Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Gruplara Özel Fotoğrafçılık Kursu

Ekibinizi Toplayın, Akademiye Gelin!

Gruplara Özel Fotoğrafçılık Kursu, özellikle arkadaş çevresi ile eğitim almak isteyenler için kaçırılmayacak fırsat. En az 5 kişinin katılımıyla gerçekleşen eğitim programımızın amacı; birbirini tanıyan kişilere özel, istedikleri gün ve saatlerde, samimi atmosferde, hobi ve mesleki amaçlı fotoğraf eğitimleri vermektir. Gruplara özel fotoğrafçılık eğitimlerimizin en büyük avantajı; size özel gün ve saatlerde, dilerseniz sizin belirleyeceğiniz bir mekanda dilerseniz akademimizde eğitim alma fırsatına sahip olmanızdır.

Gruplara Özel Fotoğrafçılık Kursu 4 ders 16 saat süren bir eğitim programına sahiptir. Temel fotoğrafçılık bilgilerinden makine ayarlarına, ISO ve diyaframdan enstantaneye, ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya kadar bir fotoğrafçının hakim olması gereken tüm konular öğretilmektedir.

Arkadaş grubunuza özel eğitim arıyorsanız bu atölye tam size göre…

Aynı meslek grubundaki kişiler, üniversiteye hazırlananlar, yakın arkadaş grupları, kalabalık gruplarla eğitim almak istemeyenler, gün ve saat ayarlamasını özel olarak yapmak isteyenler, firmaların reklam ve tanıtım departmanları başta olmak üzere tüm ekiplere özel grup eğitimleri vermekteyiz. Keyifli vakitler geçirmek isteyen, fotoğraf çekme tutkusu olan herkesi gruplara özel fotoğrafçılık eğitimlerimize davet ediyoruz!

[widget-8]

Gruplara Özel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Samimi ve keyifli bir atmosferde fotoğrafçılık eğitimi almak ister misiniz? Gruplar için fotoğrafçılık kursu sayesinde tanıdığınız yüzlerle, saha sıcak bir ortamda eğitim alacaksınız. Gruplara özel fotoğrafçılık kursu programımızı yakından inceleyin…

1.ders fotoğrafçılık kursu programında; Fotoğraf nedir? Fotoğraf sanatı ve kültürü nasıl gelişti? İlk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu serüveni nasıl şekillendi? Fotoğraf makineleri ve objektif çeşitleri nelerdir? Fotoğraf makinesi çalışma prensibi nedir? Görüntü oluşumu nasıl olur? Yeni başlayanlara, fotoğraf tutkunlarına ve profesyonellere, bütçe ve kullanım alanlarına göre marka ve model tavsiyeleri nelerdir? Fotoğraf makinesi ve lens alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Çekim türüne göre hangi tip fotoğraf makinesi ve objektif kullanılır? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Kaç GB hafıza kartı alınmalı? Parasoley ne işe yarar, hangi objektiflerde kullanılır? Uv/skylight filtrelerin önemi ve kullanıldığı yerler nereler? Polarize filtre hangi çekimlerde, nasıl kullanılır? konuları işleniyor.

İlk dersin 2.bölümünde ise; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ayarları nasıl yapılır? Beyaz ayarı ve pozlama telafisi nedir ve nasıl kullanılır? Fotoğrafa nasıl etki eder? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane ve otomatik modların ayarları nasıl yapılır? AF noktası nasıl seçilir? Çekim türlerine göre hangi modların kullanılması gerek? sorularına yanıt verilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır.

Gruplara Özel Işık ve Kompozisyon Eğitimi İle Devam Ediyoruz!

1.ders sonunda temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrenen gruplara 2.dersimizde fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa ve kompozisyona hakim olmayı öğretiyoruz.

Gruplara özel fotoğrafçılık kursu devamında; Işığın parlaklık, yön, renk, kontrast gibi temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nedir? Fotoğrafa olan etkisi ve ışığın foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Pozometre nasıl kullanılır? Ölçüm modları nedir ve nasıl kullanılır? Işık fotosanatsal olarak nasıl kullanılır? Direkt aydınlatma, açılı aydınlatma, ters ışık ve tepe aydınlatması nedir? konularını işliyoruz.  Aynı zamanda etkili fotoğraflar üretmek için kompozisyon kuralları, 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı, fotoğrafta denge, yatay ve dikey kadraj ve çerçeve kullanımı, fotoğrafta simetri, fotoğrafta çizgiler, perspektif ve lenslerin fotoğrafa etkisi, arka planın kompozisyondaki rolü gibi kompozisyon kriterlerini kullanarak daha iyi fotoğraflar ortaya çıkarıyoruz.

Gruplar için fotoğrafçılık kursu kapsamında 3.ders ise ilk 2 hafta teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 4 saat uygulamalı çekim gezisi yapılır. Teoriği görülen konular eğitmen eşliğinde uygulamalı olarak gösterilir. Öğrencinin eksik kaldığını düşündüğü konular eğitmen gözetiminde uygulamalı olarak tamamlanır. Fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır? Hangi çekim modları kullanılır? Hangi objektifler kullanılır? Işık nasıl kontrol edilir? Kompozisyon nasıl oluşturulur? soruları uygulamalı olarak yanıtlanır.

4.ders ile birlikte Emirgan’da modelli çekim yapılır. Gruplar, tteorik bilgilerini pratiğe aktarırlar. Gruplara özel fotoğrafçılık kursu son gününde;

 • Gün ışığında model çekerken fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır?
 • Çekim modları (manuel, diyafram, enstantane,) neye göre belirlenir?
 • Hangi ölçüm modları( ortalama ışık, merkez ağırlıklı, nokta ölçüm, değerlendirmeli ölçüm) kullanılır?
 • Beyaz dengesi ayarı nasıl yapılır?
 • Hangi yardımcı malzemeler gerekir?
 • Model çekerken hangi tip objektifler kullanılır?
 • Minimum netleme mesafesi, maksimum diyafram açıklığı nedir? Model çekerken ışık nasıl kontrol edilir?
 • Doğru ışığın yönü nasıl bulunur?
 • Altın saat ve mavi saat nedir?
 • Doğal ve yapay ışık kaynaklarından nasıl yararlanılır?
 • Model çekerken kompozisyon nasıl düzenlenir?
 • Fon nasıl düzenlenir?
 • İlgi noktası nasıl oluşturulur?
 • Kritik an nasıl yakalanır?
 • Perspektif nasıl oluşturulur?
 • Sadelik nasıl sağlanır?
 • Alan derinliği nasıl kontrol edilir? Gibi konulara değiniyoruz.

Bu eğitimin amacı; dış mekanda doğal ışık kullanıp yapay ışık kaynaklarından faydalanarak dış çekim tekniklerini öğretmek, öğrencimizin dış mekanda ekipman ve doğal ışık kullanım pratiğini artırmak, iletişim ve poz verdirme konularında deneyim sahibi olmasını sağlamaktır.

[widget-19]

Gruplara Özel Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Gruplara özel fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun. 

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Fotoğrafçılık Kursu!

Gruplara özel fotoğrafçılık kursu; Avrupa standartlarında ve bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı veren, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Fotoğraf gezilerine katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30