Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Çocuklarınızla Doğru Şekilde İletişim Kurun!

Söz konusu ergenlerle iletişim kurmak olduğunda günümüzde bile pek çok anne babanın yanlış kanaatlere sahip olduğunu görmek zor değildir. Öyle ki kimi zaman anne babalardan “tüm gün bilgisayarıyla/telefonuyla uğraşıyor, keyfi yerinde” gibi cümleler duyabilirsiniz. Halbuki tüm bunların bir aktivite olduğunu görmezden gelmek mümkün olmasa da aileler için de ergenlerle yapılacak etkinlikler olduğunu unutmamak gerekir. 

Evet, kabul ediyoruz. Ergenlik dönemindeyken çocuklarınızla iletişim kurmak ve birlikte vakit geçirmek pek kolay değildir! Yine de çocuklarınızın gelişimini, ilgilerini çekecek farklı ergen etkinlikleri ile çekebileceğinizi unutmayın. Aşağıda sizlere bunlardan bazılarını önerdik...

Neden Bunları Denemiyorsunuz? – Birlikte Yapabileceğiniz Ergen Aktiviteleri

Siz de çocuğuyla daha fazla vakit geçirmek isteyen anne babalardansanız aşağıda saydığımız etkinlik önerilerine göz atmanızı öneririz. Ergenler için etkinlik bulabilmek çoğu zaman zordur, ancak ilgi alanlarını doğru keşfedebildiğiniz takdirde emin olun severek size katılacaklardır. İşte ergenlerle yapılacak etkinlikler:

  • Doğa gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Özellikle çocuğunuzun son zamanlarda biraz içine kapandığını düşünüyorsanız doğa gezileri ergen etkinlikleri için kusursuz bir öneri olabilir. Ailecek yapacağınız bir piknik veya bir yürüyüş herkesin moralini yerine getirecektir.

  • Konserler – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Ergenlik dönemindeki her çocuğun favori bir şarkıcısı vardır. Çocuğunuzun müzik zevkini keşfetmeye hazır mısınız? Birlikte bir konsere gitmek son derece eğlenceli olabilir.

  • Sergiler ve Müze Gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Çocuğunuzun sanatla daha içli dışlı büyümesini istiyorsanız sergiler ve müze gezileri iyi bir alternatiftir. Ancak unutmayın ergen aktiviteleri diye kendi zevklerinizi çocuğunuza dayatmamalısınız...

  • Fotoğraf Gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Akıllı telefonların gelişmesiyle günümüzde herkes biraz fotoğrafçı oldu! Çocuğunuzun da büyük olasılıkla fotoğraf çekmeyi sevdiğini varsayabilirsiniz. Birlikte bir kent gezisi planlayıp şehrin eşsiz manzaralarını birlikte fotoğraflamak iyi bir plan değil mi?

Seçtiğiniz Etkinlikler Sizin Değil, Çocuklarınızın İlgi Alanına Uygun Olmalı!

Yukarıda bu konuya kısaca değinmiştik, ancak ayrıca bahsetmenin önemli olacağına inanıyoruz. Pek çok anne babanın ergenlerle yapılacak etkinlikler söz konusu olduğunda yaptıkları en büyük hata; kendi gençliklerinde yapmayı sevdikleri şeyleri çocuklarının da seveceklerini varsaymalarıdır. Bu kimi durumlarda doğru olabilir, ancak zamanın değiştiğini de unutmayın! Bu nedenle çocuğunuza kendi sevdiğiniz aktiviteleri değil, onların ilgi alanlarına uygun seçimler sunmalısınız.

Birlikte Fotoğrafçılık Kursu Almaya Ne Dersiniz?

Hem kendinizi hem de çocuğunuzu belli bir alanda geliştirmek için eğitim almak kulağa bir an için eğlenceli bir etkinlik planı gibi gelmeyebilir. Ama bizim önerimiz bunu tekrar düşünmeniz! Foto Life Akademi’de fotoğrafçılığı yalnızca teorik bir husus olarak görmüyor, makinemizi elimize alarak sürekli fotoğraflar çekiyor, kendimizi eğlenceli uygulamalarla geliştiriyoruz.

Hem çocuğunuzla birlikte vakit geçirin hem de birlikte fotoğrafçılık yeteneklerinizi geliştirin. Nereden baksanız kazanç gibi gözüküyor! Gelin, sizin için en iyi eğitim programını eğitim danışmanlarımızla planlayalım; vakit kaybetmeden keyifli bir dünyaya adım atın...

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30