Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yemek Fotoğrafları İçin 8 Uygulama Önerisi

Kusursuz ve Lezzetli Yemek Fotoğrafları Yaratın!

Çektiğimiz fotoğrafları düzenlemeye Instagram sayesinde başladık. Her fotoğrafa filtre atar olduk, gözlerimizi ve burnumuzu düzelttik. Yemek fotoğrafları bu durumdan nasibini aldı. Renkleriyle oynadık, çerçeveler ekledik. Ortaya şahane fotoğraflar çıktı…

Peki dikkat çekici ve etkileyici yemek fotoğrafları oluşturmak için hangi fotoğraf düzenleme programları kullanılıyor? Fotoğraf düzenleme uygulamalarının sunduğu özellikler neler? Gelin daha ayrıntılı bir şekilde bakalım…

1.Foodie

Yemek fotoğrafı düzenleme programı listemizde Foodie ilk sırada. Hem iOS hem de Android telefonlarda kullanılabilen Foodie’de fotoğraf çekerken 26 filtreden yararlanabiliyorsunuz. Çektiğiniz fotoğrafları doğrudan sosyal medyada paylaşma fırsatı da sunan Foodie ile birbirinden renkli sahneler kullanarak yemek fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Arka planı flu yaparak konuyu ön plana çıkarma özelliği bile var.

2.Snapseed

Yemek fotoğrafları için program arayanlara sık kullanılan bir fotoğraf düzenleme uygulamasından bahsedelim. Snapseed’te, dört farklı çekim efekti ile profesyonel yemek fotoğrafları çekebilirsiniz. Renk ayarı, efekt ekleme, parlaklık ve yapay ışık ayarı özelliklerinden yararlanarak fotoğraflarınızı iyileştirebilirsiniz. Uygulamaya iOS ve Android platformdan ulaşabilirsiniz. Şablon ışık ve renk ayarlarını da kullanarak kolaylıkla fotoğraflarınızı düzeltebilirsiniz.

3.Lightroom

Son yılların popüler fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Lightroom, kolay kullanılabilirliği ile önerdiğimiz programlardan biri. Renk düzenleme ve kusurları yok etme açısından gelişmiş özelliklere sahip Lightroom, yemek fotoğraflarınızı da rahatça düzenleyebilme imkanı veriyor. Depolama ve sosyal medyada paylaşım imkanlarıyla tek uygulamada onlarca faydalı özellik barındırıyor.

4.Camera +

Bir fotoğraf makinesinin tüm özelliklerine sahip olan Camera+ ile ortamdaki ışığa uygun çekim modu seçebilir, odaklama yapabilir, özel efektler kullanabilirsiniz. Sadece iOS platformundan satın alınabilen fotoğraf düzenleme uygulaması, hem çekim öncesi hem de çekim sonrası özellikleri sayesinde fotoğraflarınızı daha dikkat çekici hale getirmenizi sağlıyor.

5.Adobe Photoshop Touch

Yemek fotoğrafı düzenleme programı arayanlar için önerdiğimiz iOS-Android platformlarda kullanılabilen ve Adobe’un geliştirdiği Adobe Photoshop Touch sayesinde daha profesyonel düzenlemeler yapabilirsiniz. Fotoğraf kırpma, döndürme, renk ayarlarını değiştirme, filtre ekleme, kusurları silme gibi pek çok özellik barındıran bu programla masa üstü Photoshop ile yaptığınız hemen hemen tüm düzenlemeleri yapabilirsiniz.

6.Vignette ya da Vintage Camera

Fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizdeki Vintage, yemek fotoğraflarına nostaljik hava katmak isteyenleri mutlu edecektir. 70’ten fazla filtre seçeneği bulunan Vintage ile ayrıca odaklama, kompozisyon düzenleme, kesme ve beyaz dengesi gibi ayarları ya yapabilirsiniz. iPhone kullanıyorsanız Vintage programı yerine Vintage Camera uygulamasını kullanabilirsiniz. Özel kamera stilleri olan bu uygulama sayesinde yemeklerinizin havasını değiştirebilirsiniz

7.PicsArt

Yemek fotoğrafı düzenleme programı olarak kullanabileceğiniz bir diğer uygulama efektler açısından zengin olan Picsart’tır. Renk ayarı, ışık ayarı, hazır efekt kullanma gibi özellikler bu programda da var. Android ve İOS telefonlarına ek olarak Windows Phone platformunda da indirilebilir. Kullanım kolaylığı açısından memnuniyet düzeyi yüksek olan PicsArt, efektler ve filtreler açısından zengin olduğu için tercih ediliyor.

8.VSCO Cam

Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en iyilerden biri olan VSCO Cam, fotoğraflarınızın istediğiniz bölümünü editlemenizi sağlıyor. Odaklama ve pozlama özellikleri de olan VSCO Cam, sade ve kullanışlı ara yüzü nedeniyle de tercih ediliyor. VSCO'nun en büyük özelliği filtreleri elbette. iOS ve Android platformlarında ücretli ve ücretsiz paketlerini bulabilirsiniz. Kontrast, sıcaklık ve poz değerlerini de arttırabilir, fotoğrafınıza derinlik katabilirsiniz.

En çok kullanılan yemek fotoğrafı düzenleme programlarını bir araya getirdik. Siz de dikkat çekici ve etkileyici yemek fotoğrafları elde etmek istiyorsanız bu fotoğraf editleme uygulamalarını kullanarak ufak dokunuşlarla harika sonuçlar alabilirsiniz. Teknolojinin gücünden yararlanın!

[widget-28]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30