Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Üniversite Fotoğraf Gezileri

İstanbul Yeni Fotoğrafçılarını Bekliyor!

Fotoğrafçılık, belki de doğası gereği her zaman seyahat tutkusuyla iç içe olmuştur. Nasıl olmasın ki? Her fotoğrafçı mucizevi pek çok anı ve güzelliği fotoğraf kareleriyle betimlemek ister. Elbette bu anların daha fazlasını yakalamak istiyorsanız evinizden dışarı çıkmanız ve deyim yerindeyse bu türden anları kovalamanız gerekir. Bu bazen gerçekleşir, bazen de gerçekleşmez; ama aramadan bulamayacağınız açıktır...

Tam da bu nedenle son yıllarda ülkemizde başta üniversite fotoğraf gezileri olmak üzere ilköğretimden akademiye kadar pek çok okul öğrencilerine fotoğraf turu ve buna benzer etkinlikler sunarak yaşadıkları bölgenin güzelliklerini keşfetme ve aynı zamanda fotoğrafçılık yeteneklerini test etme olanağı sağlamaktadır. Peki üniversite fotoğraf gezileri İstanbul’un en çok hangi semtlerinde keyifli? Fotoğraf gezileri üniversite öğrencilerine neler katıyor? Tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

Fotoğraf Çekmek Ayrıntıları Görebilmektir! – Üniversite Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Bakmakla görmenin farklı şeyler olduğuna dair artık klişe kabul edebileceğimiz vecizelere daha önce duymuş olmanız muhtemeldir. Ancak bize öyle geliyor ki bu sözün fotoğrafçılık kadar geçerli olduğu başka bir alan yoktur. Bir fotoğrafçının asıl işi; tüm teknik ve teorik detayların ötesinde baktığı yeri kendi bakış açısıyla bir karenin içerisine taşıyabilmesidir. Bu noktada fotoğraf gezileri üniversite öğrencilerine her şeyden önce gerçekten görebilmeyi öğretmek için iyi bir başlangıçtır. Elbette üniversite fotoğraf gezileri ve faydaları hakkında konuşurken yalnızca bunu vurgulamak büyük bir haksızlık olur. İşte fotoğraf gezisi üniversite öğrencileri için neden önemli sorusuna verebileceğimiz diğer yanıtlar:

 • Üniversite fotoğraf gezileri ile eğitim aldığınız kentin güzelliklerini bizzat keşfedebilir, şehri yakından tanıyabilirsiniz.
 • Fotoğraf sanatıyla geç olmadan tanışabilir, hobileriniz arasına bir yenisini eklemenin yanı sıra belki de gelecekteki mesleğinizi bulmuş olabilirsiniz.
 • Üniversite fotoğraf gezisi etkinlikleriyle sizin gibi fotoğraf sanatına ilgi duyan yeni insanlarla tanışabilir, sosyalleşebilir, hayata karışabilirsiniz.
 • Fotoğraf sanatı aracılığıyla kültürel bir atmosferin zenginliğini deneyimleyebilirsiniz.
 • Okul dışı öğrenme fırsatları bulabilir, yeni düşünme şekilleriyle tanışabilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.
 • Üniversite fotoğraf gezileri ile fotoğraf tutkunuzu gerçek bir beceriye dönüştürebilir, özgüven kazanabilir, bu işe yeteneğiniz olup olmadığına dair fikir edinebilirsiniz.

Üniversite Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En İyi Semtleri

Fotoğraf gezileri lise öğrencileri için ne gibi avantajlara sahip sorusuna yanıt verdik. Peki İstanbul’un fotoğraf gezileri için en uygun semtleri neler? Üniversite fotoğraf gezileri İstanbul gibi tarihi ve doğal güzelliklerin adeta birbiriyle rekabet ettiği bir metropol söz konusu olduğunda itiraf etmek gerekir ki çok daha keyifli bir hale gelmektedir. Nitekim bu nedenle pek çok okul bu durumu bir fırsata çevirmekte, üniversite fotoğraf gezileri ile öğrencilerine keyifli bir aktivite gerçekleştirme şansı sunmaktadır. İşte İstanbul üniversite fotoğraf gezileri için en uygun semtler:

 • Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi,
 • Galata Kulesi,
 • Eminönü, Süleymaniye, Sultanahmet ve tarihi sur içi İstanbul semtleri,
 • Balat,
 • Emirgan,
 • Ortaköy,
 • Büyükada ve Adalar,
 • Nişantaşı, Akaretler, Teşvikiye ve Ihlamur Kasrı,
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Atatürk Arboretumu,
 • Kuzguncuk vb.

Hem Tekniğimizi Geliştiriyor Hem İstanbul’u Keşfediyoruz!

15 yıllık eğitim tecrübemizin bize öğrettiği bir gerçek varsa o da fotoğrafçılığın asla dört duvar arasındaki teorik derslere hapsedilemeyeceğidir. Biz de Foto Life Akademi olarak bu nedenle fotoğrafçılık kursu derslerimizi daima eğitim merkezimizin dışına taşıyor, tekniğimizi geliştirmek için İstanbul’un eşsiz semtlerini ziyaret ediyor, öğrencilerimizle birlikte fotoğraflar çekiyoruz.

Fotoğraflarımızda çerceveleme, ilgi merkezi, altım kesim, belirginlik, yalınlık, derinlik, perspektif, net alan derinliği, boyutlar, denge/oranlar, boşluklar, form/biçim, doku, ritim, dinamizm, uyum, görsel bağ, kritik an, yaşam ögesi, ufuk çizgisi, renk, kontrast, yansıma, doğrultu/yön, grafik kompozisyon gibi temelleri nasıl kullanacağımızı uygulamalı bir biçimde öğreniyor, İstanbul gezileri ile hem keyifli anılar biriktiriyor hem de bir fotoğrafçı olarak tekniğimizi geliştiriyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30