Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Açık Havada Yapılacak Aktiviteler

Dışarı Çıkın, Yaşamın Tadını Çıkarın! – Açık Hava Etkinlikleri

İşiniz bütün gün bilgisayar başında oturmanıza neden oluyorsa, sağlığınız konusunda endişeli olmanız son derece doğaldır. Ancak, herkes bunu telafi etmek için spor salonlarına gitmeyi tercih etmez. Açık hava aktiviteleri İstanbul gibi metropollerin kent yaşamlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bilhassa İstanbul’da yaşıyorsanız açık havada yapılacak aktiviteler açısından bolca seçeneğiniz olduğu bir gerçektir!

Elbette evde yapacağınız egzersizler de hareketsiz bir iş yaşamını telafi etmek için iyi bir fikir olabilir. Ancak kabul edelim, hele ki görebileceğiniz güzel yerler varsa dışarı çıkmanın daha davetkar bir yönü de vardır. Üstelik dışarı aktiviteleri yalnızca fiziksel anlamda sağlığınızı değil, ruh halinizi de olumlu etkileyebilir. .

Bunları Denediniz Mi? – Açık Havada Yapılacak Aktiviteler

Çocuklar, açık hava severler ve aktif aileler, daha iyi havaların gelmesini beklemek için bir eve tıkılıp kalmaktan nefret eder. Ancak açık hava etkinlikleri için yalnızca yaz sezonunu beklemek zorunda değilsiniz. Aksine yılın her döneminde yapabileceğiniz dışarı aktiviteleri de mevcuttur. 

  • Golf – Açık Hava Etkinlikleri

Golf, her yaştan insanın da zevk alabileceği düşük efor gerektiren fiziksel aktivitelerden biridir. Çoğu zaman burun kıvrılsa da aslında son derece eğlenceli olduğunu da unutmamak gerekir. Son dönemde başta İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı noktalarında golf oynayabileceğiniz halka açık merkezler var. Bir hafta sonu göz atmanız keyifli olabilir.

  • Bisiklet – Açık Hava Aktiviteleri İstanbul

Bisiklete binmek vücut için yorucu görünebilir, ancak bisiklet bir bariyer görevi gördüğünden, aynı zamanda nispeten düşük etkili bir aerobik egzersizdir. Koşmanın eklemleriniz için en azından başlangıçta çok yıpratıcı olduğunu düşünüyorsanız bunun yerine bisiklet sürmeyi deneyebilirsiniz. Elbette İstanbul söz konusu olduğunda trafikten ziyade büyük şehir parklarındaki bisiklet yollarını denemenizi öneririz.

  • Balık Tutmak – Açık Hava Etkinlikleri

Açık hava etkinlikleri İstanbul'da çok fazla seçeneğe sahip. Ailenizle birlikte yapacağınız bir hobi için balık tutmak son derece iyi bir fikir olabilir. Balık tutmak sadece güneşli bir öğleden sonrayı geçirmek için harika bir yol değil, aynı zamanda onlara hazırlık ve sabrın değerini de öğretecek bir egzersizdir. İlk yakalayacakları balığın heyecanından bahsetmiyoruz bile...

  • Jogging – Açık Hava Etkinlikleri

Açık havada yapılacak aktiviteler denince akla gelen etkinlikler arasında jogging her zaman pratik bir yere sahiptir. Her şeyden önce güvenilir bir ayakkabı dışında başka hiçbir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Ayrıca basitliğine karşılık sağlık açısından faydaları da tartışılmazdır.

  • Tenis - Açık Hava Etkinlikleri

Açık havada yapılacak aktivitelerden bir diğeri de tenis. İsterseniz belediye parklarında yer alan tenis kortlarında isterseniz de özel  kortlarda gönlünüzce tenis oynayabilirsiniz. Masa tenisini daha çok seviyorsanız da dışarı aktiviteleri olarak masa tenisini tercih edebilirsiniz. 

  • Fotoğraf Gezileri – Açık Hava Aktiviteleri İstanbul

İstanbul gibi tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir şehirde yaşıyorsanız fotoğraf gezileri, boş zamanlarınızı değerlendirmek için yapabileceğiniz en iyi açık hava etkinlikleri arasındadır. Makinenizi alın ve kentin güzelliklerini keşfe çıkın! Bunun için beklemek zorunda değilsiniz...

Makinelerimizle İstanbul Turuna Çıkıyoruz!

Bir fotoğrafçılık kursu ile İstanbul turunu bir araya getirmek, iki sevdiğiniz aktiviteyi birlikte gerçekleştirmek istemez misiniz? Foto Life Akademi olarak fotoğrafçılık derslerimizi dört duvar arasındaki uygulamalarla sınırlı tutmuyor, makinemizi alarak sokaklara çıkıyor, İstanbul’un en güzel köşelerini fotoğraflayarak hem dış çekimin inceliklerini öğreniyor hem de kentin güzelliklerine tanıklık ediyoruz.

Siz de fotoğraf gezileri ile zenginleşen keyifli bir fotoğrafçılık kursu almak istemez misiniz? Foto Life Akademi ailesinin bir parçası olun, yeteneklerinizi geliştirirken eğlenmeyi de ihmal etmeyin!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30