Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30
Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Mobil Fotoğrafçılık Kursu

Cebinizde Bir Fotoğrafçı Var!

Akıllı telefonlarınızla etkileyici fotoğraflar çekmek, anlık mutlulukları ve duyguları yakalamak istiyorsanız mobil fotoğrafçılık tam size göre!

“Keşke fotoğraf makinem yanımda olsaydı.” dememek, kilolarca ağırlıktaki fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı her yere taşımak zorunda kalmamak, binlerce lira vererek aldığınız akıllı telefonların kameralarından yararlanmak için Mobil Fotoğrafçılık atölyemize gelin! 2 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 7 hafta toplamda 20 saat uygulamalı mobil fotoğrafçılık kursumuzda cep telefonu kamerasıyla harikalar yaratmayı öğrenin. Avrupa standartlarında, uygulamalı ve %100 öğrenme garantili eğitimlerimizle tanışın!

Sosyal medya hesaplarınızda binlerce beğeni alacak fotoğraflar çekmek, anları kaçırmamak için Mobil Fotoğrafçılık Eğitimimize katılın, akıllı telefonlarınızın ve teknolojinin sınırlarını zorlayın…

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Cep Telefonlarınızla Profesyonel Fotoğraflar Çekin!

1.Hafta 1.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Cebinizde bir fotoğrafçı taşıyorsunuz! Mobil fotoğrafçılığın tarihine ve mobil kameralarla çekim tekniklerine yakından bakarak eğitime başlıyoruz…

1.Hafta mobil fotoğrafçılık kursu programında; Son yılların popüler trendi mobil fotoğrafçılık nedir? Mobil fotoğrafçılığın tarihi gelişimi nasıl olmuştur? Cep telefonları hayatımızın hakimi mi? Mobil fotoğrafçılık yapan fotoğrafçıların dünya ve Türkiye’den örnekleri kimler? Mobil kameraların çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen cep telefonu markaları hangileri? Keskin ve net fotoğraflarda mobil lensin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Mobil Tripod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Yedekleme ve arşivleme nasıl yapılır? Fotoğraflar farklı bir telefona ve bilgisayara nasıl aktarılır? gibi konuları işleyerek mobil fotoğrafçılık hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

1. haftada mobil fotoğrafçılıkta kamera özelliklerini, kullanabileceğiniz mobil lens türlerini öğrenmiş olacak, kendiniz için en doğru akıllı telefonu belirleyebilecek, çekim türüne göre hangi telefon kameraları ve modelleri kullanılır öğreneceksiniz.

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi

1.Hafta 2.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Mobil fotoğrafçılıkta kameranızın teknik özelliklerini öğreneceğiniz, temel ayarlarını yapacağınız ve ilk fotoğraflarınızı çekeceğiniz bir hafta sizi bekliyor!

1.haftanın devamında; Mobil fotoğrafçılıkta diyafram, enstantane, ISO ne işe yarar, fotoğrafa olan etkisi nedir? Mobil fotoğraflar için diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? RGB - sRGB renk uzaylarından hangisi kullanılmalı ve neden? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Görüntü kalitesi RAW mı Jpeg mi olmalı? Doğru pozlama nedir? Mobil fotoğrafçılar için görüntü üretmek ve kaydetmek, kaydedilmiş görüntüleri son haline getirmek için hangi uygulamalar gerekli? Uygulamaları indirmek için Store nasıl kullanılır? “Selective Adjust” (seçmeli ayar) ve “Center Focus” (merkez odak) araçları olan uygulamalar neler? Ayrı ışık/odak ayarı ve kilidi, tam ekran deklanşör ve zaman ayarlayıcısı olan uygulamalar neler? Ekran aydınlığı ayarları, B&W modu özellikleri olan uygulamalar hangileri? Yüksek çözünürlükte kare fotoğraf çekmek için kullanılan uygulamalar neler? Değişen filmler ve lensler ile fotoğraf çekmeyi sağlayan uygulamalar hangileri? konularını işliyoruz.

1.haftada akıllı telefonlarınızla fotoğraf çekmeye hazır hale gelecek, mobil uygulamalardan yararlanarak çekim yaparken ve fotoğraf düzenlerken profesyonel işler ortaya çıkaracaksınız…

Uluslararası Eğitim Standardı

2.Hafta Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Mobil fotoğrafçılıkta ışığın ve kompozisyonun önemini öğreniyoruz! Doğal ve yapay ışık kaynaklarını doğru kullanarak etkileyici kompozisyonlar yaratıyor, makineyle çekilmiş gibi sonuçlar elde ediyoruz…

2.haftada; Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı ne ifade eder? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Mobil fotoğrafçılıkta doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Rembrant ile portre çekimi nasıl yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Çekilecek objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı mobil fotoğrafçılıkta nasıl uygulanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Yemek, ürün ve still life fotoğraflar nasıl çekilir? Arka fon nasıl yerleştirilir? Doğal fonlar nasıl değerlendirilir? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? başlıklı konuları işleyeceğiz.

2. haftanın sonunda ışığı doğru kullanmayı, mobil fotoğrafçılıkta hikaye yaratmayı, renkleri ve doğal fonları fotoğrafın mesajına göre şekillendirmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Ders Telafi İmkanı

Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

3.Hafta Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Teoriği pratiğe dökme zamanı, uygulama haftası! Işığımızı ve kompozisyonumuzu ayarlıyor, fotoğraf makinesi ile çekilmiş hissi veren kareler yakalıyoruz.

Mobil fotoğrafçılık kursu programımızda 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 3 saat uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz. 3.haftamızda; farklı sahne türlerinde farklı modlarda çekim yaparak fotoğrafa etkilerini deneyimliyoruz. Geniş açı ve balık gözü ne zaman kullanılır? Mobil tripod nasıl kullanılır? Portre, makro, panorama, manzara, mimari fotoğraflar telefonla nasıl çekilir? sorularının cevabını uygulamalı olarak veriyor, beyaz ayarı yapmayı, keskinlik ve doygunluk yaratmayı ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net ya da arka planı flu fotoğraflar için hangi ayarları kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek mobil kameralarla daha etkili fotoğraflar yaratıyoruz.

3.haftanın sonunda mobil fotoğrafçılık için gerekli olan tüm teknik detayları öğrenmiş, daha güçlü fotoğraflar için yardımcı ekipmanların ve bakış açısının ne kadar önemli olduğunu kavramış olacaksınız.

Öğrenme Garantisi

4.Hafta 1.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Mobil kameralarla daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığı ve modelimizi konumlandırmayı sahada öğreniyoruz! Mobil fotoğrafçılıkta modelli çekim uygulamamıza başlıyoruz!

4.haftada; Emirgan’da uygulamalı çekim yaparak dış mekândaki doğal ışık kaynağımızından gelen ışığın yönüne göre modelimizi konumlandırıyor, parlaklığına ve rengine göre telefonumuzun ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Yüksek ve düşük ışıkta çekilen fotoğrafları değerlendiriyoruz. Işık ve gölgeyi kullanarak fotoğrafa derinlik kazandırmayı ve 3 boyutlu fotoğraf elde etmeyi öğreniyoruz. Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Modelin beden dilini fotoğrafın mesajına göre nasıl yönlendireceksiniz? Birden fazla modelin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Modeliniz fotoğraflarda neden kilolu ve kısa boylu çıkar? Temel duruş şekilleri nelerdir? sorularının cevabını veriyoruz.

4.haftanın sonunda modelli çekim yapmayı öğrenmiş, iyi bir fotoğrafçı olmak için fotoğraf makinesine gerek olmadığını görmüş olacaksınız. Mobil kameralarla başarılı kareler yakalayacaksınız!

Ders Telafi İmkanı

4.Hafta 2.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Mobil kameraları kullanarak uzun pozlama yapıyor, kadrajımızı şehrin ışıklarına çevirerek sürpriz kareler yakalıyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık kursu 4.haftasında eğitimimize devam ederek kursiyerlerimiz ile Emirgan Sahili’nde gece çekimi yapıyoruz. Gece fotoğrafı için mobil kamera ayarları nasıl yapılır? Düşük ışıkta fotoğraf çekmek zor mu? Işıkla boyama tekniği nedir ve fotoğrafa ne anlam katar? Uzun pozlama nedir ve nasıl yapılır? Pozlama değeri nasıl ayarlanır? Cep telefonlarıyla uzun pozlama yapmak için hangi ekipmanlar gerekir? Uzun pozlamada hangi çekim modu kullanılır? Titreşim önleyici, lens seçimi, filtre tercihi nasıl olmalı? Mobil tripod nasıl kullanılır? Altın saatler ve mavi saatler pozlaması nedir? Pozlamada histogram kullanımı nasıl olur? konularını uygulamalı olarak işliyoruz.

4.haftanın sonunda cep telefonlarınızla gece çekimi yapmayı öğrenmiş olacak, ışıkla boyama tekniğinde uzmanlaşarak gökyüzünün masalsı atmosferini fotoğraflarınızda yaşatacaksınız.

Fotoğraf Gezileri

Mobil Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıt Fırsatı %50 İndirim

Hemen Kayıt Ol

5.Hafta Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Mobil fotoğrafçılıkta portre olmazsa olmaz! En iyi Selfie’leri çekmek, mutlulukları ve hüzünleri fotoğrafla anlatmak için yine sahaya iniyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık kursu 5.haftasında öğrencilerimizle birlikte Balat’ta çekim yapmaya gidiyoruz. Cep telefonu kameralarımızı sokaklara, tarihi ahşap evlere, insanlara, kutsal mekanlara çevirerek konumuza bakış açısı kazandırıyor, iyi bir kompozisyonun özelliklerini yaşayarak öğreniyor, renk ve ışığı kullanıyor, ritim ve doku yaratarak uyum ve kontrastın bir fotoğrafı nasıl değiştirebileceğini gözlemliyoruz. Fotoğraf kompozisyonuna alternatif yaklaşımlar nelerdir? Kompozisyonda ekipman kullanımı neden önemlidir? Fotoğrafta yaratıcılığı geliştirmek için hangi kompozisyon teknikleri kullanılır? Anlar nasıl yakalanır? Cep telefonuyla portre nasıl çekilir? başlıklarıyla keyifli bir eğitim geçiriyoruz.

5.haftanın sonunda mobil kameralarla anları yakalamayı öğrenecek, yüzleri, bakışları ve duyguları anlamlı kurgularla fotoğraf karelerinize yansıtacaksınız!

Sosyal Etkinlikler

6.Hafta 1.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Sıra geldi çektiğimiz fotoğrafları değerlendirmeye… Cep telefonlarınızla çektiğiniz fotoğraflardaki sanatsal ve teknik eksikliklere değiniyoruz.

6.hafta Mobil fotoğrafçılık kursumuzda; ilk haftadan itibaren çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyor, fotoğrafçılık eğitimi almak isteyen öğrencilerimize ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun hobi ve mesleki eğitimlerimiz ile fotoğraf gezilerimiz ve sergi çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Çekilen fotoğraflar arasından en iyilerini seçerek Apple ve Android telefonlara özel fotoğraf düzenleme programlarını indirerek temel görsel düzenleme ve Retouch konularına değiniyoruz.

Cep telefonlarınızda profesyonel düzeyde fotoğraflar çekmenin yanında sanatsal bakış açkınızı da geliştirecek, fotoğraf çekmenin keyfine varacaksınız!

Whorkshoplar

6.Hafta 2.Bölüm Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Çektiğimiz fotoğrafları düzenlemeye başlıyoruz! Mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla fotoğraflarımızın görsel kalitesini arttırıyoruz!

6.hafta Mobil Fotoğrafçılık Kursu programında; Akıllı telefonlar için hangi fotoğraf düzenleme uygulamaları vardır? Snapseed, VSCO, Photoshop, Lightroom, Lens Distortions gibi uygulamalardan hangisi en iyisi? “Selective Adjust” (seçmeli ayar) ve “Center Focus” (merkez odak) araçları olan uygulamalar neler? Ayrı ışık/odak ayarı ve kilidi, tam ekran deklanşör ve zaman ayarlayıcısı olan uygulamalar neler? Ekran aydınlığı ayarları, B&W modu özellikleri olan uygulamalar hangileri? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Fotoğraflar nasıl boyutlandırılır? Beyaz ayarı nasıl yapılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Filtreler nasıl kullanılır? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

6.haftanın sonunda cep telefonlarınızla çektiğiniz fotoğraflarda pratik renk ve doygunluk ayarları yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızdaki kusurları kapatabileceksiniz.

Kariyer Fırsatları

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Mobil Fotoğrafçılık Kursu ile cep telefonlarınızın makinelerini nasıl kullanacağınızı, sosyal medya hesaplarında beğeni getirecek fotoğrafların sırrını, ışığı kullanmayı ve kompozisyon bilgisi kazanmayı öğreneceksiniz! Türkiye’nin en iyi mobil fotoğrafçılık programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın, fotoğraf tutkunuzu her zaman canlı tutun!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »

%100 Öğrenme Garantisi

Mobil fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı eğitim sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

7.Hafta Mobil Fotoğrafçılık Kursu Programı

Fotoğraflarımıza ufak ancak etkili dokunuşlar yapıyoruz! Sosyal medya hesaplarınızdaki fotoğraflarla konuşulacak, binlerce beğeni alan bir fenomen haline geleceksiniz…

Mobil Fotoğrafçılık Kursu 7.haftasında; Snapseed, VSCO, Photoshop, Lightroom, Lens Distortions uygulamalarıyla fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Mobil düzenleme menüsü nasıl kullanılır? Hatasız fotoğraflar için yapılacak mobil düzenlemeler neler? Alan derinliği nasıl yaratılır? Panorama nasıl yapılır? Boy uzatma ve inceltme nasıl yapılır? Gözaltı torbaları ve morluklar nasıl yok edilir? Göz renklendirme, aydınlatma ve makyaj nasıl yapılır? Cilt pürüzsüzleştirme ve diş beyazlatma nasıl yapılır? ? Fotoğraflar nasıl saklanır? JPG ve TIFF formatları arasındaki fark nedir? konularını işleyerek ve öğrencilerimize katılım sertifikalarını vererek eğitimimizi tamamlıyoruz.

Cep telefonuyla fotoğraf çekmek artık sizden sorulur! Mobil fotoğrafçılığı eğitiminin sonunda cep telefonlarınızın kameralarını ustaca kullanacak, görsel zevk ve bakış açısı kazanarak daha güzel fotoğraflar çekeceksiniz.

Eğitimden Önce-Sonra

Mobil Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mobil Fotoğrafçılık Kursunu tamamlayarak cep telefonlarıyla profesyonel fotoğraflar çekmeyi öğrenen, farklı branşlarda kendini geliştirerek fotoğraf tutkularına yön vermek isteyen öğrencilerimiz aynı zamanda Instagram, Seyahat, Portre, Still Life, Photoshop ve Ligtroom kursları başta olmak üzere farklı hobi, mesleki ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanıyorlar. Siz de fotoğraf tutkunuzu kaybetmemek istiyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın!

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Mobil Fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Mobil Fotoğrafçılık eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Unutmayın, bakmak ile görmek arasındaki fark çok büyük. Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın.

Eğitmenler

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimizin web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve yüz yüze yaptıkları yorumlarla fotoğrafçılık eğitimi alanında en yüksek memnuniyet oranına sahibiz!

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Her birini ailemizin bir parçası olarak gördük ve memnuniyetleri için son teknoloji ile donatılmış sınıflardan sanat aktivitelerine, kurs tekrarından ders telafiye kadar farklı imkanlar tanıdık.

Sizinle her koşulda ilgilenecek, sadece eğitim sürecinde değil sonrasında da yanınızda olacak bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Mobil fotoğrafçılık eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Mobil Fotoğrafçılık eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Eğitimler, Keyifli Geziler ve Unutulmaz Dostluklarla Dolu Bir Serüven… Hazırsan Fotoğraf Çekmeye Başlayalım!

Sadece fotoğraf makinesiyle değil cep telefonuyla da iyi fotoğraflar çekmek istiyorum, keyifli anları ve duyguları kaçırmak istemiyorum, sosyal medya hesaplarımdan binlerce kişiye ulaşmayı amaçlıyorum diyorsanız doğru adrese geldiniz! Gelin, bir kahvemizi için, tanışalım, fotoğraftan ve hayattan konuşalım. Mobil fotoğrafçılık kursu hakkında bilgi vererek, ilgi ve merakınıza uygun bir eğitim almanızı sağlayalım, hayatınıza yeni bir tat ve heyecan katalım…

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet »

Sıradanlıktan Kurtulun!

Fotoğraf tutkunuza uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, hayatın sıradan akışına kapılmaktan kurtulun!

Senin Kadrajın Senin Hikayen »

Yeni Maceralara Yelken Açın!

Eğlenceli fotoğraf gezileri, sosyal etkinlikler, sergiler, sanat aktiviteleri ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüvene katılın!

Fotoğrafla Anlat »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Mobil Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl fotoğraf eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, dersliklerimizi inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, fotoğraf çekmeye yatkınlığınıza, yaşınıza, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

7 haftalık Mobil Fotoğrafçılık Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı Katılım Sertifikası vermekteyiz. Ancak MEB Onaylı Fotoğrafçılık Sertifikası almak isteyen öğrencilerimiz 7 haftalık Pro Plus fotoğrafçılık kursuna da katılıp toplamda 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimini tamamladıklarında ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda MEB Onaylı sertifika alabilirler.

7 haftalık Mobil Fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda cep telefonlarınızla temel düzeyde fotoğraf çekmeyi, kamera ayarlarını yapmayı, ışık kaynaklarını kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Ancak amatör düzeyde başarılı fotoğraflar çekmek için pro fotoğrafçılık eğitimini de almanızı öneririz.

Mobil fotoğrafçılık kursumuz; akıllı telefonlarda bulunan kamera sistemlerinin nasıl kullanılacağına, fotoğraf çekim ayarlarının nasıl yapılacağına ve bu kameralarla yapılacak çekimlerin tekniklerine yönelik uygulamalı bir programdır. Bu eğitimin sonunda mobil kameralardan daha yüksek verim alarak ışık ve kompozisyon kurallarına uygun fotoğraf çekmeyi öğrenirsiniz. Ancak fotoğraf makinelerinin çalışma prensipleri ve çekim teknikleri farklı olduğu için Mobil Fotoğrafçılık Kursu sonunda öğrendiklerinizi DSLR fotoğraf makineleri için kullanamazsınız. Fotoğraf makinenizle çekim yapmayı öğrenmek istiyorsanız sizlere temel fotoğrafçılık kursumuzdan yararlanmanızı öneririz.

Mobil Fotoğrafçılık Kursu sonunda cep telefonu kameranızın ayarlarını doğru yaparak ışık ve kompozisyon unsurlarıyla birlikte etkileyici fotoğraflar çekmeyi öğrenir, sanatsal bakış açısı kazanırsınız. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşacağınız fotoğrafların görsel kalitesini arttırırsınız. Böylece beğeni ve takipçi sayınız da artar. Ancak sosyal medya fotoğraf çekim teknikleri ve paylaşım stratejileri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Instagram Fotoğrafçılığı Kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Cep telefonumla çektiğim fotoğraflar istediğim gibi olmuyor, sosyal medya hesaplarımda paylaştığım fotoğraflara binlerce beğeni almak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi Mobil Fotoğrafçılık Kursu ile akıllı telefonlarınızın kameralarından maksimum verim almayı öğrenecek, daha güzel fotoğraflar çekerek takipçi sayınızı arttıracaksınız!