Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Türkiye'de En Cool Instagram Fotoğrafları

Binlerce Beğeni Alan Fotoğrafların Sırrı Doğru Mekan!

Türkiye’nin her köşesi cennet, her yeri fotoğraf stüdyosu. Muhteşem bir coğrafyaya sahip olan ülkemizin tarihi ve doğal güzellikleri saymakla bitmiyor. Her şehrin kültürel ve doğal zenginlikleri bir başka. Son yıllarda popüler olan Instagram’la birlikte ülkemizin güzellikleri de daha fazla dikkat çekmeye başladı. Instagram fenomenlerinin ve bloggerların da etkisiyle adını duyduğumuz ancak görmediğimiz yüzlerce eşsiz lokasyondan haberimiz oldu.

Peki Instagram fotoğraflarında sık sık gördüğümüz, Instagram fotoğrafı çekilecek yerler hangileri?Gelin, siz de Türkiye'de fotoğraf çekilecek yerler listemize bir göz gezdirin. Keşfetmediğiniz yerleri sevdiklerinizle birlikte görün, Instagram’da paylaşacağınız birbirinden güzel fotoğraflar çekin…

1.    Salda Gölü, Burdur

Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü, Instagram fotoğrafı çekilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Şu sıralar baya revaçta olan Salda Gölü, Türkiye'de fotoğraf çekilecek yerlerden biri olduğu için özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Salda’ya gelen herkes fotoğraf çekiyor. Siz de Instagram hesabınızda hem gölün güzelliğini paylaşabilir hem de cool fotoğraflar çektirebilirsiniz.

2.    Lavanta Tarlaları, Isparta

Lavanta tarlaları da Türkiye’de fotoğraf çekilecek yerler denince akla ilk gelen destinasyonlardan oluyor. Temmuz ayının ortasında lavanta hasadı yapılan tarlaya Haziran ve Temmuz ayında giderek binlerce beğeni alacak fotoğraflar çekebilirsiniz.

3.    Kelebekler Vadisi, Fethiye, Muğla

Türkiye’nin fotoğraf çekilecek yerleri saymakla bitmez! Kelebekler Vadisi de özellikle genç nüfusun tatil için tercih ettiği lokasyonlardan biri olmanın yanında muhteşem manzarasıyla dikkat çekiyor. Vadinin tepesinde fotoğraf çektirmek de çok moda burada. Instagram fotoğrafı çekilecek yerlerden biri olan Kelebekler vadisi, gittiğinizde hayran kalacağınız bir lokasyon!

4.    Kabak Koyu, Fethiye, Muğla

Instagram fotoğrafı çekilecek en iyi yerler genelde yazlık ilçeler. Keyifli bir tatil yaparken Instagram’da cool fotoğraflar paylaşmak isteyenler için Kabak Koyu güzel bir adres. Dünyanın koruma altına alınan 100 dağı arasında yer alan Babadağ’ın eteklerinde yer alan Kabak Koyu’nda otantik bir tatil yaparak bungalov ve çadırlarda kalabilir, manzarayı ve keyifli anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

5.    Gito Yaylası, Rize

Son yıllarda Rize’nin yaylaları çok meşhur oldu. Instagram’da sık sık yayla fotoğrafları görüyoruz artık. Türkiye’de fotoğraf çekilecek yerler arasında olmazsa olmazlardan Gito Yaylası’nda doğa ile bütünleşeceğiniz, yeşile ve maviye doyacağınız bir tatil yapabilirisiniz. Aynı zamanda cool fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmezsiniz…

6.    Gelidonya Feneri, Kumluca, Antalya

İsmini, Likya dilinde kırlangıç anlamına gelen "kaledonya" kelimesinden alan Gelidonya Feneri, Instagram fotoğrafı çekilecek yerler arasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz bir destinasyon. Yarım saatlik bir yürüyüş sonrası çıkacağınız fenerde muhteşem manzarayı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz.

7.    Tuz Gölü

Fotoğrafçıların da sıklıkla tercih ettiği, Türkiye’nin en kurak ancak en iyi fotoğraf çekilen yerlerinden biri olan Tuz Gölü, bembeyaz bir manzarayla sizi karşılayacak. Uçsuz bucaksız fotoğraflar çekmek ve bunları Instagram’da paylaşmak isterseniz rotanızı İç Anadolu’ya çevirin.

8.    Çıldır Gölü, Ardahan

Muhteşem kış fotoğrafları tabi ki Doğu Anadolu’dan çıkar. Kışın gidip görmenizi önerdiğimiz, fotoğrafçıların da çok sevdiği lokasyonlardan biri olan Çıldır Gölü’nde harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu masalsı görüntü sizi büyüleyecek.

9.    İshak Paşa Sarayı, Ağrı

Doğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Ağrı’da turistlerin gözdesi olan İshak Paşa Sarayı da Instagram fotoğrafı çekilecek yerler listemizde! Rotanızı doğuya çevirdiğinizde mutlaka bu sarayda fotoğraf çekin. İnanılmaz kareler elde edeceksiniz.

10. Akyaka, Muğla

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı, huzur dolu bir belde olan Akyaka, tatilcilerin uğrak yeri olmakla birlikte fotoğrafçılar için de bulunmaz bir nimettir. Güzelliğiyle dikkat çeken bir koy olan Akyaka, Instagram’da beğeni alacak fotoğraflar için kaçırılmayacak bir lokasyondur.

Instagram fotoğrafı çekilecek yerler listemiz uzar gider… Bursa’da Gölyazı, Trabzon’da Hıdırnebi Yaylası, Ayvalık’ta Cunda Yel Değirmeni, Bartın’da Amasra, Rize’de Pokut Yaylası, Aydın’da Herakleia (Latmos) Antik Kenti, Çanakkale’de Polente Feneri Türkiye’de fotoğraf çekilecek en iyi yerler arasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz destinasyonlar. Türkiye’nin fotoğraf çekilecek yerlerinde en cool Instagram fotoğraflarını siz çekeceksiniz…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30