Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Takipçi Kazandıran Fotoğraf Hashtagleri

Instagram’da Beğeni ve Takipçi Getirecek Hashtagler 

Kullanıcıların aktif fotoğraf ve video paylaştığı, ürün satışı için ürünlerini ve hizmetlerini tanıttığı sosyal medya platformu olan instagram, popüler olmak ve tanınabilirliğini artırmak isteyenlerin tercih ettiği bir mecradır. 

Instagram'da popüler bir kullanıcı olmak isteyenlerin her şeyden önce yüksek takipçi sayısına sahip olması gerekmektedir. Yüksek takipçi sayısına sahip olan kişi ya da kurumlar ürünlerini ve hizmetlerini dilediği gibi tanıtabilir ve satışını gerçekleştirebilir. Bu sebeple ürünlerin hizmetlerin ya da kişisel hesapların tanınması için takipçi ve beğeni kazanmak gerekmektedir. Ancak, Instagram'da takipçi arttırmak zannedildiği kadar kolay değildir.

Yazımızın devamında takipçi ve beğenilerini artırmak isteyenler için takipçi kazandıran fotoğraf hashtagleri konusundan bahsettik. Eğer siz de takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız takipçi kazandıran fotoğraf hashtagleri yazımızın devamını okuyarak bu konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Takipçi Kazandıran Fotoğraf Hashtagleri Nelerdir?

Takipçi satın almadan doğal yollarla takipçi ve beğeni kazanmak hesabınızı hem kaliteli hale getirecek hem de gerçek bir potansiyel müşteri kitlesi oluşturabileceksiniz.  Bu noktada takipçi kazandıran fotoğraf hashtagleri size yardımcı olacaktır. Takipçi kazandıran fotoğraf hashtagleri ile hem keşfete düşecek hem de insanların sizi fark etmesini sağlayacaksınız. 

Fotoğraflarınızın altına hem konu ile ilgili hem de yılın trend olan hashtaglerinden yine fotoğrafın konsepti ile alakalı hashtagler kullanırsanız, insanlar kendilerine uygun fotoğraflar olup olmadığını bahsi geçen hashtagler üzerinden bularak, fotoğraflarınız da ilgi çektiği taktirde profilinize gelecektir. Kendileri için uygun paylaşımların yapıldığını fark eden kullanıcılar, hesabınızı takip etmeye başlayarak fotoğraflarınızın beğenilerini artıracaktır. 

Instagram’da her yıl kullanılan ve her zaman trend olan hashtagler arasında; 

  • #love
  • #summer
  • #follow4folllow 
  • #food
  • #photooftheday
  • #funny
  • #like4like

Gibi takipçi kazandıran fotoğraf hashtagleri sayılabilir. Herkesin kullandığı genel hashtagler dışında da paylaşımlarınıza uygun hashtagler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Genellikle Türk takipçilerin Instagram hesabınızı ziyaret etmenizi istiyorsanız ve müşteri kitlenizin beklentileri yönünde hashtagler kullanmak istiyorsanız #takibetakip, #begeni, #karsiliklitakip, #karsiliklibegeni gibi hashtagleri kullanabilirsiniz. Böylece daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kış mevsimini anlatan bir fotoğraf paylaşıyorsanız #winter, #snow, #cold gibi etiketler kullanmalısınız. Yaz aylarını anlatan bir fotoğrafınız varsa ve onu paylaşacaksanız #summer, #hot, #beach, #holiday, #swim, #sea gibi etiketler kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında herhangi bir ürün ya da mesleğe ait bir fotoğraf paylaşacaksanız ise yine paylaştığınız konu ile ilgili hashtagler kullanabilir ve o aramayı yapan insanların profilinizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30