Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraflarınıza Doğal Beğeni Almanın 7 Püf Noktası

Instagram’da Beğeni Almak İçin İpuçları 

Sosyal medya platformlarında paylaştığımız video ya da fotoğraflarımızın beğenilmesini isteriz. Fotoğraf ve beğeni denilince akla ilk gelen sosyal platformlardan olan Instagram ise beğeni kazanmak için en doğru yerlerden biridir. Çünkü Instagram insanlar tarafından en çok tercih edilen ve popüler olan sosyal platformlardandır.  

Peki fotoğraflarınıza beğeni almak için ne yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Ya da Instagram’da beğeni artırma nasıl olur diye merak ettiniz mi? Gelin, yazımızın devamını inceleyerek fotoğraflarınızın beğenilmesi için 7 ipucunu görün ve ınstagram fotoğraflarınızı ona göre düzenleyerek daha fazla takipçiye ulaşın…

1. Feedinizi Belirleyin! – Instagram’da Beğeni Artırma 

İnstagram fotoğraflarınızı her seferinde tek tek çok beğenip atıyor olabilirsiniz fakat fotoğraflarınıza beğeni almak için instagram feedinizi de ihmal etmemelisiniz. Instagram feediniz insanların profilinize ilk girdiğinde ilk izlenimi oluşturduğu yerdir. Bu sebeple fotoğraflarınız tek başına güzel geliyor olsa bile profilinize uyup uymamasını da düşünmelisiniz. 

2. Tekrara Düşmeyin!- Instagram’da Beğeni Artırma

Fotoğraflarınıza beğeni almak için feedinizin uyumundan sonra düşünmeniz gereken konu tekrara düşmemek konusu olmalıdır. Takipçilerinizin veya hesabınızı ziyaret eden kullanıcıların paylaşımlarınızı beğenmeleri için yüksek kalitede çekilmiş fotoğraflar ve güzel başlıklı fotoğraflar ile paylaşımlar yapmanız gerekir. Benzer fotoğraflar paylaşmaktan ve tekrara düşmekten kaçının. Ne kadar özgün ve kaliteli fotoğraflar paylaşırsanız o kadar beğeni kazanmış olursunuz. 

3.  Fotoğraf Açıklamalarınız Etkileyici Olsun! - Instagram’da Beğeni Artırma

Fotoğraflarınızın özgün olduğunu düşünüyor ve feedinizin yeterli olduğunu hissediyorsanız fotoğraf açıklamaları konusuna eğilmeniz gerekir. Fotoğraf altına yaptığınız yaratıcı ve eğlenceli açıklamalar ile insanların ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Fotoğrafta anlatmak istediğiniz bakış açısını herkes anlamayabilir ya da herkes o açıdan bakmamış olabilir, bu sebeple fotoğraflarınıza beğeni almak için güzel açıklamalar yapmalı ve ilgi çekici hale getirmelisiniz.

4. En Aktif Saatlerde Paylaşım Yapın! - Instagram’da Beğeni Artırma

Ne zaman paylaşım yapacağınız Instagram’da beğeni almak için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Bu noktada takipçilerinizin ve genel olarak insanların en aktif olduğu saati analiz etmeli fotoğraflarınızı bu zaman diliminde paylaşmalısınız. 

5. Hashtag İle Paylaşımlar Yapın! - Instagram’da Beğeni Artırma

Fotoğraflarınıza beğeni almak için yalnızca takipçilerinizin görmesi yeterli olmayabilir. Keşfete düşmek ve sizi takip etmeyen diğer insanlara ulaşmak için hashtagler kullanmalı, fotoğrafınızın konusu ile ilgili fotoğrafların arasında herkesin sizi görebileceği yerde olmalısınız.  

6. Fotoğraflarınızı Güzel Efektler İle Renklendirin! - Instagram’da Beğeni Artırma

Fotoğraflarınızı paylaşırken renk efekti vererek fotoğraflarınızın çok daha güzel ve ilgi çekici görünmesini sağlayabilir ve böylece beğeni sayısını arttırabilirsiniz. Instagram’da bulunan hazır filtreler yeterli gelmeyebilir ve değişik uygulamalar ile paylaşımlarınızı düzenlemeniz gerekebilir. Bunun için ücretsiz filtre uygulamaları kullanabilir ve fotoğraflarınıza beğeni almak için en güzel efektleri tercih edebilirsiniz. 

7. Beğendiğiniz Hesaplardan İlham Alın! - Instagram’da Beğeni Artırma

Kendi hesabınızın daha iyi görünmesini istiyorsanız sizin beğendiğiniz başka hesaplardan ilham alarak hesabınızda bu ilham doğrultusunda değişiklikler yapabilirsiniz. Instagram’da beğeni artırmak için özgün fotoğraflar ile belirli bir tema üzerinden ilerleyerek başka insanların da sizin hesabınızdan ilham almasını sağlayabilirsiniz. 

Herkes paylaşımlarının daha çok beğenilmesini ister. Siz de fotoğraflarınız için beğeni artırma yöntemlerini denedikten sonra takipçi sayınızın arttığını ve zamanla keşfete düştüğünüzü göreceksiniz. Keşfete düştüğünüzde daha çok insan size ulaşacak ve böylece beğenileriniz daha da artacak!

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30