Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu

Sanatsever Nesiller Yetiştiriyoruz!

Çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek, onlara doğayı koruma bilinci kazandırmak, çevre sevgisi aşılamak, sanatsal bakış açısı kazandırmak için ihtiyacınız olan tek şey; fotoğrafçılık eğitimleri!

Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu ile her biri sanatsal bakış açısına sahip, yeteneklerinin farkında ve geleceğini fotoğraf ile şekillendirmek isteyen sanatsever nesiller yetiştiriyoruz… Alanında uzman fotoğraf eğitmenlerimiz, çocuklarınızın bilgi ve becerilerini geliştirecek uygulamalı fotoğraf eğitimleri ile geleceğin profesyonel fotoğrafçılarını mesleğe hazırlıyor… Yoğun okul programı olanlar, bireysel eğitim almak isteyenler, grup yaş ortalamasına uymayanlar, gün ve saat planlamasını kendi yapmak isteyenler için bu kurs kaçmaz!

Çocuklarınızın hobi kazanmasını istiyorsanız bu atölye tam size göre…

Günümüzün kötü alışkanlıklarından çocuklarımızı korumak, onlara doğayı koruma bilinci kazandırmak, çevre sevgisi aşılamak, sanatsal bakış açısı kazanmalarını sağlamak, duyarlı nesiller olarak yetişmelerine imkan sunmak, gelecekte başarılı birer fotoğrafçı olmalarını ya da hobi kazanmalarını sağlamak için özel fotoğrafçılık eğitimlerimizi kaçırmayın! Çocuklarınızın kaliteli zaman geçirmesini, hayata farklı gözlerle bakmasını sağlayın…

   

[widget-8]

Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Her ailenin hayali çocuğunun herhangi bir sanat ya da spor dalıyla uğraşmasıdır. Son yıllarda baleden fotoğrafçılığa farklı alanlarda çocuklara özel kurslar açıldığı için ailelerin onlarca seçeneği var. Bu seçeneklerden biri de çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayacak, yaratıcılık kazandıracak fotoğrafçılık kurslarıdır. Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu 4 ders 16 saatlik bir süreye sahiptir. Çocuklar için fotoğrafçılık kursu eğitim programı şöyle:

1.ders fotoğrafçılık kursu programında; Fotoğraf nedir? Fotoğraf sanatı ve kültürü nasıl gelişti? İlk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu serüveni nasıl şekillendi? Fotoğraf makineleri ve objektif çeşitleri nelerdir? Fotoğraf makinesi çalışma prensibi nedir? Görüntü oluşumu nasıl olur? Yeni başlayanlara, fotoğraf tutkunlarına ve profesyonellere, bütçe ve kullanım alanlarına göre marka ve model tavsiyeleri nelerdir? Fotoğraf makinesi ve lens alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Çekim türüne göre hangi tip fotoğraf makinesi ve objektif kullanılır? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Kaç GB hafıza kartı alınmalı? Parasoley ne işe yarar, hangi objektiflerde kullanılır? Uv/skylight filtrelerin önemi ve kullanıldığı yerler nereler? Polarize filtre hangi çekimlerde, nasıl kullanılır? konuları işlenerek çocukların anlayacakları düzeyde bilgiler verilir.

İlk dersin 2.bölümünde ise; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ayarları nasıl yapılır? Beyaz ayarı ve pozlama telafisi nedir ve nasıl kullanılır? Fotoğrafa nasıl etki eder? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane ve otomatik modların ayarları nasıl yapılır? AF noktası nasıl seçilir? Çekim türlerine göre hangi modların kullanılması gerek? sorularına yanıt verilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır.

Çocuklara Özel Işık ve Kompozisyon Eğitimi İle Devam Ediyoruz!

Fotoğraf makinesini tanıyan çocuklarımıza 2.ders ile birlikte ışık ve kompozisyon hakkında bilgi verilerek yaratıcılıkları geliştirilir.

Çocuklara özel fotoğrafçılık kursu 2.dersinde; Işığın parlaklık, yön, renk, kontrast gibi temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nedir? Fotoğrafa olan etkisi ve ışığın foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Pozometre nasıl kullanılır? Ölçüm modları nedir ve nasıl kullanılır? Işık fotosanatsal olarak nasıl kullanılır? Direkt aydınlatma, açılı aydınlatma, ters ışık ve tepe aydınlatması nedir? konuları işlenir. Fotoğrafta kompozisyon oluşturma bilgisi verilerek fotoğraf hikayesi oluşturma öğretilir.

Çocuklar için fotoğrafçılık kursu kapsamında 3.ders ise ilk 2 hafta teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 4 saat uygulamalı çekim gezisi yapılır. Teoriği görülen konular eğitmen eşliğinde uygulamalı olarak gösterilir. Öğrencinin eksik kaldığını düşündüğü konular eğitmen gözetiminde uygulamalı olarak tamamlanır. Fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır? Hangi çekim modları kullanılır? Hangi objektifler kullanılır? Işık nasıl kontrol edilir? Kompozisyon nasıl oluşturulur? soruları uygulamalı olarak yanıtlanır.

4.ders ile birlikte Emirgan’da çekim yapılıyor. Çocuklara özel fotoğrafçılık kursu son gününde;

 • Gün ışığında model çekerken fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır?
 • Çekim modları (manuel, diyafram, enstantane,) neye göre belirlenir?
 • Hangi ölçüm modları( ortalama ışık, merkez ağırlıklı, nokta ölçüm, değerlendirmeli ölçüm) kullanılır?
 • Beyaz dengesi ayarı nasıl yapılır?
 • Hangi yardımcı malzemeler gerekir?
 • Model çekerken hangi tip objektifler kullanılır?
 • Minimum netleme mesafesi, maksimum diyafram açıklığı nedir? Model çekerken ışık nasıl kontrol edilir?
 • Doğru ışığın yönü nasıl bulunur?
 • Altın saat ve mavi saat nedir?
 • Doğal ve yapay ışık kaynaklarından nasıl yararlanılır?
 • Model çekerken kompozisyon nasıl düzenlenir?
 • Fon nasıl düzenlenir?
 • İlgi noktası nasıl oluşturulur?
 • Kritik an nasıl yakalanır?
 • Perspektif nasıl oluşturulur?
 • Sadelik nasıl sağlanır?
 • Alan derinliği nasıl kontrol edilir? Gibi konulara değiniyoruz.

Bu eğitimin amacı; çocuklarımıza fotoğraf sanatını sevdirmek, çevre ve doğa bilinci kazandırmak, hobi edinmelerini ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak, sosyalleşecekleri ve yeni arkadaşlıklar kuracakları bir ortamda kendilerini ifade etme becerisi kazandırmaktır. Fotoğraf sanatıyla büyüyen çocuklar, hayata daha farklı bakarlar!

[widget-20]

Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Çocuklara Özel Fotoğrafçılık Kursu fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Fotoğrafçılık Kursu!

Çocuklara özel fotoğrafçılık kursu; Avrupa standartlarında ve bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı veren, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Fotoğraf gezilerine katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-17]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30