Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Fotoğraf Nasıl ve Ne Zaman Paylaşılır?

Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmanın İpuçları 

Günlük hayatta gördüğümüz bir hayvanı, manzarayı, yediğimiz yemeği, arkadaşlarımızı ya da kendimizi fotoğraf ve videolarla ifade ettiğimiz mecralara, sosyal medya platformları diyoruz.  Sosyal medya platformları arasında; instagram, twitter, tiktok, snapchat, facebook gibi kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalar sayılabilir. 

Sosyal medyayı etkin kullanmak ve kişisel ya da kurumsal profilinizi geliştirmek istiyorsanız sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusuna hakim olmanız gerekir.  Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak  konusunda doğru bilgiye sahip olursanız paylaşımlarınızda görselleriniz daha iyi ve kaliteli görünecektir. Aynı zamanda potansiyel kitlenize daha hızlı ulaşmanız ve beğenilerinizi arttırmanız söz konusu olacaktır. Her sosyal medya platformunun kendine özgü fotoğraf ve video boyutları ve sosyal medyada fotoğraf paylaşım saatleri vardır. Bu platformlarda kendi içinde belli akış saatleri, kapak görselleri, profil görselleri, Instagram paylaşımları vb. gibi birçok farklı unsur bulunmaktadır. 

Yazımızın devamında sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Siz de sosyal medyayı etkin kullanmak bireysel hesabınızı ya da kurumsal profilinizi geliştirmek adına sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusunu detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

Instagram’da Fotoğraf Paylaşma 

Instagram’da bilinirliğinizi artırmak ve hesabınızı en iyi şekilde göstermek için iyi çekilmiş kaliteli fotoğraflar kullanmalısınız. Bunun için iyi bir ışık ve perspektif yakalamak en önemli unsurlardandır. Böylece daha iyi çekimler yapabilir ve sosyal medyada fotoğraf paylaşmak için yeteri kalitede bir fotoğraf elde etmiş olursunuz.

Instagram’da akış saatleri içinde fotoğraf atmanız beğenilerinizi artıracak ve keşfete düşmenizi sağlayacaktır. Instagram’da akış saatleri olarak bahsettiğimiz saat ise insanların en aktif olduğu saatlerdir. Bu saatler ise sabah genelde işe başlama saatleri ve akşam iş çıkış saatlerine tekabül eder. Bu zaman diliminde kaliteli ve insanların ilgisini çekecek fotoğraflar paylaşırsanız keşfete düşme olasılığınız ve fotoğraflarınızın daha fazla insana ulaşma olasılığı çok daha yüksektir. 

Twitter’da Fotoğraf Paylaşma 

Twitter genellikle insanların gündemi takip ettiği ve eğlenceli akımların başladığı sosyal platformdur. Twitter’da markalar kendini tanıtmak için fotoğraf paylaşsa da genel olarak Instagram kadar fotoğraf paylaşılan bir sosyal mecra değildir. 

Fotoğraf albümü oluşturmak ve mobilde fotoğrafları daha rahat bir şekilde göstermek için bir çabası olsa da tekrar söylemek gerekirse twitter fotoğraf paylaşmak için pek uygun bir platform değildir. Haber almak ve gündemi takip etmek için kullanılan fotoğraflar dışında fotoğraf paylaşmak ve bu sayede etkileşim almak istiyorsanız ınstagramı tercih etmenizi öneririz.

Snapchat’te Fotoğraf Paylaşma 

Snapchat telefon rehberinizdeki kişileri kolaylıkla ekleyebildiğiniz ve elbette kullanıcı adı aratarak rehberinizde olmayan kişileri de ekleyebildiğiniz anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusu içinde ınstagram ve twitter kadar önemli olmasa da insanların kişisel olarak arkadaşları ile eğlenebildiği ve keyifli vakit geçirebildiği bir uygulamadır.  Snapchat uygulamasına dilerseniz arkadaşlarınıza anlık fotoğraflar gönderebilir dilerseniz herkese açık snapler atabilirsiniz. 

Sosyal Medya’da Fotoğraf Paylaşmak Markanızın ve Kişisel İmajınızın İyi Yansıması İçin Çok Önemli!

Günümüzde hayatımızın merkez konumunda yer alan sosyal medyanın geleceğini saptamak çok güç hale geldi. Gün geçtikçe daha çok insanları içine alan bu platform bazı uzmanların analizlerine göre gelecekte bütün firmaların buluştuğu ve rekabetin tek bir çatı altında toplandığı bir süreç haline gelecek.

Sosyal medya platformları kişilerin kendilerini en etkin şekilde pazarlayabilecekleri alanlar haline geldi. Sosyal medyayı doğru ve etkili kullanarak gerek ticari anlamda gerekse kişisel gelişim alanında önemli yol kat edebilirsiniz. Sosyal medyayı doğu ve aktif kullanmak için eğitim alabilir ve kendinizi geliştirme imkânını yakalayabilirsiniz!

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30