Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

8 Yaş Çocuk Kursları – 8 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Çocuklarınızın Farkındalığını Geliştirmek İstemez Misiniz? – 8 Yaş İçin Kurslar

Birkaç yıldır okula başlamış olan çocuklar; 8 yaş döneminde artık okul yaşamının getirdiği kazanımları pratiğe dönüştürme eğilimindedir. 8 yaş çocuk kursları da bu nedenle çocukların okul yaşamıyla paralel bir biçimde ilerlemeli, mevcut kazanımları uygulayabilecekleri ve geliştirebilecekleri yeni alanlar yaratabilmelidir.

Somut işlem dönemindeki 8 yaş çocukları; nesneleri konumlandırma ve fiziksel özelliklerini algılama konusunda önceki yaşlara kıyasla ilerleme kat etmeye başlar. Artık düşünceleri de mantık açısından çok daha kurallıdır. Aynı zamanda üretkenliğin de giderek arttığı bu dönemde anne babaların başarı odaklı değil, gayret odaklı bir ödül mekanizması geliştirmesi de büyük önem taşır. Yalnızca başarının övüldüğü durumlarda çocuklar tek önemli olanın bu olduğunu sanabilirken gayretin ödüllendirilmesi çocukların merak ve keşfetme duygularını güçlendirmektedir.

Peki gelişim özellikleri bu yönde olan 8 yaş için kurslar açısından konuşursak hangileri en uygundur? 8 yaş çocuğu hangi kursa gönderilmeli? 8 yaş kursları arasında tercihte bulunurken nelere dikkat etmek gerekir? Anne babalar için tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

Fotoğrafçılık Kursları Çocukların Farkındalığını Arttırıyor! – 8 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

8 yaş çocuk kursları söz konusu olduğunda çocuğun gereksinimlerini doğru analiz etmek büyük önem taşımaktadır. Yukarıda da vurguladığımız gibi bu dönemde çocukların üretkenliği ciddi oranda artmaya başlamaktadır. Bununla birlikte nesne ve çevre algıları da gelişmektedir. Hemen fark edebileceğiniz üzere bu iki gelişimsel yönü bir araya getirebilecek en güzel aktivitelerden biri fotoğrafçılıktır. Fotoğrafçılık kursu ile çocuklar hem kendi üretkenliklerini ve yeteneklerini sergileme şansı bulurken hem de dünyaya dair farkındalıklarını arttırabilmektedir.

Elbette söz konusu 8 yaş için kurslar olduğunda tek seçenek fotoğrafçılık değildir. Fotoğrafçılık dışında çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilecek 8 yaş kurs önerileri istiyorsanız:

 • Çocuk bale kursu,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Çocuklar için gitar kursu,
 • Çocuklar için piyano kursu,
 • Çocuklar için keman kursu,
 • Yaratıcı drama kursu,
 • Ritim perküsyon kursu,
 • Zarafet kursu,
 • Müzik Orff kursu vb. kurslar sayılabilir.

8 Yaş Çocuk Kursları Bilişsel Gelişimi Destekliyor! – 8 Yaş Çocuk Kurslarının Yararları

8 yaş kursları hakkında konuşurken vurgulanması gereken en önemli noktalardan biri bilişsel ve zihinsel gelişime olan katkılarıdır. 8 yaş döneminde pedagoglar ebeveynlere bilişsel gelişimi desteklemek için genellikle kitap okuma gibi etkinlikler önerir. Ancak enerjik çocukları kitabın başına oturtmak pek de kolay değildir. Elbette 8 yaş çocuk kursları ve fotoğrafçılık kursu kitap okumanın bir alternatifi sayılamaz, yine de çocuklarınızın bilişsel gelişimini farklı bir yönden desteklemek istiyorsanız en ideal seçeneklerden biridir. Bunun dışında 8 yaş çocuk kurslarının yararları arasında şunları da vurgulamak gerekir:

 • 8 yaş çocuk kursları odaklanma ve dikkat süresini arttırır. Okul başarısına destek olur.
 • Keşfetme ve merak duygusunu güçlendirir.
 • Soyut düşünme becerilerini geliştirir.
 • Çocuklara kendilerini fotoğrafçılık veya diğer sanat dallarıyla ifade etmeyi öğretir.
 • Yaşıtları ve büyükleriyle sağlıklı iletişim kurmak için kazanımlar sağlar.
 • Grup içi uyum, yardımlaşma, iş birliği gibi pasif becerileri güçlendirir.

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 8 Yaş İçin Kurslar

Gelişimsel açıdan 8 yaş için en ideal kurslar hangileri, bu soruya yanıt vermeye çalıştık. Ancak 8 yaş için kurs seçerken tek dikkat etmeniz gereken noktanın bu olmadığını vurgulayalım. Yalnızca çocuğunuzun ihtiyaçları değil, eğitim kurumunun bu ihtiyaçları ne derece karşılayabildiği de aynı derece önemlidir. Bu nedenle 8 yaş çocuk kursları arasında tercihte bulunurken şu özelliklere dikkat edin:

 • Öncelikle kurs merkezinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş bir kurum olduğundan emin olmalısınız.
 • Kurumdaki eğitmenler çocuk kurslarında eğitim verebilmek için pedagojik eğitim almış olmalıdır.
 • 8 yaş çocuk kursları için hazırlanan ders içerikleri hem gelişim dönemine hem de çocuğun okul yaşamını desteklemeye uygun olmalıdır.
 • 8 yaş çocuk kursları için hazırlanan içerikler konuyu oyun haline getirebilmeli, çocukların ilgisini canlı tutabilmeli ve eğlenceli olmalıdır.
 • 8 yaş çocuk kursları için çalışan eğitmenler yaş grubuyla iletişim kurma becerisine sahip olmalıdır.
 • Kurs merkezi konum itibariyle kolay ulaşılabilir, merkezi bir lokasyonda olmalıdır.

Çocuklarınıza En İyisini Armağan Edin!

Her ne kadar 8 yaş çocuk kursları arasında çocuğunuz için en faydalı olabilecek seçenekler hakkında bilgi vermiş olsak da unutmayın ki her çocuk özeldir ve farklı ihtiyaçları vardır. Siz de çocuğunuz için kurs seçimi yaparken her çocuğun gelişim hızının, ilgi alanlarının ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu unutmayın.

Foto Life Akademi’de deneyimli eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla gerek kurs öncesi gerek kurs sırasında çocuklarımızın gelişimsel ihtiyaçlarını analiz ediyor, anne babaları bilgilendiriyor, almaları gereken fotoğrafçılık kursuna birlikte karar veriyoruz. Ayrıca fotoğrafçılığa ilgi duymayan çocuklarımız Bale Akademi, Dans Akademi, Müzik Akademi, Sinema Akademi gibi diğer Akademilerimizle farklı çocuk kursları sunuyor, geleceğin özgüvenli, başarılı ve her şeyden önemlisi mutlu bireylerini yetiştirdiğimizden emin oluyoruz...

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30