 7 yaş çocuk kurslarının yararları arasında şu noktalar da sayılabilir:

 • 7 yaş çocuk kursları keşfetme ve merak duygusunu güçlendirir.
 • Soyut düşünme becerilerini geliştirir.
 • Çocuklara kendilerini fotoğrafçılık veya diğer sanat dallarıyla ifade etmeyi öğretir.
 • Yaşıtları ve büyükleriyle sağlıklı iletişim kurmak için kazanımlar sağlar.
 • Grup içi uyum, yardımlaşma, iş birliği gibi pasif becerileri güçlendirir.

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 7 Yaş İçin Kurslar

Çocuğunuzun gelişimsel dönemine en uygun 7 yaş çocuk kursları hakkında konuştuk. Ancak 7 yaş kursları hakkında tercihte bulunurken tek dikkat etmeniz gereken bu nokta değildir. Buna ek olarak çocuğunuzun gelişimini en iyi çocuk kursları ile desteklemek istiyorsanız kurs aldığınız kurumun bazı özelliklerine dikkat etmeniz ve gerçekten kaliteli bir eğitim kurumu seçmeniz gerekir. Biz de bu nedenle 7 yaş çocuk kursları için eğitim kurumlarında aramanız gereken nitelikleri sıraladık. İşte çocuk kurslarının sahip olması gereken özellikler:

 • Öncelikle kurs merkezinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş bir kurum olduğundan emin olmalısınız.
 • Kurumdaki eğitmenler çocuk kurslarında eğitim verebilmek için pedagojik eğitim almış olmalıdır.
 • 7 yaş çocuk kursları için hazırlanan ders içerikleri hem gelişim dönemine hem de çocuğun okul yaşamını desteklemeye uygun olmalıdır.
 • 7 yaş çocuk kursları için hazırlanan içerikler konuyu oyun haline getirebilmeli, çocukların ilgisini canlı tutabilmeli ve eğlenceli olmalıdır.
 • 7 yaş çocuk kursları için çalışan eğitmenler yaş grubuyla iletişim kurma becerisine sahip olmalıdır.
 • Kurs merkezi konum itibariyle kolay ulaşılabilir, merkezi bir lokasyonda olmalıdır.

Her Çocuk Özeldir! – Seçeceğiniz Kurs Da Çocuğunuza Özel Olmalı!

7 yaş çocuğu hangi kurslara gidebilir diye düşünüyor, çocuklarınız için en iyi 7 yaş çocuk kursları hakkında araştırma mı yapıyorsunuz? Yukarıda sizler için dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettik. Ancak tüm bu faktörlere dikkat etseniz bile her çocuğun özel olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla en doğru çocuk kursu çocuğun ihtiyaçlarına göre planlanmış olandır.

Çocuklarınızın seviyesine, ihtiyaçlarına ve gelişim hızına göre özel olarak planlanmış 7 yaş çocuk kursları ile gelişimlerine ve okul yaşamlarına yardımcı olmak istiyorsanız Foto Life Akademi’ye gelin, eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla görüşün. Akademi’de çocuk fotoğrafçılık kursu dışında müzikten oyunculuğa, yaratıcı dramadan dansa kadar farklı eğitim programlarıyla sanatın büyülü dünyasını keşfediyor, çocuklarımızı sanatla iç içe yetiştiriyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30